محمدامین نیکویی نژاد

.

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
آیا افشای اعتراف ظریف صحیح بود!؟

ظریف اگر از اشتباه گذشتگان در اعتماد به آمریکا عبرت می گرفت امروز شاید مجبور نبود بگوید اشتباه کردم! این در حالیست که کاروان دولت تدبیر و امید و رسانه هایشان با هجمه های شدید، نماینده ای که این اعترافات را افشا کرد را متهم به بی اخلاقی کردند.

* این یادداشت از سری مطالب مخاطبین دنانیوز است، و انتشار آن به معنای تایید تمام یا بخشی از آن از سوی این پایگاه خبری تحلیلی نیست. شما می توانید با ارسال یادداشت آن را نقد یا تایید کنید.

باید بپذیریم که صداقت و شفافیت در برابر مردم(جز در مواردی که ممکن است دشمن از این اطلاعات برای تضعیف حکومت اسلامی سوءاستفاده کند) یک اصل انکار ناپذیر در حکومت اسلامی است. حضرت امیر(ع) به کرات سوگند یاد می کنند که جزء حقیقت به مردم نمی گویم و از شما چیزی را پنهان نمیکنم و مردم را در برابر مسئولانی که حقایق را از امت خود پنهان میکنتد به اعتراض و حقیقت طلبی توصیه میکنند!
نمی شود برداشت کرد که افشای این مسئله توسط یک نماینده ی شجاع (با فرض صادق بودن آن) تهدید کننده امنیت و منافع ملی است و اتفاقا من معتقدم تامین کننده ی آن هست چراکه شاید درس عبرتی باشد برای آیندگان(با این شرط که بازخوانی تاریخ را قصه خوانی ندانیم و قصدمان اعتبار و عبرت گرفتن از آن باشد).
ظریف اگر از اشتباه گذشتگان در اعتماد به آمریکا عبرت می گرفت امروز شاید مجبور نبود بگوید اشتباه کردم! این در حالیست که کاروان دولت تدبیر و امید و رسانه هایشان با هجمه های شدید، نماینده ای که این اعترافات را افشا کرد را متهم به بی اخلاقی کردند و اقدام وی را خلاف امنیت ملی نامیدند! اینکه آقای ظریف و هم قطارانش در دولت از این شفافیت آشفته اند و بر محرمانه بودن این حقائق مصرند، جای تعجب ندارد. چرا که شفافیت و اعتراف علنی برای گفتمان خود باخته ی سازش هزینه دارد. آن هم هزینه ای که گفتمان و ایده سازش باید در انتخابات ۹۶ پرداخت کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)