صدیقه برفی نژاد

مدرس دانشگاه و فعال عدالتخواه

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
چه کسی می داند هشت ماه دفاع مقدس چیست؟!

آری رنج کشیده ها می دانند آسایش چیست. زمستان زده ها می دانند بهار کدام است، و تیرخوردگان می فهمند بهمن چیست. نهم دی آبی برآتش هشت ماه دفاع مقدس بود.

هفت سال از پایان آن هشت ماه رنج و صبوری دفاع می گذرد و همچنان رنج است و صبر است و دفاع… چه کسی می داند مدافعان آن هشت ماه دفاع سرسختانه چه خون دلی می خورند این روزها، که نتیجه خون دل خوردنها را پلمپ می بینند و نیروهای خودی کدخدا هنوز ماله بدست توجیه می کنند…. چه می کشند وقتی نظاره می کنند که گرگ در پوستین میش است و یار در گروه ریش؟ دزد رفیق قافله شده است و آنکه تیر کینه بدست کشتی نجات را سوراخ می کرد کشتیبان شده است؟ چگونه نفس بکشند وقتی می بینند آنکه با بی شرمی نفاق بپا کرد آنقدر آزاد است که فریاد وا مظلوماه سر می دهد و آنانکه تیر فتنه اش را خوردند هنوز کسی نمی داند و نمی شناسد.. راستی مظلوم کدام است؟ دردشان را کجا فریاد بزنند وقتی می بینند آن روسیاهتر از منافقی که ساکت فتنه یعنی من اشیاعهم و اتباعهم بود در کمتر از بیست دقیقه سند شرم وننگی را امضا کرد؟ چه می کشند مدافعان تیرخورده گمنام وقتی هنوز نفاق و خیانت جاریست و همچنان فریاد آین عمار همدم چاهی به گوش می رسد.

آری رنج کشیده ها می دانند آسایش چیست. زمستان زده ها می دانند بهار کدام است، و تیرخوردگان می فهمند بهمن چیست. نهم دی آبی برآتش هشت ماه دفاع مقدس بود. هشت ماه خون دل خوردن سنگرنشینان تک تیراندازی که اینقدر مظلومند که هنوز کسی نمی داند هشت ماه جنگیدند. آنروزها که یادم می آید هنوز تمام وجودم می لرزد. حمله به خوابگاه هایمان، آن هتک حرمتها، قرآن سوختنها، مسجد سوختنها، تعطیلی دانشگاهمان در فصل امتحانات آخرین ترم، هیچ گاه یادم نمی رود آن برادری که تک و تنها بود و با جسم و جان و قلم در دانشگاه شیراز دفاع می کرد چقدر و چند بار تا سرحد مرگ کتک خورد، جانباز فتنه است و هنوز می جنگد اما کسی نمی داند و اگر می دانستم راضی است اسمش را می آوردم.
سلام بر نهم دی که حتی منی که باتمام وجود درکش کردم کاری برایش نکردم.

سلام خدا بر حماسه سازان ۹ دی یوم الله تاریخی ملت.
یوم الله نهم دیماه روز به یادماندنی در پیوند تاریخی مردم- ولی فقیه، مبارک .

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
٩(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٩(in)
محدوده دید ٣.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.١٩(in)