تاریخ : چهارشنبه, 29 بهمن , 1399 6 رجب 1442 Wednesday, 17 February , 2021
0

یادداشت تبیینیِ دبیر قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی استان درخصوص تعریض جاده‌ی سی‌سخت

  • کد خبر : 33613
  • 17 فوریه 2021 - 0:11
یادداشت تبیینیِ دبیر قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی استان درخصوص تعریض جاده‌ی سی‌سخت
برخی سودجویان که منافع فراوان احتمالی از این جاده خواهند برد با اقدام به انتشار مطالب تحریک‌آمیز و خلاف واقع، ارائه آمار دروغین، وانمود به اطلاع از جزییات پروژه و… سعی در تحریک و تشویش اذهان عمومی نسبت به توقف عملیات تخریب محیط زیست دارند.

به گزارش دنانیوز؛ حسن نیکونژاد؛ دبیر قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد، طی یادداشتی به تبیین و شفاف‌سازی پیرامون موضوعِ تعریضِ جاده‌ی سی‌سخت پرداخت. متن این یادداشت به شرح زیر است؛

“بسم الله الرحمن الرحیم”

برای ما مسئله‌ی محیط زیست یا حفظ منابع طبیعی، مساله‌ای تجملاتی و درجه دو نیست؛ یک مسئله‌ی حیاتی است. در تلاش ما برای توسعه‌ی کشور، اولویت باید در این بخش باشد، تکیه هم باید روی این بخش باشد.
امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)

همه‌ی ما نیک آگاهیم که استان ما به دلیل قرارگیری در موقعیت خاص و ویژه‌ی جغرافیایی از طبیعت و منابع طبیعی کم‌نظیری برخوردار است. نمود خاص بودن این موهبت الهی را در استقبال گردشگران داخلی و خارجی از طبیعت زیبا و چهارفصل استانمان می‌توان دید.

منطقه‌ی حفاظت شده و پارک ملی دنا واقع در استان ما، از منحصر به فردترین و مهم‌ترین ذخیره‌های زیست‌کره‌ جهان است. زیست‌کره‌ای بکر که رابطه تعدیل یافته‌ای بین انسان و محیط زیست باید در آن رعایت شود‌.

در سال‌های اخیر شاهد برخی تلاش‌ها برای تخریب‌ و تهدید بر علیه این منطقه‌ی حفاظت شده هستیم. از قطع درختان و شکار غیرقانونی و تخریب پوشش گیاهی منطقه گرفته تا راه‌سازی و قطع گسترده درختان بلوط که از عناصر اصلی این زیست کره می‌باشند‌.

جاده‌ی یاسوج- سی‌سخت یکی از پروژه‌های مخاطره‌آمیز برای منابع طبیعی استان می‌باشد که عدم پایبندیِ برخی مجریان به ضوابط اعلامی محیط زیست موجب نگرانی مردم شد‌ه است.

با توجه به گزارش ارزیابی پروژه، قطع ۵۰۰ اصله درخت پیش‌بینی شده بود ولی تا تاریخ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ حدود ۱۰۵۰ اصله درخت در منطقه‌ی بالای جاده و ۲۵۰ اصله درخت پایین جاده از بین رفته بود.

مطابق طرح پیشنهادی مجری و تونل‌های پیش بینی شده، ۳۳۶۷ اصله درخت نیز در ادامه قطع خواهد شد و مجریان با وجود پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اصلاح نقشه و مسیر، اقدام یا اصلاحی در این راستا ارائه ننموده‌اند.

مطابق نامه‌ی مدیر کل محترم حفاظت محیط زیست، با توجه به دلایل فوق و همچنین عدم هماهنگی کامل با مامورین اجرایی منطقه قبل از هرگونه عملیات اجرایی به منظور رعایت حرائم قانونی، ضوابط و مقررات مربوطه، عدم رعایت ضوابط مربوط به دپو و استفاده از خاک نهایی برداشتی، عدم تحقق بند مربوط به ممانعت از انتشار هر گونه آلودگی(آب، خاک، هوا و…) به محیط اطراف، آب‌های سطحی و زیرزمینی و اراضی کشاورزی مطابق استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست، عدم تحقق بند مربوط به رعایت کلیه‌ی موارد مدیریت زیست محیطی مطروحه در گزارش ارزیابی پروژه(قطع ۵۰۰ اصله) توسط مجری و پیمانکار، اداره‌ی محیط زیست در اقدامی تحسین‌برانگیز مجوز ماخوذه را باطل اعلام کرده و هرگونه عملیات اجرایی از دره پلنگی به دشت بازار سی‌سخت را ممنوع اعلام کرد.

مطابق اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، هرگونه فعالیت اقتصادی و غیرآن که مستلزم آلودگی یا تخریب غیرقابل جبران باشد ممنوع است.

محیط زیست اولویت اول در برنامه‌ریزی توسعه است و نمی‌توان به بهانه‌ی توسعه به پوشش درختان زیست کره دست‌درازی کرد.

نکته‌‌ی دیگر که بسیار حائر اهمیت است مسئله‌ی جبران خسارت است که با رویه‌ی فعلی محال است. عمر هر یک از درختان تنومند بلوط بیش از صدسال است. کارشناسان معتقدند هر سال فقط شش سانتی متر به طول درختان بلوط افزوده می‌شود‌. آن هم زمانی که دانه‌ی کاشته شده یا نهال غرس شده دستخوش آسیب‌های جوی یا خوراک دام نشود. در صورتی که حتی به ازای هر درخت قطع شده صد درخت هم کاشته شود، که به لحاظ تراکمی چنین کاری کارشناسی شده نیست، چه کسی مسئولیت آبیاری و نگهداری از این درختان تا مقاوم شدن را برعهده خواهد گرفت؟ بنابراین جای سوال است جای خالی بیش از چهار هزار درخت ده‌ها ساله را چطور می‌توان پر کرد؟!

نکته‌ی دیگر که این روز‌ها به چشم می‌خورد، برخی سودجویان که منافع فراوان احتمالی از این جاده خواهند برد با اقدام به انتشار مطالب تحریک‌آمیز و خلاف واقع، ارائه آمار دروغین، وانمود به اطلاع از جزییات پروژه و… سعی در تحریک و تشویش اذهان عمومی نسبت به توقف عملیات تخریب محیط زیست دارند.

مردم شریف و فهیم شهر سی‌سخت از دیرباز خود را وارث طبیعت زیبا و خدادادی دنا دانسته و همیشه‌ نسبت به حفظ و حراست از این ذخیره‌‌ی زیستی کوشش نموده‌اند.

((پیشرفت برای این است که انسان‌ها زندگی سالم و مطلوبی داشته باشند. اگر محیط زیست تخریب شد، همه‌ی اینها باطل خواهد شد. اهمیت محیط زیست اینجاست.))
امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)

این پیشرفت‌ها برای تامین زندگی سالم و مطلوب برای مردم است. مگر می‌شود با تخریب محیط زیست و از بین بردن پوشش جنگلی که هر درخت آن حدود پنجاه تا هفتاد تُن گرد و غبار را رسوب می‌دهد و با ایجاد شبنم نقش مهمی در تعدیل دمای محیط دارد، زندگی سالم را محقق کرد؟

قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردرانی از اقدام مدیریت محترم محیط زیست، از دادستانان محترم بویراحمد و دنا درخواست رسیدگی و برخورد جدی و فوری با تخلف انجام شده توسط مجریان پروژه، همچنین کسانی که اقدام به تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی و حقیقی می‌کنند را دارد‌.

اداره‌ی منابع طبیعی به عنوان مالک جنگل‌ها، این سرمایه‌های ملی، با حضور فعال‌تر در دفاع از حریم این سرمایه‌های ملی و عمل به وظیفه‌ی قانونی خود، مسائل مربوط به این جاده را سریعا و قانونا پیگیری کند. چرا و با چه سازوکاری با وجود تخطی مجریان پروژه از مجوز ماخوذه، رقم خسارت یک میلیاردی تومانی برای قطع درختان به چهارصد میلیون تومان کاهش یافته؟ با وجود مجوز قطع ۵۰۰ اصله درخت، چرا طی این مدت جلوی تخریب حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ درخت بیشتر از مقدار مجوز گرفته نشد؟ همچنین بنابر اذعان مسئولین، مسئول نظارت بر حسن اجرای پروژه مطابق شروط مندرج در مجوز با اداره‌ی منابع طبیعی بوده ولی چرا اقدام به موقع برای جلوگیری از گسترش خسارت‌ها رخ نداده است؟

همچنین اداره‌ی راه و شهرسازی پاسخگو باشد، چرا با وجود اعلام اداره حفاظت محیط زیست به ایشان درخصوص لزوم اصلاح پروژه و ارائه طرح جایگزین برای برخی نقاط جاده، هنوز پاسخی در این‌باره صادر نشده است؟

چرا چندین کیلومتر جاده‌ی تعریض شده و زیرسازی شده‌ بدون رعایت مسائل ایمنی رها شده و اسفالت نمی‌شود؟ به‌طور مثال همان‌طور که در تصویر می‌بینید، در محل دوراهی دوم گنجه‌ای و ابتدای سرازیری، جاده بدون هیچ علائم هشدار ناگهان جاده کم عرض شده و خطر بسیار جدی خودروهای عبوری را تهدید می‌کند. اگر خودرویی که از وضعیت جاده بی‌خبر هست در آن نقطه آسیب ببیند هرگز قابل بخشش نیست. این موضوعات پاسخ شفاف و صریح می‌طلبد.

مطالبه‌ی جدی قرارگاه زیستی شهید مرادی بسیج دانشجویی استان این است که هر چه سریعتر مسیر تعریض شده آسفالت و ایمن‌سازی شود و بخش عمده‌ی جاده که تعریض شده، با کیفیت و استاندارد مناسب برای رفاه و آرامش مردم مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد.

اکنون که با شمارش مجدد درختانی که قطع خواهند شد و رسیدن به عددی ده‌ها برابر رقم ادعایی برخی مسئولین در خصوص کمتر بودن تعداد درختان و همچنین تصمیم اخذ شده در فراکسیون محیط زیست با حضور مدیران ارشد محیط زیست کشور، وزرات راه و شهرسازی، و فعالان محیط زیست با موضوع ممنوعیت احداث تونل، از تمام مسئولین مرتبط با موضوع می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر این بخش از فرمایشات امام خامنه‌ای(مد ظله العالی): ((اهمّیّت مسئله‌ی محیط زیست ایجاب می‌کند که همه‌ی دستگاه‌هایی که به‌نحوی با مسئله‌ی محیط زیستیِ انسان در کشور مرتبطند، با یکدیگر به‌صورت صمیمانه همکاری کنند.)) را سرلوحه کار خود قرار داده و در فضایی منطقی و قانونی که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد می‌کند، هرچه سریعتر اقدام به ارائه راهکار کرده و زمینه‌ی بهره‌مندی مردم را از این جاده فراهم آوردند.

محیط زیست یک مسئله‌ی دست‌چندمی نیست که مورد بی‌اعتنایی قرار گرفته و از ترفندهای رسانه‌ای و برهم زدن آرامش مردم برای دور زدن‌ الزامات قانونی اسفاده شود. لذا به کارشکنان هشدار جدی می‌دهیم که بجای ایجاد جو رسانه‌ای و برهم زدن آرامش مردم، با تعامل و رعایت قانون، پیگیر حل قانونی موضوع باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=33613

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.