تاریخ : جمعه, 3 بهمن , 1399 9 جماد ثاني 1442 Friday, 22 January , 2021
1
با ارسال یادداشتی

گام دوم انقلاب بازگشت به خاستگاه اصلی انقلاب است

  • کد خبر : 27405
  • 19 فوریه 2019 - 19:33
گام دوم انقلاب بازگشت به خاستگاه اصلی انقلاب است

درگام دوم انقلاب باید ازسیاست های سمحه و سهله پرهیز کرد و بدون تعارف به مبارزه با کجی ها و ناراستی ها و تاراج کنندگان بیت المال و مفسدان فرصت طلب رفت و با تصویب و اجرای قوانین مترقی و عدالت خواهانه و رانت ستیز و در بحث اقتصاد و فرهنگ و سبک زندگی براساس ریل گذاری صحیح به مسیر خود ادامه دهیم و همانگونه که رهبری فرمودند وجود فساد هرچه هم اندک زیبنده نیست.

مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین پایگاه خبری دنانیوز می باشد و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.

انقلاب اسلامی که در دنیایی از توطئه و تهدیدات داخلی وخارجی توانست به بلوغ سیاسی و اجتماعی خود تحت رهبری های داهیانه و مدبرانه رهبری معظم و همراهی توده های مردم به چهل سالگی برسد نوید بخش استحکام زیرساخت های اساسی است.

در واقع انقلاب به مرحله بالندگی خود رسیده است و آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی باید آغازی بر بازگشت به خاستگاه اصلی انقلاب باشد که بخش مهم و اساسی آن در بیانیه تاریخی و راهبردی مقام معظم رهبری آمده بود.

توصیه های هفتگانه رهبری پیرامون علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، استقلال و آزادی، مبارزه با فساد و اجرای عدالت، عزت طلبی و سبک زندگی بیانگر تاکید بر رونق بخشی مجدد برخاستگاه اصیل الهی انقلاب اسلامی است.

با وجود اینکه انقلاب اسلامی با هیچ انقلابی قابل مقایسه نیست و حرکت در مسیر چهل ساله اش قابل قیاس با تداوم دیگر انقلابها هم نبوده اما باتوجه به عظمت هدف که همان رفتن به سمت وسوی تمدن اسلامی است، رسالت انقلاب و انقلابیون بسیار سنگین است و می طلبد با تکیه بر ظرفیتهای معنوی وقدرت نرم و قدرت سخت که ترکیب آن دو منتج به قدرت هوشمند می شود، هوشمندانه در دهه پنجم به عملیاتی کردن خاستگاه انقلاب دراجرای عدالت ورشد وتعالی معنویت واخلاق واستقلال طلبی ورونق بخشی به سبک زندگی دینی بپردازیم.

بدون شک اگر مدیران منطبق بر آرمان انقلاب نباشند آسیب های جبران ناپذیری بر خاستگاه انقلاب وارد می سازند و شاید همین جاست که باید به توصیه حضرت امام خمینی (ره) عمل کرد که فرمود نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، چون انقلاب هم از نظر ظرفیت معنوی و هم از ظرفیت مادی و هم از عقبه قدرتمند مردمی و از همه مهمتر رهبری دانا و با تدبیر برخوردار است واین مولفه ها برای اقتدار یک حرکت عظیم الهی سرمایه و پشتوانه باعظمتی است.

درگام دوم انقلاب باید ازسیاست های سمحه و سهله پرهیز کرد و بدون تعارف به مبارزه با کجی ها و ناراستی ها و تاراج کنندگان بیت المال و مفسدان فرصت طلب رفت و با تصویب و اجرای قوانین مترقی و عدالت خواهانه و رانت ستیز و در بحث اقتصاد و فرهنگ و سبک زندگی براساس ریل گذاری صحیح به مسیر خود ادامه دهیم و همانگونه که رهبری فرمودند وجود فساد هرچه هم اندک زیبنده نیست.

به نظر می رسد از خطرات جدی دهه پنجم رونق فساد و بی تفاوتی در قبال آن است و به همین دلیل می طلبد نیروهای انقلابی با حساسیت شدید نسبت به بحث فساد و انحراف درعرصه سیاسی و اجتماعی فعال باشند و عرصه را بر فرصت طلبان و منحرفان و رانت خواران تنگ کرده و اجازه عرض اندام به نااهلان و نامحرمان دنیاطلب ندهند و گام دوم انقلاب را گام پاکسازی از ناپاکی ها وناراستی ها قرارداده و با تبعیت از رهبری این مسیر پر پیچ و خم را طی کنیم چرا که دشمنان داخلی و خارجی همچنان در حال توطئه و خیانت هستند و هر نوع غفلت اسیب جدی در پی خواهد داشت.

گام دوم انقلاب با مدیران اشرافی به سرمنزل مقصود نخواهد رسید لذا مدیریت جهادی ضرورت اجتناب ناپذیر این دهه است به امید آنکه ملت درانتخابات های آتی با این رویکرد دست به گزینش و انتخاب بزنند تا به لطف الهی به اهداف متعالی انقلاب نائل شویم.

امروزجهانگیری در یک موضع گیری اشرافی مخالفین اشرافیت راحسود قلمداد می کند چون امثال جهانگیری خوب میدانند چه به روز ملت ایران اورده اند که اینگونه طلب کارانه در راستای دفاع از برادان فاسد دیگران متهم به حسادت می کنند چون گل آلود کردن فضا بستر را برای غارتگران فراهم می سازد.

_______________________

سید شکرالله امامی

کارشناس ارشد مسائل سیاسی

http://omidezagros.ir/?p=9915
لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=27405

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.