اصغر جویبار

فعال دانشجویی

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
یوم الله های بی خطر!!

خشک و بی روح شدن یوم الله انقلاب اگر چه تا حدودی بخاطر بوروکراتیزه شدن آنها در امور سازمان پسندها است اما مضافا دلایل دیگر نیز هست که یک بعد آن را می توان فاصله گرفتن این یوم الله ها از آیات صحیفه دانست!

یوم الله های انقلاب در پرتگاه بوروکراسی های دوهزاری تفسیر به رای می شوند تا زائقهْْ الموت را تجربه عملی کنند!

این از اصول مخالفین هر حرکت استقال طلبانه ای است که به هر طریق آن را وام دار مصلحت اندیشی ها خودساخته حزبی و منافع گرایانه خویش میکنند تا از یوم الله ها سواری بگیرند! اگر چه اساس یوم الله های انقلاب بر استکبار ستیزی پایه گذاری شده است اما عده ای کمر بستند به درس شتباه دادن و سرگرم کردن و اتلاف انرژی تجمع اصحاب انقلابی در بی راهه ها! و این سرم گرم کردن ها و ادرس هپروتی دادن ها صرفأ به ایام خاص ختم نمیشوند بلکه آنها هر جا که بخواهند گلیم خویش را از آب بیرون بکشند کلاه سر خلق الله می گذارند!

خشک و بی روح شدن یوم الله انقلاب اگر چه تا حدودی بخاطر بوروکراتیزه شدن آنها در امور سازمان پسندها است اما مضافا دلایل دیگر نیز هست که یک بعد آن را می توان فاصله گرفتن این یوم الله ها از آیات صحیفه دانست! آنجا که اشرافیت یال و کوپال دار جهت تفریح و پیاده روی سر از یوم الله در می آورند و با خلق الله هم قدم می شوند نه اینکه اینها ظلم ستیز شده باشند؛ نه! بلکه اصولا بخاطر این که یوم الله بی خطر شده اند در آن شرکت می کنند تا مشروعیت خویش را محکم تر کنند!

یوم الله های این روز ها چنان سرد و خشک شده است که اگر در کنار اشرافیت – ظالم به مردم جامعه و مظلوم در مقابل دشمنان شقی یوم الله ؛_ سران کفر نیز در همین تجمع ها شرکت کنند و برخویش شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل دهند، احساس غرور دم و دستگاه دموکراسی کذایی خویش را می کنند و آن را در بوق و کرنا کرده و بر سر اصحاب یوم اللهی میکوبند! علاوه بر اینکه یوم الله ها در بورکراسی ها اداری به دلیل راه یافتن افراد نا لایق و اصولا غیر متعهد و وابسطه به جریانات خاص غرق شده اند لذا همین جریان و محافظه کاری همین اشخاص سبب شد تا تجمع های مردمی خشک و بی روح و بی خطر شوند و همچنین در کنار هم قرار گرفتن مردم مستضعف و مستکبرین اشرافی صفت در این تجمع ها سبب رنگ باختگی و استحاله یوم الله ها شده اند!

مضاف بر اینها به حاشیه رفتن و عقب نشینی جریان مردمی حزب الهی در مقابل محافظه کاری های مهلک از جانب برخی از اشخاص که گاهاََ با ماشین های شاسی بلند از همین تجمع های گریختند، مسبب تکراری شدن این یوم الله وعدم باز تولید مناسب شعار های مردمی وعدم پیوند مناسب بین یوم الله ها و فضای حاکم بر جامعه در جهت پاسخ به دغدغه عموم مردم شده هست!

نهایتا خلاصه شدن آرمان ها در یوم الله آن هم در حد یک نیم روز خواست عده ای است که بیش از هر چیز از حضور در میان مردم میترسند و به دنبال گلاویز های هستند که تجمع های مردم را از آن شور و نشاط اولیه در جهت مطالبه های ارمان های اصلی به دور کنند که در تحقق این مهم از بایکوتینگ تا تفسیر خواب های خود ساخته استفاده میکنند! نباید فراموش کرد که مرگ تدریجی این یوم الله با اقدامات چند گانه فوق الذکر که پیش از این مجال خط و نشان کشیدن برای ان نیست، آغاز شده و نباید اجازه داد که این روند در یوم_الله نه دی که در واقع تا حدودی خالی از همچین گلاویز های است دخول کند چرا که در آن صورت تشخیص سره از ناسره بسیار دشوار خواهد شد. نه دی پایانی بود برای یوم الله های که به کوشش عده ای دیگر نه آن خطر را برای استکباران داخلی ایجاد می اکرند و نه برای خودباخته ها و سیم و زر پرستان داخلی هرچند که این ابتدای راه هست و باید روابط بین یوم الله ها و فضای حاکم از نو تعریف و ترمیم شوند.

برگرفته از نشریه دانشجویی مانا

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)