مهدی پیام

کارشناس ارشد روان شناسی

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
فوت هاشمی و چند نکته

آفات چنین عملکرد غیر حرفه ای در صدا وسیما بی اعتمادی مردم، زیرسوال بردن عملکرد گذشته خود و ایجاد دوگانگی درذهن مخاطبان می باشد. به هرحال هاشمی کیست؟ هاشمی چند مدت پیش در صدا و سیما را باورکنیم یا هاشمی بعد از مرگ در صداوسیما؟

نکته اول: نمایش تملق ، چاپلوسی ، زشتی ، رفتار منافقانه و رفتار غیرحرفه ای صداوسیمای جمهوری اسلامی بود. رسانه ای که باید در چنین مواقعی هنرش تجمیع جهات مختلف یک فرد یعنی احترام رحلت و خدمات دوران قبل و بعد انقلاب و نمایش ظریف و هنرمندانه تمایزات و تفاوت های فکری ایشان در مسائل مختلف کشور با مکتب روح الله و مقام معظم رهبری واشتباهات ایشان در طول زندگی باشد. متاسفانه برخلاف مشی گذشته و به صورت غیر حرفه ای و با توسل به آرشیو دهه پنجاه وشصت و هفتاد خود سعی کرد از مرحوم هاشمی قدیسی بسازد استکبار ستیز، حامی محرومین و انقلاب در تمام طول عمر، همفکر کامل امام و رهبری و فردی سرشار از هوش سیاسی و بدون اشتباه.
آفات چنین عملکرد غیر حرفه ای در صدا وسیما بی اعتمادی مردم، زیرسوال بردن عملکرد گذشته خود و ایجاد دوگانگی درذهن مخاطبان می باشد. به هرحال هاشمی کیست؟ هاشمی چند مدت پیش در صدا و سیما را باورکنیم یا هاشمی بعد از مرگ در صداوسیما؟ نکند در مورد امثال خاتمی و…. هم قضیه همین طور است؟
چقدر زیبا می شد در کنار به تصویرکشیدن نقش آفرینی های هاشمی در دوران قبل ازانقلاب و جنگ تحمیلی و تعریف وتمجید های ایشان از رهبری خیلی هنرمندانه از نقش آفرینی ایشان در فتنه ۸۸ و آن نامه بدون سلام به رهبری و آن خطبه معروف شان در نمازجمعه در آن برهه که اساس نظام در خطر بود نیز به تصویر می کشید.چقدر زیبا می شد درکنار اظهار نظر شخصیت های متملق که اظهار می کردند حب هاشمی به انقلاب بیشتر ازهمه چیز بود اندکی از حب ایشان به فرزندانش و آن خداحافظی تاریخی با مهدی که گفتند بر تو ظلم روا شده یا آن ماست مالی معروف که فائزه رفته بود ساندویچ بگیرد را نیز به تصویر می کشید.چقدر زیبا می شد در کنار بیان سوابق و خدماتش نوع نگاه و مدل مدیریتی ایشان در عرصه های گوناگون و نوع زندگی شان در این مدت و نگاه شان به عناصری همچون عدالت، ساده زیستی، اختلاس، و نوع زندگی مسئولین نیز بیان و به تصویر کشیده می شد. امیدواریم صداوسیما بعد از این جبران مافات کند هرچند دیگر فایده ای ندارد.

نکته دوم: نمایان شدن هرچه بیشتر چهره واقعی یعنی رفتار منافقانه متملقانه و چاپلوسانه جریان چپ و راست بود. چپ و راستی که تا دیروز و مدتی قبل تر از مخالفان سرسخت هاشمی بودند و ازهیچ زشتی و حمله ای علیه ایشان دریغ نمی کردند و تفکرات ایشان را عامل بدبختی و گرفتاری کشور می دانستند، یک شبه و طی یک طی طریق سریع متحول شدند و از گذشته خود پشیمان گذشته و به تعریف و تمجید از هاشمی پرداختند و به اظهارات خلاف واقع پرداختند. این مساله نشان دهنده هم کاسه بودن چپ وراست و دعوای زرگری شان در ایام انتخابات است.

نکته سوم: تفکر و درس گرفتن از عملکرد هوشمندانه مقام معظم رهبری است.  علی رغم داشتن داشتن جایگاه حساس ومهم و رفاقت طولانی با هاشمی برخلاف اکثر سیاستمداران ذره ای از دایره عدالت و انصاف خارج نشد و تحت تاثیر هیچ مسئله ای قرار نگرفت و رفتاری کاملا منطقی و منطبق با سیره ائمه معصومین به نمایش گذاشت. ازپیام تسلیت گرفته تا قرائت نماز میت رهبری سراسر دقت و نکته سنجی و عدالت ودرس بود.

نکته چهارم: خطری است که از قبل وجود داشت ولی الان با کمیت و کیفیت بیشتر و بهتر دنبال خواهد شد. آنهم تحریف اندیشه حضرت امام (رحمه الله علیه) و نزدیک شدن اندیشه هاشمی به اندیشه های امام  برای نسل های بعد است. دفن هاشمی در کاخ! حضرت امام کاملا قابل پیش بینی بود و براساس یک برنامه ریزی و آینده نگری صورت گرفت. تا وقتی نزدیکی اندیشه های هاشمی و حضرت امام  مطرح شد تداعی مکان مشترک به باور و تبیین کمک بیشتری نماید.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)