تاریخ خبر:آذر ۴, ۱۳۹۶ شماره خبر:25750

مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد:
حکمی جالب برای فردی که ۶ اصله درخت بلوط را آتش زد!

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: متهمی که ۶ اصله درخت بلوط را آتش و کت زده بود به کاشت ۲۰ اصله درخت جنگلی در محل وقوع جرم محکوم شد.

به گزارش دنانیوز از یاسوج و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اسدالله هاشمی اظهار داشت:  یکی از کشاورزان شهرستان دنا بخش پاتاوه ۶ اصله درخت بلوط را در منطقه حفاظت شده دنا آتش و کت زده بود.

وی با اشاره به اینکه این متهم ۵ اصله از این درخت‍‌‌‌ها را آتش و یک اصله دیگر را کت زده بود گفت: برای متهم پرونده‌‌‌‌ای تشکیل و به همراه مستندات به مراجع قضایی شهرستان دنا ارسال شد.

هاشمی ضمن تشکر از دیدگاه خوب و قابل تقدیر زیست محیطی رئیس شعبه اول دادگاه کیفری ۲ شهرستان دنا افزود: پس از پایان رسیدگی در مراجع قضایی محکوم علیه به کاشت و آبیاری ۲۰ اصله درخت جنگلی و یا گونه‌‌های مرتعی در محدوده نیم هکتاری محل وقوع جرم و یا در محل دیگر به تشخیص شاکی محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: متهم مکلف شده پس از کاشت , به مدت ۲ سال آبیاری و محافظت از این درخت‌ها را بطور مستمر انجام دهد.

هاشمی افزود: در راستای نظارت بر اجرای این حکم مامورین محیط زیست نیز مکلف شدند نحوه اجرای حکم و نگهداری از این درخت‌ها را در ۲ سال طی صورتجلسه‌ای به اجرای احکام کیفری گزارش دهند.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات