تاریخ خبر:شهریور ۱۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:25029

سید محمود داربام مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:
مدیران کهگیلویه و بویراحمد ملزم به سرکشی از جامعه ایثارگران شدند

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق مصوبه شورای اداری استان تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران، بخشداران، بانک‌ها، شهرداران و موسسات دولتی ملزم به سرکشی از جامعه ایثارگری شدند.

به گزارش دنانیوز از یاسوج، سید محمود داربام ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مصوبه ابلاغ شده است، اظهار داشت: با همکاری سپاه فتح استان تاکنون ۲۲ هزار سرکشی از جامعه ایثارگری استان انجام شده است.

وی از دو دیدار عمومی نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با جانبازان ۷۰ درصد خبر داد و گفت: سید موسی خادمی در سفرهای شهرستانی به محض ورود به زیارت گلزار شهدا رفته و سفر خود را با دیدار با خانواده شهدا پایان می‌دهد.

داربام با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر تدوین تاریخ شفاهی در دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به ثبت خاطرات رزمندگان، جانبازان و آزادگان شاغل در ادارات اقدام و آن‌ها را به ستاد کنگره شهدای استان ارائه کردند.

مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طبق جدول زمانبندی ادامه داد: تصاویر یک‌هزار و ۸۸۰ شهید استان در خیابان‌های یاسوج مرکز استان و سایر شهرها نصب شده است.

داربام تصریح کرد: در راستای اجرای بند(ل) ماده ۴۴ ق برنامه پنجم توسعه مبلغ ۶ میلیارد تومان معوض زمین به ۶۰۰ نفر از جانبازان پرداخت و به ۴۸۱ نفر از جانبازان و خانواده معظم شهدا نیز زمین واگذار شد.

وی از ساماندهی ۱۴۱ گلزار شهدا خبر داد و افزود: گلزارهای شهرهای دهدشت و گچساران تکمیل و به وسایل گرامایشی و سرمایشی مجهز شده و در کنار این گلزارها حسینیه شهدا و مراکز فرهنگی احداث که مرکز فرهنگی و حسینیه گلزار شهدای گچساران افتتاح و حسینیه مرکز فرهنگی گلزار شهدای دهدشت آماده افتتاح است.

داربام با بیان اینکه گلزار شهدای یاسوج مقاوم سازی شده و کار نما سازی به زودی آغاز می‌شود، بیان کرد: در راستای اجرای ماده ۱۱ قانون جامع خدمات به ایثارگران، کارگروه گلزارها تشکیل و دستگاه‌های خدمات‌رسان موظف به آبرسانی، برقرسانی و احداث جاده‌های مواصلاتی شدند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات