تاریخ خبر:مهر ۳۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:25489

در نشست با حزب اعتدال و توسعه مطرح شد:
هر مدیری که آمده اول دغدغه ایل و تبار خود را دارد/استخدام ۵۰ نفر از یک طایفه خاص در یک اداره

استاندار کهگیلویه و بویراحمد: در یک دستگاه ۴۰ و ۵۰ نیروی غیرمتخصص تزریق شده است که متعلق به یک تیره و طایفه خاص است. به عنوان مثال، رشته الهیات کارشناس امور عمرانی شده است و کارشناس عمران در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کند

به گزارش دنانیوز عصر امروز نشست هم‌اندیشی اعضای حزب اعتدال و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد با احمدی استاندار این استان برگزار شد.

در این نشست هر کدام از اعضای حزب اعتدال و توسعه نظرات و دیدگاه‌های خود را پیرامون مسائل مختلف استان بیان کردند.

علی‌محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست به برخی از مسائل کشور و استان پرداخت و به موضوع تغییر مدیران اشاره و اظهار کرد: آقای روحانی دولت دوازدهم را با ۵۰ درصد دولت یازدهم تشکیل داد و تغییر استانداران هم به ۲۰ درصد نرسیده است.

وی با بیان اینکه ما باید در مسیر توسعه حرکت کنیم، و این مسیر باید تبدیل به احسن شود، اظهار کرد: من نمی‌تواتم همه چیز را شلاقی تغییر دهم و این با ساختار مدیریت در تضاد است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بنده وظیفه کالبد شکافی دارم و به تبع اینکه فرزند زاگرس هستم و در پست‌های مختلف مدیریتی بوده‌ام، فضای عمومی استان دستم آمده است.

احمدی افزود: بعد از کالبد شکافی آن موقع ریل گذاری‌ها را انجام بدهیم.

وی در ادامه افزود: نگاه باید سیستمی و فراگیر باشد. برای توسعه استان متناسب با ظرفیت‌های بومی هر منطقه برنامه دارم.

استاندار تغییر در مدیریت‌ها را یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست و گفت: به چینش نیروهای موجود تا ارزیابی نهایی و کامل دست نمی‌زنم، به نظم، برنامه، حضور به موقع و تعهد و مسوولیت پذیری بسیار تاکید دارم و شاید این مسائل سبب نارضایتی برخی‌ها شود، اما خللی در برنامه‌ها و عزم من به وجود نمی‌آورد.

وی ادامه که خیلی از مسائل را در حوزه مدیریتی استان احصا کردم که تغییرات کجا باید صورت گیرد، تغییرات تابع آزاد ریاضیات نیست بلکه تابع یک معادله با قید است.

احمدی افزود: در انتصاب مدیران، در وحله نخست ترجیحاً نیروهای بومی مدنظر است. البته همانطوری که فرزندان این استان در تهران پستی دارند، شاید یک نفر از تهران و آبادان به مدیران این استان اضافه شود.

وی گفت: سعی می‌کنیم مدیر هر دستگاهی از نیروهای همان دستگاه دولتی باشد و تحمیل نیروهای خارج از بدنه، به دستگاه‌ها کار درستی نیست و ظلم به دستگاه است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه برخلاف آنچه که می‌گویند، نیروها باید علمی و متخصص باشند، افزود: اما در یک دستگاه ۴۰ و ۵۰ نیروی غیرمتخصص تزریق شده است که متعلق به یک تیره و طایفه خاص است. به عنوان مثال، رشته الهیات کارشناس امور عمرانی شده است و کارشناس عمران در حوزه فرهنگی فعالیت می‌کند.

وی گفت: گردش نخبگان یک امر منطقی است، اما فردی که تغییر می‌کند باید قابل محسوس باشد و فرد باید سابقه اجرایی داشته باشد و نمی‌توان به صرف حضور در یک ستاد، رابطه کاری، آشنایی با فلان شخص سیاسی یا نماینده آن را به کار گرفت و امانت مردم را به دست هر کس نمی‌دهیم و من خیانت را نمی‌کنم.

احمدی افزود: و هر مدیری باید برنامه‌های دولت را قبول داشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تا به ارزیابی کامل نرسم، هیچ تغییری نخواهم داد و اگر شاخص‌های موفق را داشته باشد، دلیلی برای تغییر آنها نمی‌بینم.

وی بیان کرد: بر اساس استناد و مدارکی که به دستم رسیده است، هر مدیری که آمده است، اول دغدغه ایل و تبار خود را دارد و چیدمان نیروها ایلی، قبیله‌ای و با گاهی با چاشنی سیاسی بوده است.

احمدی افزود: من استاندار به تنهایی نمی‌توانم این رویه نامعقول را درست کنم، شماها هم باید کمک کنید.

مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی شعار زنده باد مخالف من را می‌دهند، اما حاضر نیستند که در کنار مخالف خودشان بنشینند.

وی افزود: اگر هدف مان توسعه است نباید از ظرفیت شعارها فقط برای بهره‌برداری خودمان استفاده کنیم.

وی به نصب تابلوهای استانداران سابق استان اشاره کرد و گفت: اگر اینها خوب کار کرده بودند، وضع این استان اینگونه نبود.

احمدی اضافه کرد: قدم هر کسی که برای پیشرفت و توسعه این استان گام بر می‌دارد را بر چشمان می‌گذارم و باید فضای را برای همه گرایش‌های سیاسی باز کنیم./کبنا


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات