تاریخ خبر:شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ شماره خبر:24978

به همت جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد:
راهی برای مستضعفین؛ گروه جهادی مهندس محمد جواد جلال فرد راه اندازی شد

گروه جهادی مهندس جلال فرد در اولین قدم به یاری خانوداه چادر خوابی در بخش محروم پاتاوه خواهند شتافت ،خانواده ۵ نفره ای که زمستان گذشته را دریک چادر سر کردند.

به گزارش دنانیوز مهندس مرحوم محمد جواد جلال فرد عضو سابق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی، دبیر کمیته حق مسکن این جنبش دانشجویی و عضو شورای مرکزی جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده اند که در فروردین سال ۱۳۹۵ دار فانی را وداع گفتند. همراهی با مستضعفین، مبارزه عینی با فقر و محرومیت دغدغه و آرمانی بوده که بطور مستمر در کلیه فعالیت های تشکلی دانشجویی و اجتماعی چه در سطح ملی، استانی، شهرستان و محیط پیرامون خود برای بسط عدالت پیگیری می کرد. این امر به وضوح در کمیته حق مسکن با پیگیری حقوق میلیون ها جمعیت مردم کشورمان در پروژه های مسکن مهر مشهود بود. سلوک مرحوم جلال فرد هیچگاه پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه‌دارها، اغنیا و ثروتمندان نبوده است.

خداوند در قرآن کریم به ما یادآور می شود که هدف از بعثت پیامبران، مبارزه با فقر، اجرای عدالت و قسط بوده است. امام خمینی(ره) در پیام قطعنامه می فرمایند: «تنها آنهایی تا آخر خط با ما می مانند که درد فقر و استضعاف و محرومیت را چشیده باشند» بر همین مبنا هجرت های جهادی می تواند سر آغازی باشد بر درک حقیقی مستضعفین و آمادگی برای ظلم ستیزی. این دو مسئله اگر چه به ظاهر دو روی یک سکه اند ولی در واقع لازم و ملزوم یکدیگرند. یعنی اگر کسی بخواهد مبارز خوبی برای آرمان های انقلاب باشد باید هم ارتباط نزدیکی با مستضعفین و محرومین داشته باشد و هم خدمتگزار و یاور آنان باشد. این مسئله در سراسر زندگی معصومین (علیهم السلام) کاملا مشهود است. اگرچه خدمت رسانی به محرومین ذاتا ارزشی انسانی است اما مبارزه انقلابی با ظالم حلقه مکمل آن می باشد. همانطور که مرحوم جلال فرد با سرمنشاء های ظلم و بی عدالتی هم مبارزه می کرد. از طرفی محیط هجرت جهادی بستر مناسبی برای تمرین ترک تعلق، دوری از سودجوئی و خودنمایی است و همینطور بسط و گسترش فرهنگ جهادی از دل الگوگیری با حل مسائل و مشکلات روستا، شهر صورت می گیرد.

گروه جهادی مهندس جلال فرد با هدف اجرای آرمان عدالت و مبارزه برای آرمان های انقلاب اسلامی متشکل از اقشار مختلف جامعه از مردم عادی تا نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی، پزشکی، مسئولان انقلابی و… است که از طریق هجرت به مناطق محروم استان کهگیلویه و بویراحمد و یا دیگر استان ها ضمن تلاش و همت برای مبارزه با فقر، پیشرفت و آبادانی این مناطق به انعکاس و مطالبه گری تا حصول نتیجه عینی تشکیل می شود. این گروه با توجه ویژه به آسیب های اجتماعی شهری و روستایی درصدد اهتمام ویژه به حل این امور با بضاعت و تلاش جهادی در فعالیت های خویش است.

لازم به ذکر است گروه جهادی مهندس جلال فرد به همت جریان عدالتخواه استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شد و در تمامی فعالیت های خود پذیرای همراهی صاحب نظران، دلسوزان، مصلحان اجتماعی و مردم عزیز است و خواهد بود. امید است با همراهی مردم عزیز به جنگ بی‌عدالتی و گسترش آسیب‌های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد و دیگر نقاط کشور رفت.

گروه جهادی مهندس جلال فرد در اولین قدم به یاری خانوداه چادر خوابی در بخش محروم پاتاوه خواهند رفت ،خانواده ۵ نفره ای که زمستان گذشته را دریک چادر سر کردند و در بحبوحه ی اخبار گورخواب های نصیرآباد تهران صدایشان به جای نرسید و علارغم وعده و وعید های که از سوی مسئولین داده شد همچنان بی سرپناه هستند.

هر کدام از دلسوزانی که قصد یاری در این اردوی جهادی را دارند چه کمک مالی و یا همراهی در اردو جهادی با شماره ۰۹۱۷۵۱۵۵۲۳۸هماهنگی لازم را انجام دهید.


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

تقویم شمسی