تاریخ خبر:آبان ۱۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:25604

مدیر بهره‌برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
فعالیت ۳ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت

مدیر بهره‌برداری فاضلاب شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت ۳ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت خبر داد.

به گزارش دنانیوز محمود دمیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، با اشاره به اینکه  در حال حاضر  سه تصفیه‌خانه فاضلاب فعال در شهرهای یاسوج، دوگنبدان و دهدشت وجود دارد، اظهار کرد: روزانه حدود ۱۴ هزار متر مکعب فاضلاب در تصفیه‌خانه فاضلاب این سه شهر  تصفیه می‌شود.

مدیر بهره‌برداری فاضلاب  شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد افزود: اجرای شبکه فاضلاب و وجود تصفیه‌خانه  فاضلاب مزایای فراوانی از جمله حفظ بهداشت عمومی و محیط زیست دارد که به نوبه خود  از  اهمیت بالای برخوردار است.

دمیا با بیان اینکه  استفاده از پساب خروجی تصفیه‌‎خانه‌‌های فاضلاب شهری برای مصارف کشاورزی و صنعتی  بر  اهمیت این تاسیسات در شهرها می افزاید، عنوان کرد: نوع نگاه به پساب خروجی تصفیه‌خانه‌ها باید عوض  شود و شهروندان باید بدانند که این پساب برای مصارف کشاورزی و صنعتی کاملا مناسب است.

مدیر بهره‌برداری فاضلاب شرکت آبفای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه  بهره‌برداری  از  پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب هنوز در کهگیلویه و بویراحمد نهادینه نشده است، یادآور شد: در  سایر استان‌های کشور این موضوع کاملا جا افتاده است.

وی خاطرنشان کرد:  استفاده بهینه از پساب خروجی تصفیه‌‌خانه ‌ فاضلاب علاوه بر آنکه  نقش بسزایی در جلوگیری از هدر رفت منابع آب دارد باعث توسعه  و رونق  کشاورزی و صنعت  نیز خواهد شد.

دمیا با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای چرام و  سی‌سخت نیز در حال اجرای می باشد، تصریح کرد: تصفیه خانه فاضلاب شهر  سی سخت ۸۰ و تصفیه خانه فاضلاب  شهر چرام نیز ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان برای در اختیار گذاشتن پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب شهری استان برای مصارف  صنعتی و کشاورزی آمادگی دارد.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات