تاریخ خبر:دی ۱۲, ۱۳۹۵ شماره خبر:21005

مدیرعامل آبفای شهری کهگیلویه و بویراحمد:
بازسازی شبکه آب شهری کهگیلویه و بویراحمد به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فرسوده بودن ۳۰ درصد شبکه توزیع آب شهری این استان، گفت: بازسازی این میزان شبکه فرسوده بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش دنانیوز، علی لدنی‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت سالروز تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب در کشور به خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد از سال ۹۲ تاکنون اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت تعداد مشترکین آب شهری از ۱۲۰ هزار و ۹۸۳ فقره به ۱۴۸ هزار فقره افزایش یافت که رشد ۲۲٫۳ درصدی را نشان می‌دهد.

وی از رشد ۶۰ درصدی تعداد مشترکین فاضلاب از سال ۹۲ تاکنون خبر داد و افزود: در این بخش نیز تعداد مشترکین از ۲۰ هزار و ۶۳۹ فقره به ۳۳ هزار فقره افزایش یافت.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در این مدت شاهد افزایش ۷ درصدی طول شبکه‌های توزیع آب بودیم، تصریح کرد: طول این شبکه‌ها از یک هزار و ۳۶۲ کیلومتر به یک هزار و ۴۳۵ کیلومتر افزایش یافت.

لدنی‌نژاد بیان کرد: طول شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب هم از ۲۴۴ کیلومتر در سال ۹۲ هم اکنون به ۲۹۰ کیلومتر افزایش یافته که رشد ۱۸٫ ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

وی عنوان کرد: حجم مخازن ذخیره آب استان در سال ۹۲ حدود ۱۰۸ هزار و ۹۱۰ مترمکعب بود که هم اکنون به ۱۲۵ هزار و ۵۶۰ متر مکعب افزایش یافته و ۱۶ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ظرفیت تصفیه ‌خانه‌های فاضلاب استان در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید ۴۴ هزار مترمکعب بود که هم اکنون به ۷۵ هزار و ۲۰۰ مترمکعب رسیده و شاهد افزایش ۷۰ درصدی در این بخش هستیم.

لدنی‌نژاد بیان کرد: در بحث اصلاح شبکه‌های آب هم از سال ۹۲ تاکنون از یک هزار و ۳۶۲ کیلومتر شبکه‌های توزیع آب استان، حدود ۹ درصد بازسازی شد.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد شبکه آب شهری کهگیلویه و بویراحمد فرسوده است، گفت: بازسازی این میزان شبکه فرسوده بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

منبع: تسنیم


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٧(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)