تاریخ خبر:مهر ۱۷, ۱۳۹۶ شماره خبر:25330

چِنگل؛ روستایی غرق در محرومیت در کهگیلویه
رونوشت به مسئولان کهگیلویه و بویراحمد:چِنگل روستایی غرق در محرومیت

روستای چِنگل دیشموک از داشتن راه ارتباطی مطلوب و آب شرب بصورت لوله کشی؛ محروم، فقط از دوشبکه تلویزیونی بهره مند و در انتظار تحقق وعده های نماینده مردم گهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی است

به گزارش دنانیوز روستای چِنگل دیشموک از داشتن راه ارتباطی مطلوب و آب شرب بصورت لوله کشی؛ محروم،  فقط از دوشبکه تلویزیونی بهره مند و در انتظار تحقق وعده های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است.

روستای محروم چنگل از توابع دیشموک در شهرستان کهگیلویه همچنان از راه ارتباطی مطلوب محروم می باشد.

آب شرب این روستا هم از طریق چشمه ای در نزدیکی روستا تامین می شود که این روزها به دلیل بازگشایی راه ارتباطی؛ این چشمه خراب شده و نیاز به ساماندهی دارد.

مردم این روستا فقط از دو شبکه شبکه تلویزیونی بهره می برند.

کودکانی که در انتظار حداقل امکانات، به امید آن که روزی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گرهی از مشکلاتشان باز کند، نشستند.

انتظار برای تحقق وعده ها به سر نیامد

اهالی این روستا در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با بیان اینکه عدل هاشمی پور نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی قبل از انتخابات به این روستا آمده و قول مساعد برای لوله کشی اب شرب این منطقه را داد، اضافه کردند:  با گذشت مدت طولانی از حضور هاشمی پور در مجلس شورای اسلامی؛ همچنان این امر محقق نشده است.

مادری از این روستا با بیان اینکه، از دردهای نبود راه ارتباطی درست و حسابی، محرومیت از آب شرب بصورت لوله کشی رنج می بریم، بیان کرد: شبکه های تلویزیونی این روستا هم خراب بوده و فقط دو شبکه فعال هستند.

وی گفت: عدل هاشمی پور قبل از انتخابات به مردم روستای چِنگل دیشموک قول داد که آب شرب را بصورت لوله کشی به خانه های مسکونی مردم ببرد ولی همچنان خبری از آن نیست.

میثم؛ از دانش اموزان ابتدایی این روستا به خبرنگار گفت: متاسفانه نه راه ارتباطی خوبی داریم، نه آب برای مصرف برای مان وجود دارد و حتی همین چشمه کنار روستای مان را هم به خاطر بازگشایی جاده از بین بردند.

زمستان های بحرانی در کمین مردم روستای چنگل

منیر طلقی یکی دیگر از مادران روستا در این رابطه گفت: در آستانه فصل سرد زمستان قرار داریم و اگر برای راه ارتباطی این روستا و آب شرب لوله کشی مان کاری نشود؛ رنجهای فراوانی را باید تحمل کنیم.

بانو طلقی از مسئولان خواست تا حداقل چشمه کنار روستا که آب شرب مردم از آن تامین می شود؛ ساماندهی شود.

علی رغم ارائه خدمات بسیاری فراوانی از سوی دولت های گذشته تا کنون به مردم در اقصی نقاط کشور و حتی کهگیلویه و بخش دیشموک، به دلیل دامنه زیاد موجود محرومیت مناطق مختلف دیشموک، می طلبد مسئولان بیش از پیش  توان خود را به گرفته و در جهت حل مشکلات مردم، قدم بردارند.

حسن امیریان بخشدار دیشموک که بهمراه خبرنگار  در منطقه حضور یافت؛ ضمن گفت و گو با اهالی روستای چنگل؛ وعده ساماندهی چشمه کنار روستا را داده است.

عدل هاشمی پور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ، با بیان اینکه با جدیت پیگیر مشکلات مردم است، تصریح کرد: شخصا در روزهای آتی جهت پیگیری مشکلات روستای چنگل، در منطقه حضور پیدا خواهم کرد.

گزارش، گفت و گو و عکس از وحید اهنگ پایگاه خبری شهرستان کهگیلویه

انتهای پیام/

نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات