تاریخ خبر:مهر ۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:25268

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز:
ماجرای حضور آیت الله مصباح، فرزندان و شاگردانش در جبهه

حجت الاسلام نمازی گفت: خاطرم هست که سال ۶۰ به همراه جمعی از شاگردان آیت الله مصباح مانند آقایان حسین زاده، دعایی و حجازی به جبهه اعزام شدیم و به فرماندهی شهید ردانی پور در عملیات طریق القدس شرکت کردیم و آیت الله مصباح پسرش علی آقا را هم برای حضور در جبهه ها به اهواز فرستادند که به عنوان رزمنده به منطقه عملیاتی اعزام شد.

به گزارش دنانیوز، در پی حمله مجدد برخی افراد مغرض به شخصیت والا و گران سنگ حضرت آیت الله مصباح یزدی مبنی بر ممانعت از حضور اطرافیانش در دفاع مقدس، حجت الاسلام دکتر نمازی استاد حوزه و دانشگاه مطالبی در این مورد بیان داشت.

حجت الاسلام نمازی گفت: موسسه امام خمینی(ره) ۱۸ شهید دارد که ۵ نفر از آنان از نزدیکان و اقوام آیت الله مصباح و مابقی از شاگردان ایشان هستند.

وی افزود: بنده از سال ۵۶ با آیت الله مصباح ارتباط نزدیک دارم و از مواضع و نظرات ایشان درباره مسائل مختلف به ویژه انقلاب و دفاع مقدس اطلاع دارم. آیت الله مصباح همه شاگردان خود را که توانایی فعالیت در جبهه ها را داشتند به حضور در مناطق عملیاتی ترغیب و تشویق می کردند و تاکید داشتند که پس از بازگشت از جبهه درس را هم ادامه دهند، چون معتقد بودند کشور به کار تبلیغی و فرهنگی نیاز جدی دارد.

دکتر نمازی اذعان داشت: شهید میثمی از بستگان نزدیک بنده بود که نمایندگی حضرت امام در قرارگاه خاتم را نیز عهده دار بود؛ او از جمله شاگردان آیت الله مصباح در مدرسه علمیه حقانی بود که به امر ایشان به جبهه رفت. شهید شهاب از بیرجند و علی فرزین هم از شاگردان ایشان بودند. شهید مصطفی ردانی پور فرمانده لشکر امام حسین (ع) از شاگردان آیت الله مصباح و از بستگان نزدیک بنده بود که باتایید و تشویق ایشان در جبهه ها فعالیت می کرد و به فیض شهادت رسید.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: خاطرم هست که سال ۶۰ به همراه جمعی از شاگردان و نزدیکان آیت الله مصباح مانند آقایان حسین زاده، دعایی و حجازی به جبهه اعزام شدیم و به فرماندهی شهید ردانی پور در عملیات طریق القدس شرکت کردیم. آیت الله مصباح پسرش علی آقا را هم برای حضور در جبهه ها به اهواز فرستادند که به عنوان رزمنده به منطقه عملیاتی اعزام شد.

وی در پایان گفت: نکته دیگر شرکت خود ایشان در جبهه ها بود. خاطرم هست سال ۶۴ باحضور در فاو و بازدید از منطقه در میان رزمندگان سخنرانی داشتند و در محافل صمیمی آنها شرکت می کردند. همچنین در ایام عملیات کربلای ۴ و ۵ هم ایشان با حضور در خط مقدم در میان رزمندگان سخنرانی کردند. و اتهامات وارده به این استاد حوزه از اغراض سیاسی عده ای نشات می گیرد.

 


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات