بیژن کاظمی کیان

فعال اجتماعی

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
دهدشت و جوانان جویای کار!

نهادی بیکارتر از جهاد کشاورزی دهدشت هم ‌وجود دارد؟ (با توجه به رفت و آمدهای مکرر به این اداره و نبود کارمندان و نبود تسهیلات برای حمایت از کشاورزان و دامداران)

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

بقلم بیژن کاظمی کیان پس از ﺗﻔﺄﻟﯽ ﺑﻪ حضرت ﺣﺎﻓﻆ امروز به چندی از ادارات شهر دهدشت جهت پیگیری تسهیلات طرح های تولیدی و‌ خود اشتغالی (در سال اشتغال زایی و اقتصاد مقاومتی) مراجعه و از نزدیک به دلایلی از جمله دلمردگی و یاس جامعه جوان که به بحران ناکارآمدی، فساد و راحت طلبی پشت میز نشینان امروز باز می گردد، از برخورد، کنایه ها، و کلیت عملکرد نهادها از جمله جهاد کشاورزی تاسف خوردم.

در بدو ورود کارمندانی(بالغ بر ده نفر) که‌ روبروی درب نشسته و به ول گویی های عامه پسند طبق روال هر روزه مشغول شده بودند سوالی به ذهنم‌ تداعی شد که اصولا این جماعت سرپرست یا مسئولی بالای سرشان هست یا نیست؟
نهادی بیکارتر از جهاد کشاورزی دهدشت هم ‌وجود دارد؟ (با توجه به رفت و آمدهای مکرر به این اداره و نبود کارمندان و نبود تسهیلات برای حمایت از کشاورزان و دامداران)

پس از چهل و‌ پنج دقیقه انتظار مسئولی که جهت تعمیر خودرویش در وقت اداری به مکانیکی رفته بود، به قسمت پرورش دام‌ مراجعه و پس از گپ ‌و ‌گفتمانی که کارشناس یاس(دام) فرمود اصولا مدرک تخصصی شما با کار پرورش و تولید یکی نیست و اگر شما خودتان را بکشید! مجوز حتی پرورش مرغ(که مورد تقاضای ما هم نبود!) به شما نمی دهیم!
تولیدی در دهدشت جواب نمی دهد و چند میلیارد هزینه در بر دارد و به تلفاتش نمی ارزد! کسانی که این مسیر را رفته اند پشیمانند شما هم نروید!
(در جواب ایشان:)
_پس نقش شما در حمایت از طرح های تولیدی و اشتغالزایی چیست؟
_چرا اوان کار جوان کارآفرین و اشتغالزا را به یاس دعوت می کنید؟
_جناب ما که هر طرحی گفتیم شما مایوسانه راهنمایی فرمودین لااقل شما بعنوان کارشناس بفرمایید با شناختی که از جوانب کار امور تولید و منطقه دارید چه طرحی را به ما پیشنهاد می کنید؟
جواب(مسئول):
_هیچ‌طرحی به شما پیشنهاد نمی کنم!

نهاد محترم جهاد کشاورزی تا این اندازه امور مدیریتی دام و کشاورزی روی شانه شما سنگینی می کند که توان حمایت و راه اندازی کارگاههای تولیدی را ندارید؟
عملکردتان در حمایت از کشاورزان، دامداران و اشتغالزایی چه بوده؟ و چه نقشی در توسعه ی شهرستان به جز یکی از علل توسعه نیافتگی ایفا کرده اید؟
از زمینه های توسعه در شهرستان کهگیلویه دامداری و کشاورزی است که متاسفانه نهاد حامی این‌ دو مولد اشتغالزا از ضعیف ترین نهادهای شهرستان می باشد، با کارشناسان سنتی و صرفا حقوق بگیری که با تولید و توسعه از آن جهت مخالفند که مستلزم بلند شدن از پشت میزهای فرسوده شان می باشد.
جهاد کشاورزی شهرستانی که توان مطالبع پول آب و برق اداره اش را از بالایی ها ندارد و کوچکترین مشاوره و تسهیلاتی برای جوانان جویای کار ندارد جفاست که در حکومت اسلامی حقوق دریافت می کنند و اصولا چرا از بیت المال باید حقوق دریافت کنند؟
ناگفته نماند با مراجعه به دفتر نظام مهندسی جهاد کشاورزی(واقع در خیابان شریعتی جنب بانک‌ملی) ابهامات برطرف شد از جمله اینکه اصولا مدرک تخصصی کارایی نداشت، از سوددهی بالا و پتانسیل بالای کهگیلویه برای تولیدات دامی، ماکیان و کشاورزی گفتند و خوشبختانه با راهنمایی این کادر جوان و متخصص مصمم تر به دنبال اهدافمان با تلاش و توکل گام بر خواهیم داشت.
*یا حق*
*بیژن کاظمی کیان*

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات