تاریخ خبر:آبان ۱۷, ۱۳۹۵ شماره خبر:19690

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ:
تقویت صنایع دستی از فرصت‌های مهم برای اشتغالزایی در شهرستان کهگیلویه است

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ به اهمیت بنگاه‌های زود بازده و اینکه یکی از بهترین راه‌های اشتغالزایی راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک است، تصریح کرد: می‌توان در بافت قدیم شهر دهدشت برای کسانی که می‌خواهند در زمینه صنایع دستی فعالیت کنند بستر را آماده نمود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز از دهدشت، عدل هاشمی پور در حاشیه بازید از اداره میراث فرهنگی و بافت قدیم شهر دهدشت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شهرستان کهگیلویه مناطق تاریخی متعددی وجود دارد و این شهرستان به خصوص در زمینه گردشگری و صنایع دستی از ظرفیت‌های بالایی برخوردار است.

نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده ضمن تشکر از پرسنل اداره میراث فرهنگی که در حفظ و نگهداری این بافت تلاش زیادی داشته‌اند، گفت: با توجه به جغرافیا و وجود آثارباستانی متعدد و متنوع در این شهرستان از مسئولان استان به خصوص مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان انتظار داریم که به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان کهگیلویه توجه ویژه‌ای داشته باشند.

هاشمی پور افزود: فردا نشستی پیرامون احداث بازارچه صنایع دستی و مباحث زیرساخت‌های گردشگری در شهرستان کهگیلویه با مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان در یاسوج داریم که در نظر داریم بحث صنایع دستی را به صورت متمرکز در دستور کار قرار دهیم.

وی به اهمیت بنگاه‌های زود بازده و اینکه یکی از بهترین راه‌های اشتغالزایی راه‌اندازی بنگاه‌های کوچک است، تصریح کرد: می‌توان در بافت قدیم شهر دهدشت برای کسانی که می‌خواهند در زمینه صنایع دستی فعالیت کنند بستر را آماده نمود.

هاشمی پور به اهمیت احیاء و گسترش صنایع دستی اشاره کرد و افزود: باید بانوان و کلیه کسانی را که صنایع دستی فعالیت دارند حمایت و برای رونق این بخش غرفه‌های فروش و تسهیلات قرض الحسنه در اختیار آنها قرار داد.

وی با بیان اینکه تا الان مباحث گردشگری و صنایع دستی مورد بی‌مهری واقع شده است، گفت: امیدوارم مدیرکل میراث فرهنگی با درایت خود توجه ویژه‌ای به این بخش‌ها به خصوص بافت قدیمی و اماکن تاریخی شهرستان داشته باشند و در جلسه ای که داریم این توجه را به عینیت ببخشند.

نماینده شهرستان کهگیلویه بزرگ با اشاره به وجود خانه‌های متعددی که در محدوده بافت تاریخی شهر دهدشت وجود دارد، افزود: متاسفانه برای خرید این منازل مشکل تامین اعتبار وجود دارد و این جزو مواردی است که نیاز به رایزنی در تهران دارد که باید با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان انجام شود.

هاشمی پور با بیان اینکه تعداد زیادی از این خانوارها برای تعیین تکلیف منازل خود مراجعات زیادی به ما داشته‌اند، گفت: برای خرید این منازل و همچنین بازسازی و احیای بافت تاریخی شهر دهدشت نیاز به ۲۳ میلیارد تومان است که امیدوارم بتوانیم با رایزنی در تهران این مبلغ را در چند قسط تامین نماییم.

امیررضا برنگ پور/


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)

تقویم شمسی