علی آذرنژاد

فعال رسانه ای

پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز
جنگ را درست تعریف کنیم، نه درشت!

دفاع مقدس و شهدا را آنگونه که خودمان خواستیم و با سلیقه مان جور در آمد، تعریف کردیم و با این نیت که می خواهیم شهدا و جنگ را بزرگ نشان دهیم، تعریفی فرشته گونه و اغراقی از شهدا را تحویل مردم داده ایم.

(از همان کودکی مشخص بود که بهتر از دیگران است/در دوران کودکی از لحاظ هوش و استعداد یک سر و گردن از بقیه همسالانش بالاتر بود  و….)
در فضای بعد از دفاع مقدس معمولا هرکسی در مورد شهدا حرفی و سخنی می گفت یا مطلبی می نوشت، چنان تعریفی از شهدای دفاع مقدس می کرد، کانه از آسمان افتاده باشد روی زمین و مثل و مانندش روی زمین و زیر آسمان نیست!
دفاع مقدس و شهدا را آنگونه که خودمان خواستیم و با سلیقه مان جور در آمد، تعریف کردیم و با این نیت که می خواهیم شهدا و جنگ را بزرگ نشان دهیم، تعریفی فرشته گونه و اغراقی از شهدا را تحویل مردم داده ایم.جنگ و دفاع مقدس را باید درست تعریف کنیم نه درشت!
اگر شهدا آنگونه بودند که برخی ها برای ما تعریف کردند، پس چه کسی می تواند از آن بزرگوارن و مجاهدان الگو برداری کند. این گونه روایت گری از تاریخ دفاع مقدس و سربازان خمینی، سود که ندارد، بالعکس، ضرر هم دارد.
البته این سبک روایت گری از قضایا و افراد تاریخی، منحصر به شهدا و نیروهای خودی نیست، بلکه بعضا در معرفی و تصویرگری نظامیان رژیم بعثی عراق هم آنان را افرادی کودن و ساده لوح معرفی می کنیم که انگار هیچ از مسائل نظامی نمی فهمیدند و صرفا دنبال عیش و نوش بودند! اگر این گونه بود، فارغ از کمک های نظامی غرب و دنیای استکبار، چرا جنگ تحمیلی هشت سال طول کشید؟!
اتفاقا با این نوع روایت گری از تاریخ دفاع مقدس، عظمت مجاهدت و رشادت رزمندگان ایرانی را کم پنداشته ایم و این برداشت را به مخاطب القاء می کنیم که اگر نیروهای دشمن افراد کودنی بوده اند، چرا ایران نتوانست با این حجم از رشادت و شجاعت جوانان، جنگ را زودتر به اتمام برساند ک انبوهی از خسارت و تلفات جانی و مالی برا کشور برجای نگذارد!؟

انتهای پیام/

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۴.٢۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۴.٢۴(in)

تقویم شمسی

آذر ۱۳۹۵
ش ی د س چ پ ج
« آبان   دی »
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰