تاریخ خبر:تیر ۲۶, ۱۳۹۶ شماره خبر:24399

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
اخطار استانداری: پل بشار یاسوج ایمن نیست

مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان پول برای مقاوم‌سازی پایه‌های این پل تخصیص یافت اما متاسفانه مسؤولان شهرداری اقدامی برای جذب این پول نکردند و پول برگشت خورد که دفتر فنی علت برگشت این پول را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش دنانیوز، نشست بررسی وضعیت پل اول بشار پیش از ظهر امروز با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون فرماندار بویراحمد برگزار شد.

در این نشست سید حسین کاظمی به زمان بهره‌برداری از پل اول بشار اشاره کرد و گفت: پل اول بشار در سال ۴۸ یا ۴۹ به بهره‌برداری رسید و قطعا سلامت این پل قدیمی تمام شده و نیاز به تثبیت پایه‌های پل وجود دارد.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر تبیثت پایه‌های پل اول بشار تأکید کرد و افزود: سازه و ستون‌های این پل باید مقاوم‌سازی شوند.

وی تصریح کرد: در سنوات قبل این پروژه به شهرداری یاسوج واگذار شد و حتی سال گذشته مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان پول برای مقاوم‌سازی پایه‌های این پل تخصیص یافت اما متاسفانه مسؤولان شهرداری اقدامی برای جذب این پول نکردند و پول برگشت خورد که دفتر فنی علت برگشت این پول را پیگیری خواهد کرد.

این مسؤول ادامه داد: چون شهرداری برای مقاوم سازی پل اقدامی نکرد و در این زمینه سهل‌انگاری کرد این پروژه امسال به آب منطقه‌ای واگذار شد که به جهت اهمیت موضوع در همین نشست مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای ظرف ۲۰ روز آینده مناقصه را برگزار کند و چون پاییز زودرس در پیش است هر چه سریع‌تر اقدامات لازم بر روی این پل انجام شود.

کاظمی تصریح کرد: مقاوم‌سازی این پل اولویت همه مسؤولان استان خصوصا استاندار است لذا مسؤولان در زمینه تأمین اعتبار به ما کمک کنند تا به یاری خداوند عملیات مورد نظر انجام شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سنوات قبل شرکت آب منطقه‌ای در پایین دست پل اقداماتی انجام خواهد داد که اگر اقدامات این شرکت نبود خطر جدی و شدیدتری پل اول بشار را تهدید می‌کرد.

وی با بیان اینکه عبور ماشین‌های سنگین از این پل خطرناک است، اضافه کرد: در شورای ترافیک مصوب می‌کنیم که عبور تریلر و کامیون‌های با وزن زیاد بر روی این پل ممنوع و مسیرهای جایگزین پیش‌بینی می‌شود.

منبع کبنا


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٢٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 7-High
رطوبت ٢۴.١٠(in)