محمد اندرزیان

طلبه حوزه علمیه

طی یادداشتی:
باید و نبایدهای سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه

باتوجه به اینکه اهداف این سازمان تبلیغات اسلامی احیاء و ترویج اندیشه اسلام و اخلاق اسلامی در تمامی زمینه ها در میان عموم،دفاع از اصول اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی وشناخت مشکلات فرهنگی می باشد، باید پرسید که چرا مسئولین این اداره در شهر با وجود اینکه مشکلات بسیاری در این چند سال از قبیل: خودکشی،آداب و رسوم ازدواج های اشرافی،مانورهای تجملاتی مسئولین،تبلیغات تشریفاتی در انتخابات،فیش های نجومی وموارد متعدد دیگری که با فرهنگ اسلام مغایرت داشته را در برنامه کاری خود زمین گذاشته و رها کرده اند؟

**یادداشت زیر از سری مطالب مخاطبین دنانیوز است و انتشار آن از سوی این پایگاه خبری – تحلیلی، به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست و شما می توانید با ارسال یادداشت، آن را نقد یا تایید کنید.

از آنجا که اسلام از آغازش تا کنون با رویه ی تبلیغ همراه بوده و هست،با توجه به اینکه با گذر زمان خطرات متعارفی از درون و بیرون در مخالف اندیشه تابناک اسلام بوده وهمواره تا الان در ستیز اسلام ناب محمدی واسلام آمریکایی روبه رو بوده ایم،پس به مراتبی اساس کار و تبلیغ سخت تر و جدی تر باید دنبال گردد.بی شک یکی از کارسازترین و اثربخش ترین تبلیغات را می توان در سازمان تبلیغات اسلامی در پیش گرفت. اما اینکه در شهر دهدشت اندیشه اسلام را چقدر تبلیغ و دنبال کرده ایم باید مورد بررسی قرار گیرد.خطراتی که چند سال پیش فضای اسلامی شهر دهدشت را تهدید می کرد با خطرات امروزی چه تفاوت هایی از لحاظ تاکتیک، ابزار و… را داشته است.

بنابراین ضرورت دانسته که مروری براقدامات اداره ی سازمان تبلیغات اسلامی شهرمان کرده که به لحاظ تبلیغی،اندیشه اسلامی را به معنای واقعیش در جامعه شیعی و اسلامی دهدشت عرضه داشته باشیم. اگر به عنوان یک شخص حقیقی به اقدامات سالانه این اداره در شهر دهدشت نگاهی داشته باشیم مشخص می شود که در اقدامات خود فقط به مواردی همچون نصب پلاکارد و بنرهای متناسب با مناسبات درج شده در تقویم سال، برگزاری مراسم جشن (که مفصل ترین آن همراه با ارگ است)،رحلت یا شهادت،توزیع شیرینی یا نذوراتی در هیآت و مساجد و برگزاری محفل قرآنی با دعوت از قاری های استانی وکشوری می توانیم نام برده باشیم.

لذا باید خاطر نشان کرد که باتوجه به اینکه اهداف این سازمان احیاء و ترویج اندیشه اسلام و اخلاق اسلامی در تمامی زمینه ها در میان عموم،دفاع از اصول اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی وشناخت مشکلات فرهنگی می باشد،  باید پرسید که چرا مسئولین این اداره در شهر با وجود اینکه مشکلات بسیاری در این چند سال از قبیل: خودکشی،آداب و رسوم ازدواج های اشرافی،مانورهای تجملاتی مسئولین،تبلیغات تشریفاتی در انتخابات،فیش های نجومی وموارد متعدد دیگری که با فرهنگ اسلام مغایرت داشته را در برنامه کاری خود زمین گذاشته و رها کرده اند؟
مقام معظم رهبری(روحی له الفداء)می فرمایند:**سازمان تبلیغات اسلامی مسئول انجام هر کار تبلیغی بر زمین مانده و بدون متصدی است**.
خروجی و میزان اثر بخشی برنامه هایی که تاکنون انجام داده اند به چه میزان رضایت بخش بوده است؟
نباید در کارهای اداری فقط به بخشنامه و ارسال گزارش و عکس اکفتا کرد،اینجا بحث،بحث وظیفه است،بحث تکلیف است.بحث اسلام است.
امیدوارم که مسئولین هر چه بهتر در جهت بررسی این معضلات دینی و فرهنگی تدابیر و راهکار های جدی تری در پیش بگیرند.
همه ی ما باید بعدا جواب پس بدهیم.
همانطور که نجومی بگیر ها هم باید جواب پس بدهند.
والسلام

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٩(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)