تاریخ خبر:دی ۱۱, ۱۳۹۵ شماره خبر:21002

جزئیات جلسه ارزی 3 ساعته در مجلس:
دلایل بالا رفتن قیمت دلار مشخص شد

عضو کمیسیون اقتصادی در رابطه با جلسه ارزی سه ساعته امروز از روایت سیف از تزریق ۶ میلیارد دلار به بازار آزاد برای کنترل قیمت خبر داد

به گزارش دنانیوز سید حسن حسینی شاهرودی در رابطه با جلسه صبح امروز کمیسیون اقتصادی مجلس که با حضور رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد در رابطه با افزایش نرخ ارز برگزار شد گفت: در جلسه سه ساعته امروز سیف رئیس کل بانک مرکزی از تزریق ۵٫۸ میلیارد دلار ارز به بازار آزاد به عنوان یکی از اقدامات بانک مرکزی به عنوان کنترل بازار ارز اشاره کرد و گفت، با قرار گرفتن ارز کافی در اختیار سیستم بانکی قیمت دلار از ۴۱۰۰ تومان و به ۳۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

طبق گفته سیف، ورود بانکها به موضوع فروش ارز یکی از دلایل مهم کاهش قیمت دلار در روزهای اخیر بوده است.

دبیر کمیسیون اقتصادی گفت: رئیس کل بانک مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی دو عامل روانی و واقعی را از دلایل اصلی افزایش قیمت ارز در هفته های اخیر می دانند.

وی افزود، عامل روانی به مسائلی چون انتخابات آمریکا و انتخابات پیش رو در ایران باز می گردد.

حسینی ادامه داد، به عقیده مدیران ارشد اقتصادی دولت، افزایش نرخ رشد اقتصادی در ۶ ماهه نخست سال از جمله دلایل  افزایش تقاضای ارز در هفته های اخیر بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه خارج شدن ارز از اتحادیه اروپا به سمت آمریکا یکی از دلایل اصلی افزایش شاخص دلار بوده که همین عامل هم در افزایش قیمت دلار در ایران موثر بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی در رابطه با جلسه ارزی سه ساعته امروز از روایت سیف از تزریق ۶ میلیارد دلار به بازار آزاد برای کنترل قیمت خبر داد و گفت: نتایج انتخابات آمریکا و انتخابات پیش رو در ایران ۲ عامل روانی گرانی دلار اعلام شد.

حسینی گفت:  پیش بینی رئیس کل بانک مرکزی بر این اساس بود که تا قبل از پایان سال قیمت دلار در بازار  آزاد به کمتر از ۳ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش میابد.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم با اشاره به افزایش قیمت نرخ آزاد دلار، افزود: امروز صبح جلسه‌ای با حضو مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس، کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهشها، علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و درباره این موضوع بحث و گفت‌وگو شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه در این جلسه دو تصمیم برای کاهش نرخ ارز گرفته شد، اظهار کرد: در تصمیم کوتاه‌مدت مقرر شد تا ارز تک‌نرخی شود و در بحث استراتژی بلندمدت مقرر شد دولت از ابزارهای لازم برای کاهش نرخ ارز استفاده کند./تسنیم


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٧(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)