تاریخ خبر:شهریور ۲۰, ۱۳۹۶ شماره خبر:25048

قانون تحت الشعاع سیاست!
قانون یا فشار سیاسی؟ امور شهری استانداری گرفتار دو لبه قیچی سیاست و قانون

در حالی که به جز تعداد معدودی از شوراهای شهر در استان مابقی گزینه های شهردار خود را انتخاب کرده اند دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کار سخت تعیین صلاحیت های قانونی گزینه های انتخابی برای تصدی سمت شهردار را آغاز کرده است

به گزارش دنانیوز به نقل از بندیرنیوز منابع موثق از عدم احراز شرایط قانونی مسعود ظفری گزینه شهرداری گچساران خبر می دهند در حالی که به جز تعداد معدودی از شوراهای شهر در استان مابقی گزینه های شهردار خود را انتخاب کرده اند دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کار سخت تعیین صلاحیت های قانونی گزینه های انتخابی برای تصدی سمت شهردار را آغاز کرده است. در این میان توجه به مفاد آیین نامه اجرایی شرایط احراز سمت شهردار اهمیت خاصی پیدا کرده است. بند ۲ آیین نامه مذکور عینا بدین شرح است: “ب: حتی المقدور متاهل و دارای حداقل ۲۵ سال سن و ۵ سال سابقه اجرایی در موقع انتخاب شدن.”

مسعود ظفری که صرفنظر از مجرد بودن هیچگونه سابقه اجرایی در پرونده خود ندارد و تنها رزومه کاری ایشان تدریس در دانشگاه آزاد گچساران بصورت حق التدریس می باشد، با این توصیفات ظفری برای عبور از فیلترهای قانونی و نظارتی در استانداری و سایر دستگاه های زیربط کار دشواری را پیش رو خواهد داشت.

اما شنیده ها حاکی از فشارهای سیاسی برای استفاده از فیلترشکن های غیرقانونی در دفتر امور شهری استانداری می باشد. اما از همه مهمتر نوع برخورد برخی از اعضای شورای شهر گچساران در این انتخاب و کوبیدن بر طبل قوم گرایی و برانگیختن حساسیت های قومی و سیاسی اعم از باوی و بویراحمد می باشد که رسیدگی به احراز شرایط قانونی ظفری و نظارت سازمان بازرسی را به یک مطالبه عمومی تبدیل کرده است.

از آنجا که موارد مشابهی نیز از این قبیل وجود دارد می طلبد که مجموعه استانداری و علی الخصوص مدیرکل دفتر امور شهری استانداری با در نظر گرفتن نص صریح قانون تسلیم این فشارها نشود و خود را گرفتار شکایات مردمی و دستگاه های نظارتی نکنند.


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

تقویم شمسی