تاریخ خبر:آبان ۳, ۱۳۹۶ شماره خبر:25500

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
کشف اشیای تاریخی در شهرستان دنا

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از کشف اشیای تاریخی با قدمت هزاره دوم قبل از میلاد در شهرستان دنا خبر داد.

به‌گزارش دنانیوز، به نقل از روابط‌ عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد هادی طاهری از  کشف و ضبط تعدادی اشیای تاریخی با قدمت مربوط به هزاره دم قبل از میلاد در شهرستان دنا خبر داد.

وی گفت: در پی ایست بازرسی پاسگاه نیروی انتظامی میمند بخش پاتاوه از توابع شهرستان دنا  تعدادی اشیای تاریخی از یک خودرو سواری کشف و ضبط شد.

طاهری ادامه داد: در این بازرسی دو عدد ظرف سفالی و یک  ظرف مفرغی، مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت  اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این‌که در این عملیات ۴ نفر قاچاقچی اموال تاریخی دستگیر و تحویل مراجع قضایی استان شد، تصریح کرد: در پی کارشناسی‌های فنی انجام‌شده از سوی کارشناسان اداره‌کل میراث‌ فرهنگی استان، اصالت تعدادی از اشیای کشف‌ شده تأیید شد و قدمت آنها هزاره دوم  قبل از میلاد تخمین زده شد.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات