تاریخ خبر:دی ۶, ۱۳۹۵ شماره خبر:20659

گزارش جدید مرکز آمار ایران را منتشر کرد/در تابستان ۹۵
عبور نرخ بیکاری جوانان از ۳۰درصد

تازه‌ترین گزارش مرکز آمار از نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۵ نشان می‌دهد نرخ بیکاری در تابستان سال جاری با رشد ۱.۸درصدی به ۱۲.۷درصد رسید.

به گزارش دنانیوز مطابق آخرین گزارش مرکز آمار از نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در تابستان ۹۵، نرخ بیکاری در تابستان سال جاری با رشد ۱٫۸ درصدی نسبت به تابستان سال گذشته به ۱۲٫۷ درصد رسید. نرخ بیکاری در تابستان سال گذشته ۱۰٫۹ درصد بوده است.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری در تابستان امسال در نقاط شهری ۲٫۲ درصد و نقاط روستایی ۰٫۶ درصد افزایش داشته است. در جمعیت مردان این نرخ ۱٫۵ درصد و بین زنان نیز ۲ درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری ۱۰ساله و بیشتر در تابستان ۱۳۹۵ نسبت به بهار ۱۳۹۵، ۰٫۴ درصد افزایش یافته است.این شاخص در نقاط شهری ۰٫۷ درصد افزایش و در نقاط روستایی ۰٫۳ درصد کاهش یافته است. همچنین تغییرات این نرخ بین مردان ۰٫۱ درصد و بین زنان ۱٫۵ درصد افزایش بوده است.

بنا بر این گزارش، طی تابستان سال جاری نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۴ ساله به ۳۰٫۲ درصد، جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله به ۲۶٫۷ درصد و نرخ بیکاری در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله به ۳۱٫۹ درصد افزایش یافته است.

در گروه سنی ۲۰ تا ۲۴ ساله، ۲۶٫۶ درصد مردان و ۵۰٫۶ درصد زنان بیکارند.

نسبت اشتغال نشان می‌دهد که چند درصد در سن کار، شاغل هستند. نتایج به دست آمده در فصل تابستان نشان می‌دهد نسبت اشتغال جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر ۳۵٫۳ درصد بوده است، این نسبت برای مردان به‌مراتب بیشتر از زنان است به‌طوری که نسبت مذکور بین مردان ۵۸٫۲ درصد و بین زنان ۱۲٫۵ درصد به دست آمده است.
همچنین نسبت اشتغال جمعیت ۱۰۰ ساله و بیشتر در نقاط روستایی بیشتر از نقاط شهری بوده است، به‌نحوی که این نسبت در نقاط روستایی ۳۸٫۸ و در نقاط شهری ۳۴٫۰ درصد بوده است.

بررسی میزان اشتغال در بخش‌های عمده فعالیت نشان می‌دهد بیشترین درصد شاغلان در بخش خدمات و کمترین درصد شاغلان در بخش کشاورزی مشغول به کار بوده‌اند. سهم شاغلان ۱۰ساله و بیشتر در بخش خدمات ۴۹٫۱ درصد و در بخش صنعت ۳۱٫۵ درصد و در بخش کشاورزی ۱۹٫۴ درصد بوده است./تسنیم

انتهای پیام/*


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٧(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)