سید محسن موسویان معظم

فعال اجتماعی

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
خبرنگار صدیق

تیترهای متملقانه برخی رسانه ها و اهل قلم گواه آن است که برخی از رسالتشان منحرف و بعضا بازار تجارت راه انداخته اند .

به نام خدا

با توجه به تعریف و تمجیدها و تیترهای متملقانه و آنلاین اندک خبرنگارانی در کنار مسئولینی که رسانه و اصحابش را پله ترقی و اسباب عوام فریبی قرار دادند مرا برآن داشت تا نکاتی چند را متذکر شوم …

قریب به چهار دهه از انقلاب اسلامی میگذرد و استان کوچک ما فقط گذرگاهی بود برای رسیدن افرادی خاص به اهدافی خاص در چارچوب حمایت طیفی خاص …

انعکاس آنچه که هست و مورد توجه دلسوزان نظام میشود تنها توسط خبرگزاری های رسمی میسر است ، لذا اهمیت قلم آنجا مشخص شد که رب العالمین به آن قسم خورده و خبرنگار موظف به حفظ حرمت آن است و قلم زدن حول محور واقعیتهای موجود باید بچرخد .

اینکه بعضا رقابت هایی در نزدیک شدن به فلان مسئول هست تا از واقعیتها دور شوید و به جای آن که ندای مردم و محرومیت محض شوید ندای طیفی خاص و صدای کسانی میشوید که بیشترین سهم را در عقب ماندگی استان دارند .

همچنین مشاهده میشود اخبار درج شده توسط برخی از رسانه ها فقط در جهت خوب بودن میچرخد و آقایان نیز با امتیاز دهی و تمجید از خبرنگاران ، سعی در پوشش این کاستی ها دارند .

حال سوال این است، اینکه از ادوار گذشته تا به امروز استارت پروژه ها ، احداث ها ، بهره برداری ها و … منتشر میشود ، پس بازدهی این همه مهم کجاست؟

تیترهای متملقانه برخی رسانه ها و اهل قلم گواه آن است که برخی از رسالتشان منحرف و بعضا بازار تجارت راه انداخته اند .

لذا انتظار آن است که انتشار کاستی ها و رسوا کردن بانیان این کمبودها فارغ از جبهه بندی های سیاسی و مسایل قومی در راس امور خبرنگار و اهل قلم قرار گیرد و توجه به این نکات میبایست در کنار صداقت فارغ حب و بغض شخصی نسبت به کسی باشد که پیاده کردن اغراض شخصی نیز مذموم خواهد بود .

زنده و پاینده باشید.
سید محسن موسویان معظم

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات