محمد سروش نیا

فعال رسانه ای

در این شهر اسلامی چه می گذرد؟
قرآن به دستان تالاری، مبادا قرآن زیر پایتان افتد!

بعضی از دوستداران و دغدغه مندان دینی مان هم آنقدر دغدغه دارند که تنها سودایی که در سرشان می پرورانند فعالیت در مجازی و گروه های وات ساپی و تلگرامی و گذاشتن چند تا پست اینستا گرام با منتقدان و مخالفینشان می خواهند واکنش خودشان را بروز دهند و نتیجه را در چند تا کامنت بررسی کنند، واقعا برادران دغدغه مند خسته نباشند.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

تصویری که مشاهده می گردد شاید ذهنیت مخاطب و بیننده را به چالش کشاند. باید گفت اینجا نه ایالات متحده ی امریکا می باشد، نه کشورهای اروپایی و نه دیسکوهای ارمنستان است. اینجا دهدشت است یکی از تالارهای شیک که برای کلیه سروان عزیز و عموم مردم محترم آماده ارائه خدمات و پذیرایی می باشد. امیدوارم این مردم و سروران عزیز عمر حیاتشان انبوه از خاطرات خوب و چهره شان خندان و کامشان شیرین باشد و آنچنان با رقص و موسیقی محلی و هنر مرز و بومشان انس و الفت بگیرند که سبب رضایت خاطرشان شود، چرا که در چارچوب قانونی و اخلاقیش حق مسلمشان است. اما این تصویر یک نکته را شرح و بیان می کند و اینست که مدل پیاده کردن رقص قرآن از کجا آمده که تا به اینجا آمده و به ارث رسیده است؟
خوانندگان محترم هم این امکانات را در اختیار دارید که یک جستجویی در مرورگر اینترنت داشته باشید و ببینید کدام دیسکو و پارتی ها با کتاب آسمانیشان بدنشان را لرزان و چرخان و می کنند؟

IMG_20170702_042750-1
جای دارد اینجا به یک سخن از پیامبر اسلام پرداخته شود، زمانی که در واپسین نفس های مانده از عمرش دو امانت را به مسلمانان واقعی اش به میان می گذارد “انی تارکم فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی” یعنی یکی کتاب خدا و دیگری اهل عترت”
اما این یک اصل را نباید ساده عبور کرد، بایدتحلیل کرد و تا جای روزنه ای باشد، به آن پرداخته شود. باید گفت: ای کسانی که ایمان آوردید آیا اسلام به ذات خود، دارد عیبی یا عیب از مسلمانی ماست؟
در همین کشور های از خدا بی خبر، اگر پدیده ای غیر غیر انسانی و اخلاقی برایشان آزاد و از حقوق شهروندیشان می باشد اما محدودیت ها و چارچوبهایی هم برایشان در نظر گرفته شده است. مثل نوشیدن مشروبات الکی، در خانه شان یا ساخمان مجوز داده شده از سوی مسئولینشان می نشینند و تا خرخره شان نوش جان کرده اما با مستی و از خود بیخود شده پایشان را در خیابان و اجتماع گذاشتند دمار از روزگارت در می آورند و مجازتش را باید پرداخت کرد.
در این شهر اسلامی چه می گذرد؟
مردم باید از خود بپرسند این رسم های نوظهور که ابتدای اشتراک گذاری این زوج های مسلمان که به نمایش می گذارند از چه کجا وارده اند و به کجا ختم می شود؟
اینجا هم باید مبلغان دین را اشاره ای داد و بگوییم برادران ارزشی، اینقدر خودتان را درگیر و دلخوش به احکام و مستحبات فردی نکرده که واجبات عمومیت و نهی از منکر را به امان خدا بگذارید، کمر همتی بسته و قدی علم کرده باشید انشا… پاداش جهاد و شهادت برایتان ثبت گردد.
دیگر هم خیلی امید چندان به مسئولان کت و شلواری و دولتی”دولتی” نباید داشت. آقایان شوراهای فرهنگی و اداره ارشاد و سازمان واقعا تبلیغات اسلامی، برادران هیات های مذهبی الا ماشا…. هم شروع می کنند به برگزاری جلسات اداری و غیر اداری و ته تهش هم می شود ارسال یک گزارش و چند تا عکس یادگاری که بله امروز ماچنین و چنان کردیم آگاه باشید از قبیل اقداماتمان، یعنی آخر ماه فیش حقوقی و اضافه کاری هوای ما، را هم داشته باشید.
از امام جمعه محترم این شهر بابت زحمت هایشان باید تشکری به عمل آورد، ولی در لابلای این تشکر هم به عرضشان رسانیم که شما پیامبر این شهر می باشید و در دور کردن این بلای زمینی تا چه حد با مسئولین و عقیدتی های این شهر لینک داشته و نقد وارد کردید و چه تدابیر و اختیاراتی در حیطه قانونی و اسلامی بودنش در این باره چاره اندیشی شده است؟
البته باید منصف باشیم، اینها هم از همان مردمانی هستند که پیامبران پیشین ۱۳۰۰ سال قبل را هر روز خواهان معجزه و نشانه ای از سوی آفریدگارشان بودند و در آخر هم در پذیرفتنش مردد بودند. اما همه اینها هم دلیل بر، برداشتن مسئولیت از عهده کسی نیست و گناه را نباید به گردن این آن اندخت چرا که همه ما برای قیام آمده ایم.
بعضی از دوستداران و دغدغه مندان دینی مان هم آنقدر دغدغه دارند که تنها سودایی که در سرشان می پرورانند فعالیت در مجازی و گروه های وات ساپی و تلگرامی و گذاشتن چند تا پست سیاسی از این و آن ، در اینستا گرام با منتقدان و مخالفینشان می خواهند واکنش خودشان را بروز دهند و نتیجه را در چند تا کامنت بررسی کنند، این ادای دینشان به اسلام بود واقعا برادران دغدغه مند خسته نباشند.
امیدوارم عموم مسلمین این شهر صد در صد شیعی در این مورد ارزیابی داشته، دین و فرهنگ اسلامی را از بیشتر وارد چالش نکشانند و روزی باشد همه ما جامه عمل بپوشانیم.
انشا…

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٣۴(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.٠۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۴.٠۵(in)