تاریخ خبر:آبان ۱۵, ۱۳۹۵ شماره خبر:19656

اهدای عضو مرد ۶۵ ساله در شهرستان کهگیلویه به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرحوم ” محمد زمان ایران‌زاد ” ۶۵ ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده و با اهدای اعضای خود به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز از دهدشت، ساسان عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اهدای عضو اهدای زندگی است، اظهار داشت: از همه کسانی که در ترویج فرهنگ انسانی و اخلاقی اهدای عضو فعالیت دارند تشکر می‌کنم.

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز با رضایت خانواده نوع دوست و با عاطفه مرحوم محمد زمان ایران‌زاد سه عضو از اعضای بدن این مرحوم با تلاش تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و شیراز در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت جدا و به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی با بیان اینکه مرحوم محمد ایران‌زاد ۶۵ ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، افزود: از این بیمار مرگ مغزی ۲ کلیه و کبد جدا و جهت پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال داده شد.

عباسی با بیان اینکه امسال این مورد پانزدهمین بیمار مرگ مغزی استان است که اعضای بدنش اهدا می‌شود، عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون اعضای شش بیمار مرگ مغزی در شهرستان کهگیلویه به بیماران نیازمند اهدا شده است.

وی با بیان اینکه واحد فراهم آوری پیوند اعضا از سال ۱۳۹۰ در دانشگاه یاسوج راه اندازی شده، گفت: امسال از تعداد ۱۵ بیمار مرگ مغزی در استان کهگیلویه وبویراحمد تعداد ۵۲ عضو به بیماران نیازمند پیوند زده شده است.

عباسی افزود: در مدت پنج سال گذشته در استان کهگیلویه وبیراحمد ۱۹۴ مورد اهدای عضو انجام و از این تعداد ۵۲۰ عضو از این بیماران مرگ مغزی به بیمارن نیازمند اهدا شد.

برنگ پور/


ارسال به دوستان ارسال به دوستان نسخه چاپی نسخه چاپی

نظرات کاربران

  • توصیه ی اخلاقی و حقوقی

    نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا،نشر اکاذیب و تهمت و ... منتشر نمی شود

تبلیغات
تبلیغات

گزارش تصویری

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟

View Results

Loading ... Loading ...
یاسوج
١٨(°C)
وزش باد آرام
فشار ٢۴.١٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۴.١٢(in)

تقویم شمسی