تاریخ خبر:آبان ۱۸, ۱۳۹۶ شماره خبر:25627

در شورای آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد مطرح شد:
انتقاد رئیس شورای شهر یاسوج از نماینده بویراحمد و دنا/نمایندگان فقط صورت جلسه امضا می کنند و خبری از مدارس ندارند

ما کسانی را به مجلس می‌فرستیم اما آنان نمی‌دانند که مدارس با چه مشکلاتی مواجه هستند و کاری نمی‌کنند تا این مشکلات را حل نمایند.

به گزارش دنانیوز ، (چهارشنبه ۱۷ آبان) شورای آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیران دستگاه‌های عضو برگزار شد تا در این نشست هم همانند دیگر نشست‌های آموزش و پرورش موضوع بدهی‌های مدارس به دستگاه‌های خدمات رسان در دستور کار قرار بگیرد که رئیس شورای شهر یاسوج از این وضعیت انتقاد کند تا جایی که این دستگاه‌ها متوجه شوند که آموزش و پرورش با چه مشکلاتی مواجه است.

هدایت اکبری رئیس شورای شهر یاسوج در این شورا، با اشاره به مشکلات شهر یاسوج گفت: باعث تأسف است که هنوز چنین مشکلاتی برای آموزش و پرورش وجود دارد.

اکبری افزود: ما کسانی را به مجلس می‌فرستیم اما آنان نمی‌دانند که مدارس با چه مشکلاتی مواجه هستند و کاری نمی‌کنند تا این مشکلات را حل نمایند.

اکبری با اشاره به بدهکاری‌های مدارس به دستگاه‌های خدمات رسان گفت: همه می‌دانند چه حجم عظیمی از هزینه‌ها بر دوش آموزش و پرورش است و مراکز آموزشی هم توانایی پرداخت هزینه‌های آب و برق و گاز را ندارند.

اکبری با انتقاد شدید از دستگاه‌های خدمات رسان افزود: واقعاً جای تأسف است که ما در شورای آموزش و پرورش فقط در خصوص درخواست از شرکت‌های آب و برق و گاز برای قطع نکردن خدمات به مدارس صحبت می‌کنیم.

رئیس شورای شهر گفت: چطور آموزش و پرورش این همه خدمات رایگان به فرزندان همین مسئولین و کارکنان دستگاه‌های خدمات رسان ارائه می‌دهد حال هر روز همین مسئولین جلوی همان مدارس آماده قطع خدمات هستند! که به نظر من باید بابت آموزش از این‌ها هزینه گرفت!

اکبری خطاب به مسئولین آبفای شهری گفت: شما هنوز سیستم خود را در محل پیاده نکرده آید اما مردم را مجبور به خرید انشعاب آب و فاضلاب می‌کنید!

وی افزود: یکبار برای همیشه این موضوع را خاتمه دهید و اینقدر به سیستم آموزشی فشار وارد نکنید. چطور وقتی همین مشکلات با شهرداری بوجود می‌آید فوراً جلسه تشکیل و صورتجلسه تنظیم می‌کنید اما این دستگاه‌ها هر جلسه شورای آموزش و پرورش را به محلی برای مطرح شدن مشکل بدهی‌های مدارس تبدیل کرده‌اند.

اکبری ضمن تشکر از آقای یوسفی مدیر برق شهرستان بویراحمد که تمام تلاش خود را برای قطع ننمودن برق مدارس نموده است، گفت: فرض کنید آقای یوسفی در این پست نباشد، باید چه اتفاقی رخ دهد؟ باید برای فرزندانمان فکر اساسی کنیم.

http://boyerahmad.ir/wp-content/uploads/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B8_%DB%B0%DB%B9%DB%B3%DB%B5%DB%B5%DB%B9-800x600.jpg

وی افزود: باید جلسه ای با نمایندگان استان بگذاریم و این مشکل را حل کنیم چرا که آن‌ها می‌روند در مجلس می‌نشینند و صورتجلسه امضا می‌کنند و نمی‌دانند اینجا مدارس ما چه وضعیتی دارند.

http://boyerahmad.ir/wp-content/uploads/%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B7%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B8_%DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B7%DB%B1%DB%B5-800x600.jpg

اکبری گفت: مایه تأسف است، استانی که ۲۵ تا ۳۰ درصد نفت کشور را تأمین می‌کند، مدارسش با چنین مشکلاتی مواجه هستند.

وی افزود: واقعاً شرم آور است همهٔ جلسات شورای آموزش و پرورش که باید در خصوص مسائل مهم آموزشی و پرورشی صحبت شود به محلی برای تصمیم گیری برای قطع نشدن آب و برق و گاز، تبدیل شده است./کبنا


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات