تاریخ خبر:دی ۱۵, ۱۳۹۵ شماره خبر:21087

در جلسه راهکارهای حمایت از صندوق توسعه شهرستانی مطرح شد
تاسیس صندوق توسعه بخش کشاورزی در کهگیلویه

در جلسه راهکارهای حمایت از صندوق توسعه شهرستانی توسعه بخش کشاورزی که امروز صبح در فرمانداری کهگیلویه برگزار شد، خبر تاسیس صندوق توسعه بخش کشاورزی در کهگیلویه اعلام شد.

به گزارش دنانیوز، در جلسه امروز مدیران جهادکشاورزی، امور عشایر، منابع طبیعی با مدیرکل جهادکشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد و هیات مدیره صندوق توسعه کشاورزی، برای حمایت از بخش های کشاورزی در شهرستان تاسیس صندوق توسعه کشاورزی تصویب شد.
در ابتدا گوهرگانی گفت: هدف صندوق توسعه کمک به زیر ساخت های کشاورزی استان وبخصوص شهرستان کهگیلویه که قطب کشاورزی و دامپروری است و به دلیل نبود صنایع تبدیلی، بصورت معیشتی ادامه .
گوهرگانی با بیان اینکه شهرستان کهگیلویه نیاز به حمایت مستمر از تولیدکنندگان دارد افزود، شهرستان کهگیلویه در بحث خرید تضمینی گندم در استان رکورد زد و در سفر دولت به استان تاسیس سه صندوق در استان تصویب شد که یک صندوق به شهرستان کهگیلویه تعلق گرفت.
در ادامه جلسه امروز مهندس رضوی مدیر عامل صندوق توسعه کشاورزی، گفت:در این جلسه اهداف این صندوق مطرح شد، اظهار کرد: صندوق حمایت از کشاورزی، صندوق توسعه است که با حمایت دولت ولی با نقش محوری مردم اداره می شود.
رضوی افزود: صندوق یک ساختار غیر دولتی برای بهره برداران است و یکی از مشکلات کشاورزان نقدینگی است و در همه جای این استان این مشکل وجود دارد.
مهندس رضوی راهکار توسعه کشاورزی را ساختار مردمی بودن سیستم بانکی ساده و قابل دسترس به بخش کشاورزی است و در خارج با تجمیع منابع مردم و کمک دولت کشاورزان صاحب سیستمی شبه بانک می شوند.
رضوی در ادامه گفت: این صندوق هیات مدیره دارد که ۴ نفر توسط مردم و یکنفر از سوی دولت که مدیر جاد کشاورزی شهرستان است تشکیل می شود و در حال حاضر ۱۰۲ صندوق با کاربرد سهامی و مستقل داریم.
در پایان مهندس رضوی گفت: هر کس به میازن نقش خود در تولید می تواند در این صندوق سرمایه گزاری کند و زمانی مردم منابع مالی خود را به صندوق می آورند که دولت کمک مالی خود را به این صندوق کرده باشد و اعتماد مردم سرمایه اصلی ماست.


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٧(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)