تاریخ خبر:آبان ۲۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:25634

به گزارش دنانیوز:
هزینه ۸۰۰ میلیون تومانی جهت حفر چاه بی‌نتیجه آب شرب، اجحاف در حق مردم بود

امام جمعه موقت شهر دیشموک گفت: ۸۰۰ میلیون تومان پول بی‌زبان که بابت حفر چاه آب شرب شهر دیشموک هزینه شد و بی‌نتیجه ماند چه کسی می‌خواهد پاسخگوی این پول هدر رفته باشد.

به گزارش دنانیوز از دیشموک، حجت‌الاسلام محمود اندیشه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر دیشموک ضمن توصیه مردم به تقوای الهی اظهار کرد: مسؤولان و مردم حق‌الناس را رعایت کنند.

وی در ادامه گفت: مسؤولانی که با جمع‌آوری رای از بیرون مسؤولیت را منصب شدند حقوقشان حرام است و اگر پستی گرفتید باید برای رضای خدا کار کنید نه برای رضای یک عده‌ای که دورمان را گرفتند کار کنیم.

امام جمعه موقت گفت: گرفتن پول و برای دیگران کار کردن حق‌الناس است و باید حق‌الناس را رعایت کنند.

وی اشاره به تیراندازی در برخی مراسمات عروسی و آن هم در نیمه شب در وسط جمعیت کرد و گفت: تیراندازی در نیمه شب حق‌الناس است .

اندیشه به ۲۴ آبانماه روز کتاب و کتابداری اشاره کرد و گفت: کسانی که با کتاب و کتابخوان است و آرامش یابد هرگز آرامش خود را از دست نمی‌دهد.

وی به روز ۲۵ آبانماه در پنج‌شنبه اشاره کرد و گفت: این روز روز وقف است و آن کسانی که وقف می‌کنند سعی کنند وقف عام‌المنفعه کنند چون برخی‌ها وقف می‌کنند اما آن وقف شخصی است که این وقف ایراد دارد.

خطیب موقت شهر دیشموک گفت: وقف به زمین نیست بلکه انسان هر آنجه از دستش برمی‌آید می‌تواند وقف کند و ثواب دارد.

اندیشه با اشاره به حضور و حماسی مردم شهر دیشموک در روز ۱۳ آبان ماه ضمن تقدیر و تشکر از مردم این شهر گفت: از همه کسانی که در این روز یوم‌الله با مشت محکم بر دهن ترامپ یاوه‌گو نشان دادند که پشت سر دولت و سپاهشان هستند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید بدانیم آمریکا هیچ تغییری نکرده است و همان استکبار است و هرگز این نامردها با ما دوست نخواهند شد و هدفشان زیر سلطه بردن ما است.

امام جمعه موقت دیشموک گفت: آمریکا همان آمریکایی‌است که به فرموده رهبر کبیر انقلاب شیطان بزرگ است و ما تا لحظه آخر مرگ بر آمریکا بر دهنمان جاری است.

وی با اشاره به روز اربعین حسینی از حضور مردم در این راهپیمایی عظیم اربعین حسینی که نتواستند در راهپیمایی بزرگ کربلا شرکت کنند حضور پیدا کردند عنوان کرد: از بازاریان و عده‌ای افراد که کار فرهنگی می‌کنند و در این روز شرکت نکردند گلایه دارم.

اندیشه گفت: آن عده‌ای که مسؤول بودند و کار فرهنگی انجام می دادند چرا در این روز شرکت نکردند و آن عده باید بدانند یکی از ویژگی‌های شخص مومن زیارت اربعین است.

وی تصریح کرد: بازاریان سعی کنند در مراسمات مذهبی مغازه‌های خود را تعطیل کنند و شرکت کنند که خدا روزی آنها را زیادتر می‌کند.

امام جمعه موقت شهر دیشموک گذری به مشکلات شهر دیشموک داشت و گفت: ۸۰۰ میلیون تومان پول بی‌زبان که بابت حفر چاه آب شرب شهر دیشموک هزینه شد و بی‌نتیجه ماند چه کسی می‌خواهد پاسخگوی صرف این پول بی‌نتیجه است.

وی خاطرنشان کرد: آن کارشناسان و مهندسانی که حدس می‌زدند با حفر این چاه و صرف این پول کلان به نتیجه می‌رسند سعی کنند جواب حدسشان را به مردم بدهند.

اندیشه با بیان اینکه متولیان امر در حفر چاه پاسخگوی این امر بی‌نتیجه باشند  و بدانند که مسئله آب یک مسئله‌ای مهم برای شهر دیشموک است.

وی اذعان کرد: آب شرب شهر دیشموک آبی که همانند شربت رنگ دارد قابل شرب نیست و حتی برای وضو گرفتن هم اشکال دارد.

اندیشه گفت: بابت این آب مضاف از ما پول می‌گیرند و مسؤولان بدانند این بابت این آب شرب ناسالم که از مردم پول می‌گیرند باید آب شرب سالم تحویل دهند.

وی گفت: استفاده مردم از این آب غیر شرب باعث سنگ کلیه در مردم شده و حق مردم شهید داده و انقلابی نیاز به خدمت است و مسؤولانی که در راس هستند به مردم خدمت کنند.

اندیشه ضمن خواستار از استاندار جدید در وعده‌های داده شده و شعارهای استاندار گفت: امیدوارم شعارهای داده شده توسط استاندار جدید تحقق پیدا کند و منطقه دیشموک از بن بست خارج شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از استاندار جدید از وی خواست: تا به شعارهای داده شده خود جامه عمل بپوشاند و از مدیران لایق انتخاب کند.

امام جمعه موقت دیشموک گفت: از استاندار می‌خواهیم مدیران لایق انتخاب کنند که رنج کشیده هستند و مردم را درک می‌کنند استفاده کند.

وی تصریح کرد: مدیرانی را انتخاب کنند که دلسوز باشند نه گازسوز و بنزین سوز و  مدیرانی انتخاب کنند که به مردم خدمت صادقانه کنند.

اندیشه گذری به شورای اسلامی شهر دیشموک داشت و گفت: شورای اسلامی با انتخاب شهردار جدید امیدوارم به مردم خدمت کنند و مردم همه سعهصدر داشته باشند هر چند لوله‌کشی گاز و آب یک سری مشکلاتی برای مردم منطقه داشته است اما با شوری و شهرداری همکاری و تعامل داشته باشند.

منبع: فارس


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات