حسین علی پور

فعال اجتماعی

جهت استحضار مردم شریف استان کهگیلویه وبویراحمد
آقای تاجگردون! حَنای شما دیگر رنگی ندارد

بعد از شش سال، مردم دیگر آن سادگی ناشی از بی‌اطلاعی و تعریف و تمجیدهای تعصبی را ندارند و برایشان تجربه و روشن است که آن (اصطلاح عامیانه) تاجگردون زیرک و با بُرِش، منهای ارتباط سیاسی‌اش با جریان حاکم و ضعف ذاتی و نهادینه‌شده نماینده مرکز استان، چیزی بیشتر از یک نماینده، با ارتباط و عملکرد معمول نخواهد بود!

*مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

««یادداشت تاجگردون

جهت استحضار مردم شریف استان کهگیلویه وبویراحمد و رسانه‌های محترم در خصوص تعیین استاندار جدید استان؛

 همچنان که قبلاً مؤکدا اعلام گردید نمایندگان استان و اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق موافقین دولت و اصلاحات اعتقاد داشتند در صورت تمایل بر ماندن جناب دکتر خادمی توسط خود و یا دولت، مجمع نمایندگان همچون گذشته با او همکاری داشته و رضایت کامل از عملکرد مطلوب ایشان دارند.

 بعدازاینکه ایشان و دولت به این جمع‌بندی رسیدند که ضرورت بر ارتقاء ایشان است در این مسیر همکاری کرده و در این زمینه نیز تلاش کردند.

قبل از تعیین استاندار وظیفه خود می‌دانستیم از مشورت و راهنمایی راهبردی برخی از سیاسیون محترم من‌جمله برادر ارجمندم جناب سید باقر موسوی استفاده کرده و به همین منظور خدمتشان رسیده و از رهنمودهای راهبردی آنان استفاده کردیم.

خوشبختانه در این دور در تعیین استاندار تلاش‌های متضاد در استان و تهران صورت نگرفت و بحث‌های پوشیدن کت‌وشلوار برای تعیین استاندار موضوعیت نداشته و اجحاف بر این وحدت است و استان عزیز ما شاید تنها استانی بود که بدون دغدغه و حاشیه استاندارش تعیین گردید که در نوع خود بی‌نظیر است.

 جناب دکتر احمدی اگرچه از دوستان ۱۰-۱۵ ساله این‌جانب است که در دوره نهم افتخار همکاری با ایشان را در کمیسیون داشتم و درد مناطق محروم همراه با نگاه علمی به حل مشکلات را دارد ولی یقین دارم رفتار معتدلانه ایشان آینده روشنی برای استان را ورق خواهد زد و بدانیم این تصمیم همراه با توافق و عنایت ویژه دولت محترم صورت گرفته و قطعاً این توافق بر توسعه استان مؤثر است.

– در انتها از همه دوستان و مردم شریف بالأخص سیاسیون، فعالین اقتصادی، ائمه محترم جمعه و مؤثرین بر جامعه و نیز مردم شریف به‌عنوان برادر کوچک و وکیل شما که قطعاً تلاشم در کنار دیگر همکاران عزیزم در مجلس شورای اسلامی در راستای توسعه و بالندگی استان است درخواست دارم این آرامش و وحدت را قدر بدانیم و استان را آماده یک دوره دیگر چهارساله برای کار و تلاش کنیم.

وکیل مردم

غلام‌رضا تاج گردون»»

آقای تاجگردون! حَنای شما، دیگر برای مردم استان به‌خصوص حوزه‌های بویراحمد و کهگیلویه رنگی ندارد مگر برای خودتان و همفکرانتان و البته بخش‌هایی از گچساران که لازم دانستید تغییر و تحولی ایجاد شود، نه عموم مردم، حوزه‌ها و اقوام آن شهرستان ثروتمند مغفول!

مردم منطقه، شما را بعدازآن داستانِ به‌زعم خود زیرکانه [ما (گچساران) به همان (و) بین کهگیلویه وبویراحمد راضی هستیم] خوب شناختند!

 استان و به‌خصوص مرکز استان، ادارات و دستگاه‌های آن، مانند معدود کلان‌شهرها، آن‌قدر وسیع، پرجمعیت و پیچیده نیست که مردم بی‌اطلاع باشند از مسائل!

…سال‌هاست مردم می‌بینند که انتصاب‌های خُرد و کلان، استخدام‌های خصوصی و جمعی، بودجه‌های قابل‌توجه، طرح‌های عمرانی و کارخانه‌ها…بیشتر، به چه صورت و مقدار و به کدام جهت می‌رود!

…عموم مردم تا کارکنان دستگاه‌های دولتی، از برنامه‌وبودجه استان گرفته تا آن ساختمان کوچک و پرت‌افتاده کنار شهر، خزانه معین، اطلاع دارند از این مسائل

…بعد از شش سال، مردم دیگر آن سادگی ناشی از بی‌اطلاعی و تعریف و تمجیدهای تعصبی را ندارند و برایشان تجربه و روشن است که آن (اصطلاح عامیانه) تاجگردون زیرک و با بُرِش، منهای ارتباط سیاسی‌اش با جریان حاکم و ضعف ذاتی و نهادینه‌شده نماینده مرکز استان، چیزی بیشتر از یک نماینده، با ارتباط و عملکرد معمول نخواهد بود!

 آقای اصول طلب! نصب این استاندار و مانور بر دیدار عادی با سید باقر موسوی هم در راستای همان زیرکی‌هایی بوده که البته، زمینه‌اش غفلت سایر نمایندگان و برخی فعالین سیاسی و آن دسته از مردمی است که احساساتشان را به حرکت‌های سیاسی شما گره‌زده‌اند! و اِلا کدام همشهری فعال و باهوش است که نداند شما اعتقادی به سید باقر موسوی و زارعی ندارید و یک جوان فعال خوش‌فکر تازه به دوران رسیده را به ایشان ترجیح می‌دهید!

هرچند به‌نوعی این زیرکی‌های شما که دوسَر سود است و خود و همفکران و بخش‌هایی از حوزه انتخابیه‌تان را برخوردار می‌کند، شرف دارد بر آن زیرکی که نهایتش استخدام یا انتقال از یک وزارتخانه به وزارتخانه‌ای دیگر، آزمونش پشت کردن به مردم حوزه انتخابیه و منافعش شخصی است نه عمومی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات