تاریخ خبر:مهر ۲۲, ۱۳۹۶ شماره خبر:25378

اندر احوالات بورکراسی انتخاب و انتصاب مدیران در استان:
ملاک انتخاب مدیران در کهگیلویه و بویراحمد چیست؟طایفه یا توانمندی؟

مردم استان انتظاری که از استاندار محترم دارند این است که پتکی محکم بر رویه غلط و خطرناک سهمیه بندی پست ها بر اساس طایفه و منطقه بزنند و شایسته سالاری را ملاک انتخاب مدیران قرار بدهند.

به گزارش سرویس سیاسی دنانیوز بعد از رفتن موسی خادمی از استانداری کهگیلویه وبویراحمد و آمدن علی محمد احمدی به استان تاکنون شاهد تغییری در سیستم مدیریتی حوزه اجرایی استان نبوده ایم و طبیعی است که استاندار جدید در وهله ی اول باید با رصد کامل و شناخت از وضعیت موجود دست به تغییر بزند.

چیزی که در چهار سال گذشته در اذهان عموم متبادر شده است سهمیه بندی پست های مختلف در استان برا اساس رویه های غلط می باشد.

تفریبا با احتساب این چند ماه بیش از چهار سال است که شاهد حضور مدیرانی از طایفه های خاص بعنوان سکان دار ادارات و سازمان های مختلف بوده ایم به طوری که با وجود عملکرد ضعیف و اعتراضات عمومی که در این خصوص وجود داشت اما آقای خادمی به دلایلی قصد ورود به این مسایل را نداشت و این رویه مدیریتی بیش از بیش به سهمیه بندی پست های مدیریتی در استان براساس طایفه و جناج افراد خاص دامن زده است.

مسائلی که باعث عقب ماندگی و تشدید محرومیت در  کهگیلویه وبویراحمد شده است همین نوع نگاه طایفه ای است که از سوی مدیران و سیاسیون رقم خورده است،هرچند که همه افراد ذکر شده(سایسیون،مدیر و…)بصورت کلامی این نوع نگاه را منکوب می کنند ولی در عمل با تمام قدرت پیرو و پیشتاز این نوع سیستم مدیریتی هستند.

با یک بررسی کوچک به راحتی می توان این نوع تقسیم بندی و بعبارتی سهمیه بندی را در دانشگاهها ،ادارات و سازمان ها مشاهده کرد.

سردسیری بودن یا گرمسیری بودن و نگاه طایفه ای سیاسیون تنها دستاوردی را که برای مردم این استان به ارمغان خواهد داشت تبعیض و محرومیت بیشتر خواهد بود.

این نوع نگاه(جناحی و طایفه گرایی) نه تنها نمی تواند گره گشای مشکلات مختلف مردم این استان محروم باشد بلکه خودش با ساختار ناقص و ناکارآمدش عامل مستقیم و غیر مستقیم عقب ماندگی در توسعه و محرومیت زدایی می شود. این کاهش اعتماد عمومی ناشی از عملکرد مدیران طایفه ای باعث بدبیبنی مردم خواهد شد.

یاد خاطره یکی از چهره های مطرح دانشگاهی استان افتادم که خاطره ای را بیان کرد:در دیداری که تهران با یکی از دوستان قدیمی خود داشتم که اتفاقا در حال حاضر ریاست یکی از سازمان های بزرگ کشور است به صورت اتفاقی یکی از نمایندگان استان را در دفتر ایشان دیدم و یعد از سلام و احوالپرسی خدمت دوست قدیمیمان رسیدیم ،حال ما دیدارمان یک دیدار عادی دوستانه مثل دیدارهای قبلی بود ولی نماینده محترم هزاران فکر در ذهن خود پرورانده بود به طوریکه به مسئول دفتر ایشان گفته بود منطقه ما طایفه ای است و هرگونه تغییر و تحولی در سازمان مربوط به شما در استان ما باعث درگیری طایفه ای بین مردم خواهد شد.

این تنها یک مثال کوچک از نوع نگاهی است که متاسفانه در استان محروم کهگیلویه وبویراحمد رواج پیدا کرده است و اما مردم این استان انتظاری که از استاندار محترم دارند این است که پتکی محکم بر رویه غلط و خطرناک سهمیه بندی پست ها بر اساس طایفه و منطقه بزنند و شایسته سالاری را ملاک تعیین مدیران قرار بدهند.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات