تاریخ خبر:تیر ۱۹, ۱۳۹۶ شماره خبر:24286

به گزارش دنانیوز:
از ابتدای امسال تا کنون ۲۵۸٫۶۹ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان در آتش سوخت

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد با تشریح آمار آتش سوزی جنگل‌های این استان در ۱۱ سال اخیر گفت: روند نابودی جنگل و مرتع استان نگران کننده بوده به طوری در این مدت ۸۷۴۹ هکتار جنگل و مرتع در آتش سوخت.

به گزارش دنانیوز، عزت الله بهشتی فرد اظهار داشت: از سال ۸۵ تا ۱۵ تیرماه امسال ۸۶۲ مورد آتش سوزی در این استان رخ داده که بیش از ۸ هزار و ۷۴۹ هکتار از جنگل‌ها و مراتع طعمه حریق شده است.

وی از وقوع ۵۵ مورد آتش سوزی از ابتدای امسال تا ۱۵ تیرماه در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: به دلیل این آتش سوزی‌ها ۲۵۸٫۶۹ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان در آتش سوخت که خسارت آن بیش از ۵۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

بهشتی‌فرد ابراز کرد: در سال‌های ۸۵، ۸۶، ۸۷، ۸۸، ۸۹، ۹۰، ۹۱، ۹۲، ۹۳، ۹۴ و  ۹۵ به ترتیب ۱۰۹، ۱۲۲، ۹۳، ۱۰۵، ۱۴۵، ۴۱، ۳۷، ۴۵، ۹۷، ۷۹ و ۷۹ فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان به وقوع پیوست.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در سال‌های ۸۵، ۸۶، ۸۷، ۸۸، ۸۹، ۹۰، ۹۱، ۹۲، ۹۳، ۹۴ و  ۹۵ به ترتیب ۱۱۰۵٫۰۹، ۱۴۰۸٫۹۲، ۹۹۰٫۰۷، ۸۸۷، ۸۰۲٫۰۶، ۱۳۲، ۱۱۰٫۹۳۹، ۴۲۵، ۷۷۴، ۱۱۶۴ و ۹۵۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان طعمه حریق شد.

بهشتی‌فرد ابراز کرد: در دوران مدیریت خود با کمترین امکانات و با تلاش شبانه‌روزی کارکنان استانی و شهرستانی منابع طبیعی شاهد کاهش آتش سوزی‌ها و خسارت وارده به جنگل‌های استان هستیم ولی با همین شرایط نیز روند نابودی جنگل‌ها نگران کننده است.

وی با ابراز گلایه از مسئولان ستاد بحران کشور نسبت به بی توجهی به آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد افزود: وضعیت آتش سوزی جنگل و مرتع در این قسمت از زاگرس بحرانی بوده ولی این مهم هنوز سبب ایجاد تلنگری به مسئولان و متولیان امر برای اختصاص یک فروند بالگرد امدادی نشده است.

بهشتی‌فرد تاکید کرد: با توجه به کوهستانی و سخت گذر بودن جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد و شرایط سختی مهار آتش سوزی در مواقع حساس نیازمند توجه ویژه ستاد بحران کشور در زمینه اختصاص اعتبار برای تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز از جمله یک فروند بالگرد امدادی هستیم.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 2-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)