میرمالک ربانی نژاد

فعال رسانه ای

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
ولایتی بنام امریکا و کدخدایی به اسم ترامپ

برجام معاهده ای بود که نه سازمان ملل توانست نقش بخشدار یک منطقه را در آن بازی کند و نه ترامپ توانست اعتبار آن را فراتر از یک استشهادیه محلی ببرد!

بقلم میرمالک ربانی انتخاب ترامپ بعنوان رئیس جمهورِ کشوری که در ایجاد آشوب، راه اندازی جنگ و دخالت نظامی در سایر نقاط دنیا شهره و زبانزد است, حماقتی بود ک به لطف قانونِ مغایر با دموکراسی واقعی و ارای الکترال در امریکا صورت پذیرفت.

اگر چه نفس انتخاب شخصی که بسان بیماری دارای آسیب مخچه  اختیار عقل از کَفَش رفته و در انتخاب راه تلو تلو میخورد از بیخ و بن اشتباه بود,ولی باید دانست که ترامپ نتیجه انتخاب کسانیست(مردم امریکا)که الگوی غربگرایان و به اصطلاح روشنفکران داخلی هستند!

امریکا با انتخاب چنین افرادی, تقلیل پیدا خواهد کرد به ولایتی که زمام داری امرش به دست کدخدایی نااهل سپرده شده که ولع و آزمندیِ در حکومتِ بر دهات و روستا های تابع(عربستان,اسرائیل,بحرین,امارات و…)  باعث خواهد شد که اختلاف داخلی سراسر منطقه تحت امرش را بگیرد و دیری نخواهد پایید که دچار فروپاشی شود.
توجه داشته باشید که اگر تعداد اعضای یک روستا و یا دِه به حد نصاب برای ایجاد شورا نرسد با واسطه بخشدار آن منطقه و عرف و قانونی که رایج است با یکی از روستاها ادغام میشود و همه یک شورای واحد تشکیل داده و هر دو طرف نافع خواهد شد.
برجام معاهده ای بود که نه سازمان ملل توانست نقش بخشدار یک منطقه را در آن بازی کند و نه ترامپ توانست اعتبار آن را فراتر از یک استشهادیه محلی ببرد!
ترامپ بعنوان رئیس جمهور کشوری که خود را صاحب تمام دنیا میداند,انقدری از معلومات تهیست که اگر خلیجی چهار فرسنگ آن طرف تر از محدوده دید و فکرش باشد نامش را به اشتباه خواهد برد!
کدخدای متخاصم و دیوانه امریکا بداند, جمهوری اسلامی عربستان نیست که بتواند برایش تصمیم بگیرد, و زمام دارش آنچنان با بصیرت به مسائل کشورش نگاه خواهد کرد که بقول  کاندولیزا رایس وزیرسابق امور خارجه آمریکا و مشاور ارشد جرج بوش ,رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها، با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها، در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات