تاریخ خبر:آذر ۳۰, ۱۳۹۵ شماره خبر:20471

حاشیه های انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه یاسوج
برگزاری انتخابات غیرقانونی در دانشگاه یاسوج

علی اکبر رضایی، یکی از نامزد های اولیه این انتخابات گفت :با توجه به اینکه زمان قانونی انجمن اسلامی دانشگاه رو به اتمام است، در صورت برگزار نشدن این انتخابات، این انجمن منحل می شود و به همین دلیل سئول فرهنگی و دانشجویی دانشگاه می خواهد به هر قیمتی که شده این انتخابات برگزار شود، که در این صورت صحت و مشروعیت این انتخابات زیر سوال می رود.

به گزارش دنانیوز انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام دانشگاه یاسوج، که مدت چند ماهی است فعالیت رسمی خود را آغاز کرد، قصد برگزاری اولین دوره  انتخابات جهت مشخص شدن شورای مرکزی آن را داشت که با مشکلات و موانع قانونی مواجه شده است.

به گزارش دنانیوز؛ از ان جایی که برای انتخاب اعضای شورای مرکزی این تشکل دانشجویی، باید تعداد نامزدها بیش از تعداد منتخبین باشد، لذا در ثبت نام اولیه ۱۰ دانشجو برای ثبت نام در انتخابات شورای مرکزی این تشکل ثبت نام کرده و آمادگی خود را اعلام نمودند.

سید محمد جوادمردان فر، علی بزرگجو، آرمین فرهادی، سامان نجفی، مجید صائب فرد، محمد هاشم کریمی، مازیار اکبری، محمد آردم، علی اکبر رضایی و قدرت معصومی، ۱۰ نفری هستند که قرار بود فردا به عنوان نامزد انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه یاسوج با هم به رقابت بپردازند تا ۷ نفر از آنها مدیریت این تشکل را بر عهده بگیرد.

اما اتفاقاتی مانع برگزاری این انتخابات به شیوه صحیح و شفاف آن شده است که برای آگاهی از جزئیات این موانع، مصاحبه ای با علی اکبر رضایی، یکی از نامزد های اولیه این انتخابات داشته ایم که به شرح ما وقع می پردازد.

رضایی عنوان داشت: قرار بود که انتخابات به صورت آزاد برگزار شد و هر دانشجویی با ارائه کارت دانشجویی در انتخابات شرکت کند. ولی متاسفانه یک مرتبه تغییر موضع داده در روز تعطیلی دانشگاه زنگ زدند که بیاد لیستی از طرفدارانتان و کسانی که می خواهند در انتخابات به شما رای دهند تهیه کنید و تمام شخصاتشان از جمله نام و نام خانوادگی، شماره دانشجویی، رشته و شمار تلفنشان را وارد کنید تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند.

وی افزود: جمعه و شنبه تعطیل بود و فقط امروز را فرصت داشتیم که این کار را انجام دهیم و با پیگیری های صورت گرفته فقط توانستیم اسامی ۶۰ نفر را وارد لیست کنیم  ولی ائتلاف مقابل به ظاهر فرصت بیشتری داشته و لیست ۴۰۰ نفری تا الان آماده کردند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: از دانشگاه خواستیم یا زمان انتخابات را به تعویق بیندازد تا هم فرصت داشته باشیم و یا این قانون را لغو کنند که قبول نکردند و گفتند ۳۰ آذرماه انتخابات باید برگزار شود.

رضایی در ادامه به انصراف خود و دو تن دیگر از نامزدهای این انتخابات از نامزدی اشاره کرد و گفت: ما انصراف خود را از شرکت در این انتخابات تحویل معاونت دانشجویی و فرهنگی دادیم و از حضور در این انتخابات به عنوان نامزد انصراف داده ایم اما دکتر نیکدل معاون محترم دانشجویی و فرهنگی عنوان داشت که انصراف شما را به رسمیت نمی شناسم و این انتخابات حتما فردا برگزار می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه باید تعدا نامزد ها از تعداد منتخبین بیشتر باشد، و با توجه به اینکه با استعفای ما سه نفر، نامزد ها از حد نصاب می افتند، خود به خود این انتخابات لغو می شود و برگزرای آن وجهه صحیحی ندارد.

رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه زمان قانونی انجمن اسلامی دانشگاه رو به اتمام است، در صورت برگزار نشدن این انتخابات، این انجمن منحل می شود و به همین دلیل سئول فرهنگی و دانشجویی دانشگاه می خواهد به هر قیمتی که شده این انتخابات برگزار شود، که در این صورت صحت و مشروعیت این انتخابات زیر سوال می رود.

 

انتخابات غیرقانونی انجمن پیرو خط امام دانشگاه یاسوج

انتخابات غیرقانونی انجمن پیرو خط امام دانشگاه یاسوج

 


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٧(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.٢١(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢١(in)

تقویم شمسی

آذر ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آبان   دی »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰