تاریخ خبر:آبان ۱۹, ۱۳۹۵ شماره خبر:19756

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ:
عملیات اجرایی خاکبرداری پتروشیمی دهدشت تا پایان هفته آینده آغاز می‌شود

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ گفت: شرکت‌های پیمانکار استان شناسایی، اسناد مناقصه واگذار و تا پایان هفته آینده دستگاه‌های مهندسی وارد محوطه پتروشیمی دهدشت شده و عملیات اجرایی خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز، عدل هاشمی پور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نزدیک به ۱۱ سال است که مردم شهرستان کهگیلویه چشم انتظار احداث پتروشیمی دهدشت هستند.

نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده با اشاره به اینکه محصول این مجتمع پتروشیمی پلی اتیلن سنگین است، گفت: فراخوان برای اجرای پروژه ساختمان‌های غیر صنعتی پتروشیمی دهدشت انجام و به زودی مناقصه برگزار و پیمانکار مشخص می‌شود.

هاشمی پور با بیان اینکه توسط مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس ۳۲ میلیارد تومان اعتبار برای انجام عملیات خاکی و ساختمان‌های غیر صنعتی در نظر گرفته شده، افزود: شرکت‌های پیمانکار استان شناسایی، اسناد مناقصه واگذار و به زودی دستگاه‌های مهندسی وارد محوطه پتروشیمی دهدشت شده و خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه برای احداث مجتمع پتروشیمی دهدشت نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار نیاز داریم، عنوان کرد: بخشی از این اعتبار ریالی و بخشی دیگر ارزی که در بخش ریالی برای فاز اول از سرمایه شرکت هلدینگ ۳۲ میلیارد تومان برای انجام عملیات خاکبرداری و ساختمان‌های غیر صنعتی تخصیص داده شده است.

هاشمی پور با بیان اینکه تا پایان هفته آینده عملیات خاکبرداری و احداث ساختمان‌های غیرصنعتی پتروشیمی دهدشت آغاز می‌شود  افزود: عملیات ساختمان‌های صنعتی این مجتمع بزرگ باید به صورت E.P.C.F ( مهندسی، تهیه کالا، اجرا و تامین منابع مالی ) برگزار شود که الان فراخوان آن انجام و شرکت‌های داخلی و خارجی زیادی استقبال کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بعد از انجام مناقصه و مشخص شدن پیمانکار ظرف مدت دو ماه آینده عملیات اجرایی ساختمان‌های صنعتی نیز آغاز و هر دو مجموعه در کنار همدیگر فعال می‌شوند.

هاشمی پور با اشاره به اینکه حق جوانان شهرستان کهگیلویه است که در پتروشیمی دهدشت مشغول به کار شوند، گفت: مواد اولیه پتروشیمی دهدشت از خط لوله اتیلن غرب به طول ۶۸ کیلومتر تامین که مقدمات آن نیز فراهم شده است.

امیررضا برنگ پور/


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)

تقویم شمسی