محمد سروش نیا

فعال رسانه ای

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
منت بی خدمت یا خدمت بی منت؟

امیدوارم اگر سیراب شدند هم آذوقه ای برای مردم دیارشان برجای گذاشته باشند. آدمهایی که از سرپیچ لامپ تا شیر دستشویی برای شهرشان رحمی نداشتند گذاشتن آذوقه برای مردم دیارشان دشوار است، آفتابه را پیشکششان باشد.
به راستی ای مردم مسلمان بنظرتان در این میان برای یک فرماندار چه کاری مهم تر از گرفتن داد مظلومان می باشد؟

امیرمومنان(ع):
به خدا سوگند، بیت المال تاراج شده را هر کجا که بیابم به صاحبان اصلی آن باز می گردانم، گرچه با آن ازدواج کرده، یا کنیزانی خریده باشند، زیرا در عدالت گشایش برای عموم است، و آن کس که عدالت بر او گران آید، تحّمل ستم برای او سخت تر است.
برای بنده نوعی، نگارش این مطلب را سودای چپ و راست نیست و از علیا و سفلی بودن هم بیزاری میجویم. چندی پیش در نماز عید سعید فطر یکی از دوستان اهل رسانه و مطبوعات را با همان اخلاق درهم و برهم پیچیده همیشگی اش مشاهده کردم که با باری هنگفت از هفته نامه زیربغلش، با دست به دست کردنشان در بین نمازگزاران، در حال چرخش و انجام رسالتش می باشد. من هم مثل دیگران هفته نامه ای را از ایشان گرفتم مفت و مجانی بود یعنی بابتش پولی پرداخت نکردم. خوراک آن روز را در خواندن تحلیل و یامقاله ای می دانستم اما هنگامی به خوانش و مطالعه آن فرو رفتم جز گزارشی از کارنامه چهار ساله شهرداری با چند تا عکس یادگاری آقای شهردار با مسئولین استان و پایتخت چیزی عایدمان نشد. البته در پایین صفحه نخستش، شهرداری و شورای کاملا اسلامی شهر، این عید را به عموم مسلمین تبریک و تهنیت گفته بودند. درکل از سخنان و مصاحبه شهردار خیری که دیده نشد هیچ، منتی را هم بر ما گذاشتند، زیرا تیتر مصاحبه را خدمت بی منت انتخاب کرده بودند. اما می باید خدمت عالی جنابان درودی فرستاد و عرض کرد، عید ما آن روزی هست که مال و منال چهارساله ی این شهر در حساب های شخصیتان گردشی نکرده باشد. کاش صاحب امتیاز این هفته نامه هم گوشه ای از این هفته نامه چند صفحه ای، را برای اعمال نظرات شهروندان نسبت به جناب شهردار و شورای کاملا اسلامی در نظر می گرفتند به هر حال عصر، عصر دموکراسی و ارتباطات است. شاید یادشان رفته باشد، اینجا باید آمار و احتمالات را در نظر گرفت، بگذریم.
اینجاهمه بی کس و وامانده ایم. از مشرکان هم نیستیم همه مسلمانیم برادریم و برابر، تا جایی هم که می دانم دین محمد(ص) برحقیقت و عدالت استوار بود نه قبیله و طایفه و زد و بندهای پاره گفتمانی و سیاسی امروزی!
این چهار سال از عدالت در ابتدایی ترین معنایش هم چیزی گیرمان نیامد به تعبیری “تقریبا هیچ” هر روز بدتر از دیروز بود.
چهار سال از زندگانی خویش را در شعب ابی طالب به سر بردیم. دوران سخت و پرپیخ و خمی بود. دلایلش با باید جست، چاره اندیشی کرد و نسخه ای پیچاند. بسیار دلشوره داریم زیرا از شهر دیگر چیزی نمانده که دلخوش به فردایمان باشیم. البته خدا بزرگتر از این حرف هاست شاید فرجی گشایش شود. اگر نوکیسه ها و شکم بارگانی که نه از خدای خودچیزی می دانند، نه از سیاست و حرف های خمینی(ره) خوانده اند و نه سر درآورده اند بگذارند، وگرنه حال و روزمان این چنین آشفته بازار نبود. امیدوارم اگر سیراب شدند هم آذوقه ای برای مردم دیارشان برجای گذاشته باشند. آدمهایی که از سرپیچ لامپ تا شیر دستشویی برای شهرشان رحمی نداشتند گذاشتن آذوقه برای مردم دیارشان دشوار است، آفتابه را پیشکششان باشد.

به راستی ای مردم مسلمان بنظرتان در این میان برای یک فرماندار چه کاری مهم تر از گرفتن داد مظلومان می باشد؟

خیلی بد است عده ای در شهر ترک تازی کنند و دیگری را چنان سکوت اختیار شود که گمان شود ترس تمام وجود را فرا گرفته و شاید این رفتار برای مردم بدان معنا باشد که گویی فقط در این میان به حفظ جان خود، دل خوش کرده باشد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٣۴(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۴.٠۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۴.٠۵(in)