تاریخ خبر:دی ۱۴, ۱۳۹۵ شماره خبر:21058

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه:
پایگاه پژوهشی بافت تاریخی شهر دهدشت راه اندازی می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کهگیلویه گفت: مراسم افتتاح و معرفی رئیس پایگاه پژوهشی بافت تاریخی شهر دهدشت فردا با حضور مسئولان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز از دهدشت، سیاوش زمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بافت تاریخی و آثار به جای مانده از دوره های مختلف، به خصوص معماری منحصر به فرد آن نیازمند راه اندازی پایگاه پژوهشی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه با اشاره به ضرورت ایجاد این پایگاه پژوهشی در شهرستان کهگیلویه، گفت: راه اندازی این پایگاه به عنوان یکی از بازوهای پژوهشی و اجرایی سازمان میراث فرهنگی در خصوص بررسی‌های منسجم در بافت تاریخی بمنظور پژوهش، مستند نگاری، مرمت و… است.

وی با بیان اینکه این پایگاه می‌تواند پیامدهای مثبتی در حفاظت و صیانت از این تمدن باشکوه داشته باشد ، تصریح کرد: راه اندازی این پایگاه برای ایجاد سهولت و سرعت در امور اداری، فنی، پژوهشی و برای انجام فعالیتهای علمی در بافت تاریخی دهدشت است.

زمان افزود: فراهم آوردن شرایط حفاظت، پژوهش، مرمت و احیا مستمر، تهیه برنامه های مدیریتی، تداوم آموزش در حین اجرا و ایجاد هماهنگی در اجرای فعالیت ازز جمله اهداف این پایگاه پژوهشی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه مراسم افتتاح و معرفی رئیس این پایگاه فردا با حضور مسئولان برگزار می شود، افزود: شکرالله علیزاده مدیر اسبق میراث فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس پایگاه پژوهشی بافت تاریخی دهدشت معرفی می‌شود.

به گزارش تسنیم، بافت تاریخی دهدشت قریب به ۴۵ هکتار در ظلع شرقی دهدشت قرار دارد و در سال ۱۳۶۴ در فهرست اثار ملی ایران به ثبت تاریخی رسیده است.

برنگ پور/ انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات