تاریخ خبر:تیر ۲۵, ۱۳۹۶ شماره خبر:24368

رئیس دفتر نظارت بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد:
متخلفان انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد به دستگاه قضا معرفی شدند

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: متخلفان انتخاباتی در کهگیلویه و بویراحمد به دستگاه قضا معرفی شدند.

به گزارش دنانیوز، حجت‎الاسلام قدرت‌الله خرم‌روز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه شورای نگهبان به‌عنوان یکی از ارکان جمهوری اسلامی وظیفه صیانت از قانون اساسی و شرع مقدس را مطابق قانون بر‌عهده دارد، اظهار داشت: رسانه‌ها از هیچ تلاشی برای افزایش اگاهی مردم نسبت به وظایف شورای نگهبان دریغ نکنند.

وی با تاکید بر‌اینکه امام خمینی(ره) وظیفه شورای نگهبان را مقدس دانسته است، ابراز کرد: مقام معظم رهبری نیز معتقد بوده نبض نظام اسلامی شورای نگهبان بوده که این دو مهم جایگاه شورای نگهبان را برای همه ملت ایران تبیین می‌کند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در همه کشورهای اصل بر این بوده قوانین آن‌ها مغایر با قانون اساسی آن کشور نباشد، ادامه داد: نظارت بر مصوبات مجلس در قبل از انقلاب مغفول ماند که با پیروزی انقلاب اسلامی نظارت بر مصوبات مجلس شورای اسلامی بر عهده نهاد شورای نگهبان گذاشته شد.

وی با تاکید براینکه براساس وظیفه قانونی، تفسیر قانون برعهده شورای نهگبان است بیان کرد: برخی می‌خواهند شورای نگهبان فقط به عنوان ناظر در حد یک اطلاع و اگاهی از مجری و روند انتخابات باشد ولی طبق نظارت استصوابی انتخابات ریاست‌جمهوری، مجلس و ‌خبرگان رهبری از ابتدا تا انتها و بعد صحت انتخابات به‌عنوان یک نظارت کاربردی و اثرگذار بر‌عهده این نهاد مقدس است.

خرم‌روز ابراز کرد: قانون ملاک شورای نگهبان و دفاتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها بوده و هجمه‌های بی اساس‌ گاه و بی‌گاه برخی ‌تاثیری در ‌نظارت این نهاد ندارد و اجاره ورود نااهلان به برخی جایگاه‌ها را در جمهوری اسلامی نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه اعتماد و اطمینان مردم از شورای نگهبان به‌دلیل صیانت، پاسبانی و پاسداری از رای‌شان است تصریح کرد: مردم با نظارت قاطع شورای نگهبان اعتماد و اطمینان‌شان افزایش می‌یابد.

خرم‌روز گفت: در صورتی کسانی بخواهند در مسیر انتخابات تخلفی مرتکب و از مسیر قانونی خارج کنند شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت مطابق با وظیفه و تکلیف قانونی خود تذکر داده و به مراجع قانونی از جمله مراجع قضایی معرفی می‌کنند.

وی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای شبکه نظارت خبر داد و افزود: آموزش‌های عمومی و تخصصی در دو سطح برای عوامل هیئت‌های اجرایی استان برگزار می‌کنیم تا نسبت به وظیفه خود آشنا باشند.

خرم‌روز دقت در عمل و استقامت در اجرای قانون را دلیل هجمه به نهاد شواری نگهبان دانست و ادامه داد: شورای نگهبان وابسته به هیچ جریان و گروه سیاسی‌ خاصی نیست.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات کهگیلویه و بویراحمد به تخلفات انتخاباتی اشاره کرد و گفت: این تخلفات اثری در سرنوشت انتخابات نداشته و کسانی که مرتکب تخلف شدند به مراجع قضایی معرفی شدند.

منبع: تسنیم


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٩(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)