تاریخ خبر:آبان ۲۳, ۱۳۹۶ شماره خبر:25668

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
کمک به مدارس اختیاری یا اجباری؟/ مدیریت آموزش و پرورش کهگیلویه پاسخگو باشد

این مسئول منت گذاشته و گفت مبلغ اصلی ۵۰۰ هزار تومان است ولی چون این مدارس برای اولین بار دارند دریافت می کنند، مدرسه دخترانه معرفت ۱۵۰ هزار تومان و صدیقه کبری ۲۰۰ هزار تومان است.

IMG_20171113_225609برای دریافت مبلغی به اجبار در  مدرسه دولتی دبیرستان دخترانه معرفت دهدشت برگه ای A4 به خواهرم داده بودند که برای اگاهی بیشتر در این موضوع؛ به بازرسی آموزش و پرورش رفته تا علت آن را جویا شوم.

هنگامی که رسیدم مسئول بازرسی طی مکالمه تلفنی به شخصی که از مسئولیت و جایگاهش اطلاعی نداشتم توصیه هایی مبنی بر اینکه؛ درخواست خود از کلمه اجبار استفاده نکنید و ابتدا به ولی دانش آموزان در مورد مشکلات مدرسه توضیح دهید و اطلاع رسانی کنید. شاید اولیاء دانش آموز داشته باشد و بخواهد بیشتر کمک کند و در صورتی که توان مالی نداشته باشد می تواند پرداخت نکند.

دوم اینکه داخل برگه یا اطلاعیه از اجبار برای پرداخت استفاده نکنید و با استفاده از مسئولین انجمن شفاف سازی کرده و  شفاهی برای اولیاء توضیح داده شود.

بعدش که تماس تمام شد از ایشان تقاضا کرده اطلاعیه زیر را برایم توضیح دهد که آیا یک شهرستان می تواند برای خودش مصوبه تصویب کند و اصلا چرا باید از مدرسه دولتی به اسم هیئت امنایی شدن شهریه سالانه اجباری دریافت کنند و تقاضا کردم که یک نسخه از متن مصوبه را تحویل اینجانب داده تا برای پاسخگویی به مراتب بالاتر برده و رسیدگی شود.

پاسخ دادند: که استان در جریان است و از دادن نسخه هم امتناع کرد.

ضمنا این مسئول منت گذاشته و گفت مبلغ اصلی ۵۰۰ هزار تومان است ولی چون این مدارس برای اولین بار دارند دریافت می کنند، مدرسه دخترانه معرفت ۱۵۰ هزار تومان و صدیقه کبری ۲۰۰ هزار تومان است.

حال بنده به نمایندگی خیلی از والدینی که توانایی پرداخت نداریم عرض می کنم که چرا مدیر مدرسه اجبار کرده است که حتما ولو به صورت قسطی باید پرداخت کنیم.

بنده و دیگران اگر داشتیم که به مدارس غیر انتفاعی با امکانات و معلم های خوب مراجعه می کردیم و مدارس دولتی شلوغ را تنها به خاطر رایگان بودنش انتخاب کرده ایم.

از مدیریت محترم آموزش و پرورش و مسئولین مربوطه خواهشمندیم در این باره پاسخگویی لازم را ارائه دهند.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات