تاریخ خبر:تیر ۲۴, ۱۳۹۶ شماره خبر:24354

عاشقان روح الله و ذخائر نظام همین‌ها هستند
ذخایر نظام سیلارستانی‌ها بودند/حاج عدل آمد و الا ماشا الله قول و وعده کار داد

آقای سردار، مهندس حاج عدل هاشمی در هر جایی که قبل از انتخابات پایش را می‌گذاشت لابلای سخنانش می‌گفت: حقوق بنده ماهیانه … هست (البته قبل از جنجال و افشای حقوق‌های نجومی این‌ها را عرض کردند) و بدون از نیاز مالی آمده‌ام برای خدمت به خلق الله و آبادانی حوزه‌های انتخابی منطقه کهگیلویه، بهمئی و چرام همیشه بهار

محمد سروش‌نیا خبرنگار پایگاه خبری دنانیوز: این یادداشت نه از سر میل و اشتیاق، بلکه از روی تکلیف و اجبار نوشته می‌شود و اینجا بیش از آنکه به علمی و ادبی بودنش روی آورده شود، می‌باید به بیان واقعیات پرداخت. به هر حال هر انسانی باید به پیرامونش بنگرد، بپردازد و حتی ایفای نقشی داشته باشد. اینجا بود بخت یارمان شد و توانستیم با دوستان عزیزی چون هادی، سعید، علی و محمد حضورمان را به سیلارستان رسانیم. چند صد متر مانده به سیلارستان توقف کوتاهی داشتیم مردی که عدد سن‌اش تقریبا به پنجاه می‌رسید سوار بر الاغش بود عرض سلام و ارادتی داشتیم. چند دقیقه‌ای گیرای وقتش بودیم شغل و پیشه سیلارستان را پرسیدیم که جوابش را دولت داری (یا‌‌ همان دامداری) یافتیم. از ییلاق (به زبان لری مال و بالا) پرسیدیم که منطقه شولیز را به اختیار گزیده بودند. از نمایندگان ادوار گذشته و فعلی هم نقاط ضعف و قوتی یاد می‌کرد. مشکلات روستا را در نبود گاز و طرح آب رسانی می‌دانست و البته در خصوص رساندن آب، از مسئولین دولت هم وعده‌ای گرفته بودند.

اینطور که می‌گفت برای زایمان و طبابت هم مجبور می‌شوند روانه‌ی خانه بهداشت روستای سواری شوند و اگر هم شرایط بسیار دشوار باشد اعزام به سرفاریاب و چرام مناسب‌ترین اقدام شرایط ممکنشان بود. پیرمرد هم با پایان کلامش، مسیرش را ادامه داد. در همین گذر از زمان با پسر نوجوانی حین برگشتن دامش از چرا، برخورد کردیم، پسر خوش ذوقی بود و حرف‌هایش گرم و دلنشین بود (با عرضه‌ی کم سن و سال) و از اهالی روستا، جوانی اسماعیل نام که دارای مدرک کار‌شناسی ارشد زبان خارجه بود را معرفی کرد. پیشه اسماعیل را پرسیدیم که جواب داد الآن دولت (دام) نگهداری می‌کند و دولتش را برای چرا، به کوه برده و نزدیک برگشت است. از پسر نوجوان سپاسگزاری کردیم و نهایتا وارد سیلارستان شدیم. شمار اهالی آنجا به چند ده نفری می‌رسید. مردمی ساده زیست، با اخلاق و lمهمان نواز بودند. محل اقامتشان مناسب نبود فارغ از نبود گاز رسانی به آنجا، منزل و کاشانه درست و حسابی برای زیستن هم نداشتند. «لااقل جان آدمی آنقدر می‌ارزد که برای ایمن بودن جانش نیم متر پایین‌تر از زمین، تا چند متر برسد به بالا را تا خرخره با بتن و آهن مسلح کنند.» اما منازل سیلارستان ترکیبی بود از چهار دیوار سنگی و چند ستون و یک سقف کاملا چوبی و یک لایه گل پهن شده روی سقفش.» درون اتاق‌ها هم کلکسیونی بود از چند تا بالشت و یک زیر انداز و شومینه دیواری غیر استاندارد و دیگر هیچ. اسماعیل تحصیل کرده می‌رسد و رفع خستگی وارد گپ می‌شود می‌گوید بساطمان دامداریست اما به دامپزشک دسترسی نداریم، فراهم کردن دارو برای دام دشوار است. ساختمان آموزششان (مدرسه) وضعیت چندانی نداشت. گذشته بر این‌ها اهالی سیلارستان از ابتدایی‌ترین امکانات بهداشتی هم دسترسی نداشتند. جاده‌ای که تا انتهایش آسفالت است رسانیدن خدمات به روستای اطرافش چندان دشوار نیست البته می‌بایست جمعیت و پارامترهای دیگرش را هم در نظر گرفت. تیرهای برقشان از روشنایی محروم بود. از اسماعیل پرسیدم از مسئولین کسی سراغتان نیامد؟ پاسخ داد قبل از انتخابات حاج عدل آمد و الا ماشا الله قول و وعده کار و برای هموار کردن توسعه سخن راندند.
یک روز هم آقای استاندار خادمی از کنار روستا با ماشینشان عبور کردند و با بوق و دست بلند کردن محبتشان را ابراز کردند.
راستی حاج عدل را می‌شناسید؟
نماینده کنونی کهگیلویه بزرگ بهمئی و چرام که پیشوندهای سردار، مهندس، حاجی را کسب کرده است. سردار مهندس حاج عدل هاشمی‌پور در سیلارستان می‌گوید: موقعی که اینجا را مشاهده کردم، فکر کردم انسانهای نخستین اینجا زندگی می‌کنند. حالا یکی پیدا نشد از سردار، مهندس، حاج عدل هاشمی‌پور بپرسد برادر شما چه کار بودید؟
همین آقای سردار، مهندس حاج عدل هاشمی در هر جایی که قبل از انتخابات پایش را می‌گذاشت لابلای سخنانش می‌گفت: حقوق بنده ماهیانه … هست (البته قبل از جنجال و افشای حقوق‌های نجومی این‌ها را عرض کردند) و بدون از نیاز مالی آمده‌ام برای خدمت به خلق الله و آبادانی حوزه‌های انتخابی منطقه کهگیلویه، بهمئی و چرام همیشه بهار.
خیلی جاهای دوری نرویم مسیر توسعه همینجاست. معادله خیلی پیچیده نیست، با یک حساب و کتاب ساده خواهیم یافت همین حقوق‌های نجومی اینچنین مسئولینی و اندکی همت و پشتکار مشکلات سیلارستان قابل حل کردن است.
موقع نماز فرا رسید، اتاقی که نماز خواندیدم عکس معمار انقلاب اسلامی را در دیوارشان چسبانده بودند فهمیدم عاشقان روح الله و ذخائر نظام همین‌ها هستند.
بعد از نماز هم به رسم مهمان نوازیشان چایی نوشیدیم و در بدرقه‌مان پیش قدم شدند زنی از‌‌ همان اهالی در راه می‌گفت: یارانه فرزندانم را بدون از هیچ دلیل قطع کردند خداوند گوشه‌ی نظری به این اهالی داشته باشد و عاقبت مسئولین نظام جمهوری اسلامی را ختم به خیر کند.

 


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٣۴(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.٠۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۴.٠۵(in)