محمد سروش نیا

فعال اجتماعی

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
سخنی با فرماندار کهگیلویه

آقای پوزش احتمالا نمی دانند که شهر دهدشت اگر سالهای پیشین هر محله و خیابانی یک عامل توزیع مواد مخدر داشت، اما اکنون این مصرف، آنچنان بی رویه و به اوج رسیده است که سر هر کوچه و خیابان بر این عاملین فروش مواد مخدر افزده شده است.

اخیرا، فرماندار کهگیلویه(علی پوزش) در نشست شورای فرعی هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار داشته اند: کارهای خوبی جهت مبارزه با این معضل شوم اجتماعی در شهرستان انجام شده است!

این گفته آقای فرماندار، از هر زاویه ای به آن نگاه و پرداخته شود، خواهید دید که بر خلاف واقعیات، حال و روز جامعه امروزی می باشد، البته شاید فرماندار محترم تعاریف، معیار و شاخصه های جدیدی از کار خوب، اجتماع، اعتیاد، مبارزه و… را ابداع کرده که در این صورت باید مسئولین و شهروندان را پای تدریس خویش بنشاند.

اما به عنوان یک شهروند، وظیفه خود دانسته که مطلب و پیشنهادی مختصر از این آشفتگی اجتماعی که گریبان گیر شده است را به اشتراک گذاشته تا شاید آقای فرماندار این گفته خود را پس گرفته و مقداری با دقت بیشتر نسبت به مسائل و پیرامون اش وارد شوند.

آقای پوزش، احتمالا نمی دانند که در نزدیکی همین دهدشت روستاهایی هستند که بساط نئشگی همیشه دایر است و  از منزل تا سوپر مارکتی هایشان به فروش این اجناس (مواد مخدر) می پردازند، البته پیشنهاد بنده این است پس از وقت اداری و گاها از اوقات فراغت تان را در مسیر همان جاده نظارتی داشته و نگاهی داشته که چه افراد و پرسنلی از چه اداراتی اوقات فراغت شان را می گذرانند.

آقای پوزش احتمالا نمی دانند که شهر دهدشت اگر سالهای پیشین هر محله و خیابانی یک عامل توزیع مواد مخدر داشت اما اکنون این مصرف، آنچنان بی رویه و به اوج رسیده است که سر هر کوچه و خیابان بر این عاملین فروش مواد مخدر افزده شده است.

آقای پوزش احتمالا نمی دانند که پارک های بازی و تفریح شهر دهدشت، شبانه روز مورد مصرف همیشگی این جوانان شده است و در این پارکها تنها بوی مواد اعتیاد آوری از نوع ماری و بنگ چیزی به استشمام نمی رسد و پارک های ما تنها نام هوای پاک و تفریح را به یدک می کشند.

آقای پوزش احتمالا نمی دانند که شهر دهدشت آنچنان پسرفت داشته که تحصیلکردگان و نخبگان آن از سر بیکاری مشتری هر روزه ی کاسبان بیسواد مواد مخدر شده اند و این کاسبان آنچنان پر رونق شده اند که وضعیت شان، در زندگی روز مره شان مشاهده می شود و هر گاه در جماعتی سراغ بعضی دوستان قدیمی، که هر کدام از ظرفیت و پتانسیل مثبتی برخوردار بودند گرفته می شوند می گویند فلانی زونیش زیه وابی!

آری، آقای پوزش اگر نمی دانید، بدانید!

انتهای پیام/

نظرات کاربران

 • محمد مهدی ۱۶:۰۶ شنبه, ۱۸ آذر, ۱۳۹۶
  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 219

  Warning: mysql_query(): Access denied for user 'denanews'@'localhost' (using password: NO) in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home4/denanews/public_html/wp-content/plugins/comment-rating/comment-rating.php on line 226

  آقای سروش نیا جنابعالی به عنوان یک شهروند چه راه کار هایی رو برای دفع این بحران پیشنهاد می دهید

  امتیاز به این نظر: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

  نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات