تاریخ خبر:مهر ۲۲, ۱۳۹۶ شماره خبر:25375

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز گزارش می دهد:
تصمیم عجیب آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه در قطع آب لوله کشی روستای برد کشکی/ هزینه چند ده هزارتومانی مردم برد کشکی برای تامین آب شرب

در تصمیمی عجیب از سوی آب و فضلاب روستایی آب لوله کشی روستای برد کشکی قطع شد.

به گزارش دنانیوز، در سفر کاروان حمایتی هلال احمر کهگیلویه و طرح مردم یاری نیروی انتظامی شهرستان به روستای برد کشکی از توابع شهر سوق که به مناسبت هفته نیرو انتظامی برگزار شد،مردم این روستا در خصوص وضعیت آب شرب خود، به مسئولین مربوطه معترض شدند.

داستان از جایی شروع شدکه غلام علی صفری معلم بازنشسته اهل روستای بردکشکی در گفتگو با خبرنگاران، اعتراض خود را نسبت به وضعیت آب شرب روستا و تبعیضی که در بحث آبرسانی به روستاهای همجوارشان بود، اعلام کرد و از مسئولین در خواست کرد که هرچه زود تر به وضعیت این مردم رسیدگی شود.

روستای برد کشکی که بالغ بر ۱۵ الی ۲۰ خانه وار است، ظاهرا شورا و دهیاری نداشته و قبلا از نعمت آب لوله کشی برخوردار بودند که به گفته خود اهالی این روستا، از سوی آب و فاضلاب روستایی اعلام شد که چون جمعیت روستای بی زلیخایی و برم سبز بیشتر است، آب روستای بردکشکی قطع می شود و باید به این روستای با جمعیت بیشتر آب داده شود و تامین آب روستای بردکشکی به وسیله یک تانکر صورت می گیرد که هر دو روز و بعضا هر سه یا چهار روز به این روستای محروم آبرسانی می شود که بگفته مردمان روستا این شکل از آب رسانی نیاز های آنها را مرتفع نمی کند و مجبور هستند برای تامین نیاز آب شرب خود به دیگر روستا ها رجوع کنند که برایشان هزینه بر است.

بنا به گفته یکی از اهالی روستای برد کشکی، رئیس آب و فاضلاب روستایی شهرستان کهگیلویه در جلسه ای که در بخشداری سوق برگزار شد، گفتند که ما باید به هر خانه وار روستایی در هر شبانه روز ۷۵۰ لیتر آب برسانیم که مصرف کمتر یا بیشتر این حجم آب به عهده خودشان است.

از آنجا که زندگی مردم روستای بردکشکی وابسته به دامپروری است و شیوه فعلی آبرسانی به این روستا نیاز های اولیه یک خانواده روستایی را رفع نمی کند، خیلی از اوقات مجبور هستند برای تهیه یک گالن ۲۰ لیتری آب شرب، مجبور به پرداخت هزینه ۲۰هزار تومانی به آژانس های باربری هستند.

در وضعیت کنونی که مهاجرت به شهر ها از روستا به دلیل کمبود مکانات در روستاها زیادشده و همه مسئولین کشوری تا شهرستانی به تامین روستا ها از امکانات اولیه حرف می زنند و اصرار دارند اما ظاهرا در شهرستان کهگیلویه این خود مسئولین هستند که با سلب نیاز های اولیه روستائیان آنها را به مهاجرت ترغیب می کنند در حالی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی در رسیدگی به وضعیت محرومان و روستائیان تاکید بیشتری شده و جای بسی سوال و تعجب از مدیریت آب و فاظلاب روستایی شهرستان داریم که بر طبق چه اصولی مردم روستای بردکشکی از آب لوله کشی محروم شدند در حالی که قبلا آب لوله کشی این روستا برقرار بود و مردم از آن استفاده می کردند و این تصمیم عجیب از سوی دستگاه مربوط چیزی جز تبعیض در ذهن مردم این روستای محروم باقی نگذاشت.

پایگاه خبری دنانیوز در راستای رسالت خود به دنبال پیگیری مطالبات مردمی می باشد و این حق را به عنوان رسانه به آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه می دهد تا در این مورد جواب گوی مردم روستای بردکشکی باشد.


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات