تاریخ خبر:خرداد ۱۲, ۱۳۹۶ شماره خبر:23719

قابل توجه مالباختگان موسسه کاسپین در کهگیلویه وبویراحمد:
احتمالاً در کاسپین تسهیلات بی‌بازگشت داده شده و یا پول از سیستم خارج کرده‌اند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با طرح این احتمال که مسئولان کاسپین، تسهیلات غیرقابل بازگشت داده‌اند، گفت: شاید مدیران کاسپین پول از سیستم بانکی خارج کرده‌اند، که دارایی‌ها و بدهی‌هایشان با هم نمی‌خواند.

 

به گزارش دنانیوز محمود بهمنی نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه بحث ساماندهی مؤسسات اعتباری از پنج سال قبل آغاز شده است، گفت: من طی دوران مسئولیت خود در بانک مرکزی چیزی حدود ۹۰ درصد این ساماندهی را به انجام رسانده بودم.

وی تعداد مؤسسات مالی و اعتباری ساماندهی شده در دوره مدیریت سابق بانک مرکزی را ۱۷۰۰ خواند و اظهار داشت: در ادامه روند این ساماندهی‌ها باید دقت شود که کسانی که می‌خواهند مجوز بگیرند حائز شرایط بوده و از توان مالی قوی برخوردار باشند و صلاحیتشان تأیید شود.

بهمنی در ادامه با تأکید بر ضرورت تسریع در ادغام مؤسساتی که با مشکل مواجه می‌شوند، گفت: با ادغام مناسب می‌توان موسسات آسیب‌دیده را ساماندهی کرد و با تشکیل مؤسسات جدید قوی‌تر دارایی و سپرده مردم را برآورد کرد و به آنان بازگرداند تا اعتماد مردم از نظام بازنگردد.

نماینده مردم ساوجبلاغ  در ادامه عنوان داشت: بنیه مالی مؤسساتی که در کاسپین ادغام شدند قوی نبود از این رو امروز با مشکل مواجه شده است از آن گذشته تصور می‌کنم که مسئولین کاسپین یک مقداری پول را از سیستم بانکی خارج  کردند از این رو دارایی‌ها و بدهی‌هایشان با هم نمی‌خواند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: ممکن است در این مؤسسه تسهیلاتی را نیز داده باشند که قابل بازگشت نباشد.

انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات