تاریخ خبر:دی ۲۳, ۱۳۹۵ شماره خبر:21301

در اقدامی خداپسندانه:
اقدام قابل تقدیر بسیجیان کهگیلویه در کمک به محرومان دیشموک+ عکس

بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در اقدامی تحسین برانگیز گل لبخند را بر چهره کودکان محروم روستای سرگچ نشاندند.

به گزارش دنانیوز بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه در اقدامی تحسین برانگیز گل لبخند را بر چهره کودکان محروم روستای سرگچ نشاندند.

امروز جمعی از بسیجیان پایگاه امام خمینی بسیج دهدشت، بسیجیان دیشموک و ستوان دوم پاسدار اسماعیل معززی فرمانده حوزه مقاومت بسیج دیشموک، سروان سروش نژاد از حوزه حضرت رسول(ص) دهدشت، همگی از ناحیه مقاومت بسیج شهرستان کهگیلویه به مناطق محروم روستای سرگچ عزیمت کرده و با اهداء کمک هایی از جمله پوشاک، لوازم التحریرو شوینده های تاید و شامپو و …. تلاش کردند تا گوشه ای از محرومیت این مردم را از چهره آنها، رفع کنند.

در این سفر بسیجیان با کودکان به گفتگو پرداخته، درددل آنها را شنیده و فقر از جنس کودکان را لمس کردند.

 همچنین بر سر گلزار شهید پرچی تنها شهید روستای سرگچ حضور یافته و با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهید، ادای احترام کردند.

 رسیدگی به مستمندان و فقیران ، عملی  ارزشی اخلاقی و معنوی است که به حکم فطرت انسان ، بسیار والا و ارزشمند است و تقریبا به طور یکنواختی در همه  ادیان الهی و آسمانی ، رسیدگی به مستمندان و رعایت حال آنها از ضروریت های اعمال انسان محسوب می شود.

کودکی همان دنیای آبی رنگ از جنس صداقت، پاکی و سادگی است، همان دنیای آرزوهای متنوع و جذاب؛ آرزوی داشتن دوچرخه، آرزوی بزرگ شدن، آرزوی معلم و دکتر شدن، آرزوهایی که با گذر زمان بزرگ و بزرگ تر می شوند و مرزهای واقعیت را فتح می کنند.

دنیای کودکان زیباست فقط باید بفهمیم که قشنگترین لحظه آنها زمانی است که بزرگترها با علاقه, هدیه ای از سر محبت به آنها بدهند و پای حرف های شیرین کودکانه آنها بنشینند تا شاید اندکی غبار محرومیت از چهره آنها بزدایند.

محرومیت زدایی به همت بسیجیانی که رفع محرومیت با تلاش شبانه روزی و خدمت بی منت، از مهمترین برنامه هایشان است.

بسیجیان با این کار خداپسندانه خود، نیاز مناطق محروم را تا حدودی برآورده کرده ولی دغدغه اساسی این مردم فراتر از اینها است.

کودکان روستای سرگچ که با دریافت البسه و لوازم التحریر از دست پاسداران و بسیجیان شاد و مسرور شده و از این کار بسیار رضایت داشتند.

امیدواریم این گل لبخند که به معنای حقیقی بر لبان کودکان روستاهای محروم نشست با اقدامات مشابه فرهنگی  با مشارکت مسئولان نیز در سطح مناطق محروم ادامه پیدا کند.

هر چند توسط مسئولان خدوم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در این منطقه محروم و صعب العبور روستای سرگچ خدماتی ارائه شد، لذا می طلبد برای رفع معضلات فراوان مردم این منطقه تدابیری اندیشیده شود و در اسرع وقت مردم از این بن بست فلاکت بار رها پیدا کنند.

روستای سرگچ تقریباً در فاصله۳۰کیلومتری شهر دیشموک از توابع استان کهگیلویه وبویراحمد  واقع شده و قریب ۷۰خانوار در آنجا سکونت دارد.

تصاویر تکمیلی:

منبع:پایگاه کهگیلویه

گزارش و عکس از وحید آهنگ


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٢٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٠(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 7-High
رطوبت ٢۴.١٠(in)