تاریخ خبر:آذر ۷, ۱۳۹۶ شماره خبر:25762

آیت الله ملک حسینی در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی مطرح کرد:
در خصوص کوه خواری ها تا حدودی جلوی آن گرفته شده است

آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عنوان ها عزت نمی آورد، بیان کرد: در خصوص کوه خواری ها تا حدودی جلوی آن گرفته شده است، به قبلی ها گفتم و به این هم می گویم، بترسید از قانون های خراب بیش از آنچه که از انسان های خراب می ترسید.

به گزارش دنانیوز از یاسوج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از کهگیلویه و بویراحمد، اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان عصر امروز با حضور در محل دفتر آیت‌ الله سید شرف‌الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و همچنین نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با وی دیدار و گفت‌وگو کردند.

نماینده ولی فقیه در استان در این دیدار با تلاوت حدیث شریفی از اهل بیت (ع) بیان کرد: به احادیث ساده نگاه می‌شود که مفاهیم بلندی را عرضه می‌کند.

وی با اشاره به بخشی از این حدیث اظهار کرد: در حدیث آمده است هیچ خانه‌ای پر از شادی نمی شود مگر اینکه خداوند اشک را بر آن مسلط می کند؛ یعنی ولنگاری‌های اجتماعی، رها شدن در عرصه‌های ابتذال فرهنگی، این سنتی را بدون شک به دنبال می آورد که خدواند بزرگ میدان به استمرار این ابتذال ها و خوشی ها و شادی ها نمی‌دهد و غم را، بلا را و نابودی را مسلط بر چنین فضای آلوده فرهنگی می کند.

آیت الله ملک‌حسینی با اشاره به بخش دیگری از حدیث شریف، افزود: کسی نمی‌خرد چیزی را که به آن نیاز ندارد، مگر می فروشد آنچه را که به آن نیاز دارد؛ به این معنا که جامعه در عرصه اقتصاد، هرگاه اولویت های اقتصادی خود را کنار گذاشت و اولویت دوم را جایگزین اول بکند بدون تردید به دست خود جامعه خویش را نابود می کند.

وی بیان کرد: روزگار سخت پس از قناعت نکردن، اسراف‌ها و اشرافی‌گری ها و آنچه که در جامعه گاه دیده می‌شود، پیامد آنها این است که آن جامعه باید روزی که نیاز دارد، بداند که باید از این نیازها دست بکشد و در منجلاب فقر و بدبختی و رکود و بیکاری قرار بگیرد.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: جامعه ای که بیکار و مبتلا به رکود اقتصادی می شود، این اتفاق معلول این است که دیگران که باید کار می کردند تا از کارشان کار  متولد شود، پول را در چرخه صحیح اقتصادی قرار می دادند تا از پول، پول تولید شود و در ترکیب انسان و سرمایه اشتغال حاصل شود و در تداوم اشتغال جامعه به حیات اقتصادی خود ادامه دهد، این کار را انجام نداند؛ وقتی انسان رابطه خود را با کار و سرمایه اصلاح نکند همین اتفاقی که در این بخش از حدیث بیان شد برای آن جامعه رخ می دهد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه زمانی می تواند از این مخمصه های اقتصادی بیرون برود که رویکرد مسرفانه و اشراف گرابانه را اصلاح کند، و به سمت اقتصاد به معنای میانه روی و اعتدال برود.

این استاد حوزه افزود: مگر نه این است که بیکاری فقر آورده است، مگر نه این است که رکود، ورشکستگی منجر به فقر آورده است؛ باید در احادیث اهل بیت و نبی مکرم (ص) بیشتر توجه کرد.

آیت‌الله ملک‌حسینی عنوان کرد: این دو سنت فرهنگی و اقتصادی که مطرح شد، سنت های انکار ناپذیر و اجتناب ناپذیر است، نمی‌شود گفت: نه، باور ندارم و نه، می شود گفت محقق نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: به وضوح دیده می‌شود این سنت‌ها و هم تحقق آن استخوان‌های جامعه را خرد کرده است.

وی با بیان اینکه شما مدیران فردا هستید، تصریح کرد: امروز گله می کنید از مسئولانی که عمر آنها پایان یافته است، چه آنهایی که تبعیض می کنند و چه آنهایی که قوم گرایی می کنند و چه آنهایی که سایه شوم سیاست بازی را بر دانشگاه و غیر دانشگاه حاکم کرده اند.

وی ادامه داد: آنها نیز روزی مثل شما دانشجویی بودند با حرکت‌های متفاوت و با جنبش‌های فکری خاص که منتقد پیشینیان خود بودند، ولی چه می شود، وقتی نوبت به خود آنها می‌رسد اینگونه عمل می‌کنند؛ آنها نه از آسمان آمده‌اند و نه از عمق زمین خارج شده اند، یک اتفاق ممکن است بیفتد، که انسان آنچه را که امروز به مثابه نگرش است، فردا به مثابه نگرش خود قرار ندهد؛ استمرا بر نگرش صحیح راه برون رفت از مخمصه های اجتماعی و سیاسی است.

 آیت الله ملک‌حسینی با اشاره به بخش سوم حدیث عنوان کرد: عزت گاه ممکن است ظاهری و صوری باشد، اما اگر بر مدار حق سیر شود آن عزت واقعی است.

وی ادامه داد: امروز اگر کسی از کاری و یا چرخه مدیریتی کنار گذاشته می شود به جهت اینکه باند مقابل آمده و ظرفیت های او را نگاه نمی کنند؛ مهم این است که مخالف سیاسی اوست، این ذلت ظاهری است؛ اما اگر بر مدار حق سیر نمی کرده ذلت واقعی هم هست؛ اما اگر کنار گذاشته شده چون حق گرا و حق مدار بود این فرد عزیز است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه روزی کسانی را که امروز شما آنها را اهل قوم گرایی و تبعیض گرایی می بینید به عنوان یک منتقد به مدیران جامعه خود انتقاد می‌کردند، اما امروز که نوبت به خود آنها رسید نیز همان اتفاق می افتد که این یک ذلت الهی است و یک نکبت است.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه های اجتماعی عزت و ذلت انسان را تعیین نمی کنند، بیان کرد: حق عزت و ذلت انسان را تعریف می کند، اگر تبعیض به نفع ما بود سکوت کردیم و به ضرر ما بود صحبت کردیم مبتلا خواهیم شد به آنچه که آنهایی که شما به ایشان انتقاد می کنید، مبتلا شدند.

وی با بیان اینکه تفاوتی وجود ندارد بین کسی که منتقد است به گرایش سیاسی مقابل، در روزی که او موفق است؛ مثل او که وقتی ناموفق بود گله مند به گرایش سیاسی دیگر بود، گفت: آیا شد روزی که ما به هم پیمانان سیاسی خود گله بکنیم و یک حرکت نو را به دوستان خود توصیه کنیم و تذکر دهیم.

آیت الله با اشاره به انتقاد و درخواست یکی از دانشجویان حاضر در جلسه در خصوص مسائل زمین خواری، کوه خواری و …. ، بیان کرد: خیال نشود که خواب هستیم و دنبال نمی‌شود، اگر نبود برخی از فریادها اتفاقات غیر از این بود، اگر نبود متاسفانه حمایت‌های غلط بعضی از کسانی که در جای دیگر غارت کرده اند و دوست دارند همه جا این غارت باشد، اتفاقات غیر از این ها بود.

وی با ابراز تاسف و بیان اینکه متاسفانه گاه قانون غلط، مصیبت و بلایی می شود به جان جامعه ما، کوه ما، زمین ما و ….، گفت: اما اگر روزی خواستند به من هم زمین بدهند، از همین زمین‌هایی که الان گله مند هستم نسبت به آنها؛ من خود را مستضعف بدانم و بگیرم، نمی شود؛ بسیاری از این ها نیز خود را مستضعف می دانند و می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه ماندگاری بر آرمان های یکی از ویژگی های بسیج و بسیجی است، افزود: اگر بخواهید بسیج را در دو سه کلمه تحلیل کنید، انسان های آرمان گرای، صبور و مقاوم تحلیل می کنید.

وی ادامه داد: آرمان گرا یعنی هدف دار، با هدف های روشن و آرمان های الهی، معقول و بر مدار صحیح اندیشه انسانی؛ اما صبور، می دانید بسیاری از این حرف های شما تلخ است و دیگران برنمی تابند و شما را اذیت می کنند؛ کسانی که با ستاره دار کردن دانشجوها مخالف بودند و ژست می گرفتند حاضرند بچه های پاک منتقد را ستاره دار بکنند و غصه ندارند.

وی تاکید کرد: این نشان از بی اعتقادی به حرف ها دارد، هر کس این بگوید؛ هر کسی که وقتی سخن از کرسی آزاد اندیشی شد مرد میدان بود این راست گفته؛  اما آزادی، تا جایی که من گفتم آزاد باشد، دیگری بگوید، نه؛ این نمی شود و نگرش آزاد اندیشانه نیست.

آیت الله ملک‌حسینی با بیان اینکه دعوت بکنیم مردم را برای دنیای باز و آزاد و بترسانیم آنها را از کسانی که آرمان گرایانه حرف می زنند اما نوبت خودمان که می شود اجازه نطق کشیدن به کسی ندهیم، این ابتذال فرهنگی و روحی است، این سقوط یک انسان در ذلتی است که نبی مکرم(ص) می فرمایند.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عنوان ها عزت نمی آورد، بیان کرد: در خصوص کوه خواری ها تا حدودی جلوی آن گرفته شده است، به قبلی ها گفتم و به این هم می گویم، بترسید از قانون های خراب بیش از آنچه که از انسان های خراب می ترسید.

وی با اشاره به درخواست خود از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم کنگره ملی شهدای استان، بیان کرد: در آنجا از آقای لاریجانی خواستم که، قانونی بگذارید که در آن غارت صورت نگیرد، قانونی بگذارید نشود با آن قانون نجومی گرفت، بنده معتقد هستم که قانون خراب است که می شود به این سهولت می شود منابع را غارت کرد، معادن رو غارت کرد، زمین را غارت کرد.

وی با تاکید بر اینکه شما دانشجویان صاحبان دانش هستید، گفت: اشرافی گری یک منش هست، اشرافی گری آن هست که وقتی طرف داشت تحلیل می کرد، گفت: رئیس جمهور چندساعتی کار بکند و بعد هم برود و گلف بازی کند، بچه روستای یک منطقه که هنوز زمین چمن را ندارد بعد آقا مثل اینکه در آمریکا حرف می زند و زندگی می کند.

آیت الله ملک‌حسینی با بیان اینکه پایمردی بر آرمان ها و ارزش ها را از خداوند بزرگ درخواست کنید، عنوان کرد: رمز موفقیت بسیج، صبوری، مقاومت و پایمردی است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت های بسیج دانشجویی در طول چند مدت اخیر و ضمن بزرگ خواندن این فعالیت ها بخصوص در بخش اردوهای جهادی، بیان کرد: این فعالیت های را پایبست فعالیت های آِینده خود قرار دهید.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هنر مدیریت یعنی از ظرفیت های محدود شکوفایی و موفقیت های گسترده به دست آورد، کم هزینه کردن و سود فراوان بردن، یعنی همین حرکت جهادی که کاری که با  میلیون تومان انجام می شد شما با ۱۵ میلیون تومان انجام دادید.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات