تاریخ خبر:آبان ۱۶, ۱۳۹۶ شماره خبر:25619

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد:
تعطیلی مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه یاسوج ۷۰ کارگر را بیکار می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد : سماجت فرودگاه یاسوج برای تعطیلی مجتمع گلخانه‌ای این فرودگاه ظلم به ۷۰ کارگر است.

به گزارش دنانیوز جعفر گوهرگانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: قرارداد واگذاری مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه یاسوج در سال ۸۹ منعقد شده و در آن زمان هیچ گونه مسئولیتی در جهادکشاورزی نداشتم.

وی با تاکید بر اینکه بحث طرح شده مبنی بر ویژه خواری و روابط فامیلی در واگذاری مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه یاسوج با واقعیت همخوانی ندارد، عنوان کرد: سال ۸۹ قرارداد مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه یاسوج با شرکت راه سبز منعقد شده و من اواخر سال ۹۲ به عنوان رئیس سازمان جهاد کشاورزی مشغول فعالیت شدم.

گوهرگانی عنوان کرد: نظارت بر تولید، خدمات دانش فنی، تامین نهاده‌های کشاورزی و در نهایت بحث رعایت اصول بهداشتی اعم از مبارزه با آفات، بیماری‌ها و دانش فنی به صورت رایگان جزو مهمترین وظیفه جهاد کشاورزی در قبال مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در صورت ضرورت و درخواست متقاضی زیر نظر معاونت اختصاصی برای توسعه و خرید مکانیزاسیون و یا تکمیل و راه اندازی سردخانه اعتبارات بانکی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

گوهرگانی با بیان اینکه قرارداد شرکت راه سبز با فرودگاه یاسوج مدت‌دار است، افزود: بهره‌برداران این مجتمع گلخانه‌ای با استفاده از تسهیلات بانکی هم اکنون فعالیت دارند و در صورت هرگونه دست اندازی از طرف فرودگاه متضرر و ورشکسته می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه دنبال افزایش اجاره بها بوده در حالی قرارداد در سال ۸۹ با شرایط مشخص منعقد شده است، افزود: سازمان جهادکشاورزی حمایت از بهره برداران مجتمع گلخانه‌ای را وظیفه خود می داند و خواهان ادامه فعالیت آنان تا پایان قرارداد هستیم.

گوهرگانی ابراز کرد: واکنش فرودگاه یاسوج به پیگیری استحقاق حق بهره برداران مجتمع گلخانه‌ای فرودگاه یاسوج مغرضانه بوده که در یک فرصت مناسب پیگیری حقوقی می‌شود و البته ادبیات مطرح شده از جمله عنوان فرافکنی و ویژه خواری در شان یک مدیر نبوده و البته به احترام مسئولان استانی بویژه نماینده عالی دولت در استان پاسخ فرودگاه را نمی‌دهم.

وی با بیان اینکه با مدیر فرودگاه یاسوج دعوا ندارم، تاکید کرد: برای شفاف سازی موضوع با حضور مسئولان استانی بویژه استاندار این موضوع بررسی و برای یکبار برای همیشه حل و فصل می‌شود.

 سال ۸۸ مسئولان وقت در استان کهگیلویه و بویراحمد به توافق رسیدند تا یک مجتمع گلخانه‌ای در گوشه‌ای از محوطه فرودگاه یاسوج با هدف ایجاد اشتغال برای بانوان فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی ایجاد شود.

قرارداد اجاره ۱۳ ساله مکان اجرای مجتمع گلخانه‌ای بانوان در محوطه فرودگاه یاسوج از سوی رئیس وقت شرکت فرودگاه‌های کشور به طرفیت از فرودگاه یاسوج امضا شد ولی گفته می‌شود شرکت فرودگاه‌ها با ادامه روند اجرای این قرارداد مخالف و خواهان لغو قرارداد شده است.

کمتر از ۴ سال از زمان اجرای قرارداد ۱۳ ساله بهره‌برداران با شرکت فرودگاه‌ها نگذشته بود که بحث و جدل‌ها بین فرودگاه یاسوج و کارفرمایان مجتمع گلخانه‌ای واقع در این فرودگاه از سر گرفته شد و هر روز شاهد نگرانی کارگران این واحدهای تولیدی -کشاورزی بودیم.

در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال نامگذاری شده و برای تحقق شعار سال راهی جز حمایت از تولید در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و ایجاد اشتغال نداریم، چگونه فرودگاه یاسوج به بیکاری ۷۰ کارگر رضایت می‌دهد.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات