تاریخ خبر:دی ۱۴, ۱۳۹۵ شماره خبر:21054

رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه :
پیشرفت فیزیکی شبکه فاضلاب شهر دهدشت تا پایان امسال به ۴۰ درصد افزایش می‌یابد

رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه با اشاره به اینکه تا الان پروژه شبکه فاضلاب شهر دهدشت ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، گفت: در صورت تامین اعتبار این پتانسیل را داریم که تا پایان امسال پیشرفت اجرایی این پروژه را به ۴۰ درصد افزایش دهیم.

داریوش فقهی پور در گفت‌وگو با دنانیوز، اظهار داشت: پروژه جمع آوری فاضلاب شهری از مهم‌ترین پروژه‌های خدمات شهری در سطح شهردهدشت که در راستای بهبود وضعیت محیط زیست کمک شایانی دارد و بخشی از آن در حال انجام است.

رئیس آب و فاضلاب شهری کهگیلویه با بیان اینکه پروژه فاضلاب شهری در سه فاز شامل تصفیه خانه،خط انتقال و شبکه جمع آوری تعریف شده است، گفت: تا الان پروژه شبکه فاضلاب شهر دهدشت ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه ۷۳۰ انشعاب فعال در پروژه فاضلاب شهر دهدشت وجود دارد، عنوان کرد: اگر روند به همین صورت ادامه پیدا کند و اعتبارات بیشتری اختصاص پیدا کند ما این پتانسیل را داریم که تا پایان امسال پیشرفت اجرایی این پروژه را به ۴۰ درصد و تعداد انشعابات فاضلاب شهر دهدشت را به یک هزار و ۵۰۰ فقره افزایش دهیم.

فقهی پور با بیان اینکه عملیات تصفیه خانه از سال ۸۵ آغاز و در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار اجرا و به بهره برداری رسید، تصریح کرد: ۱۷ هزار و ۱۶۵ متر از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری تاکنون اجرا شده و با اتمام پروژه‌های در دست اجرا این میزان به ۲۰ هزار متر می‌رسد.

وی به اهمیت استفاده از فاضلاب در بحث عدم آلودگی آبهای زیرزمینی و زیباسازی محیط شهری اشاره کرد و افزود: فرهنگ استفاده از انشعاب فاضلاب شهری باید نهادینه شود.

فقهی پور با بیان اینکه انشعابات فاضلاب با توجه به شرایط منطقه به صورت اقساط واگذار می‌شود، گفت: امتیاز انشعاب فاضلاب شهری یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که مشترکان می‌توانند بخشی از حق انشعاب را در زمان خرید و مابقی را به صورت اقساط پرداخت کنند.

برنگ پور / انتهای پیام/


نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

تبلیغات

تبلیغات