• امروز : سه شنبه - 26 بهمن - 1400
  • برابر با : Tuesday - 15 February - 2022
3

شهردار دیشموک : قضاوت عملکرد با مردم است نه با افراد مغرض

  • کد خبر : 24392
  • 26 تیر 1396 - 12:18
شهردار دیشموک : قضاوت عملکرد با مردم است نه با افراد مغرض

بنده تنها شهرداری بودم که طی درخواست رسمی از سازمان بازرسی استان خواهان مراجعه به شهرداری و بررسی کلیه اسناد و اقدامات شهرداری بوده و آماده پاسخگویی به همه مراجع رسمی در خصوص عملکرد خود هستم.

به گزارش دنانیوز، جبار روشن در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خدای بزرگ و منان را شاکریم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان خدمتگزار مردم شریف شهر دیشموک تمام تلاش خود را برای پیشرفت و توسعه هرچه بهتر شهرمان به کار برده‌ام و اگر توفیقی در این راه بوده است جز توکل بر خداوند متعال و همراهی و همیاری مردم شریف شهر نبوده است.

وی گفت: در پاسخ به متنی که منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر دیشموک علیه شهرداری دیشموک در سایت‌ها منتشر کرده متاسفانه از بدو شروع تبلیغات انتخابات شورای دوره پنجم آقای بینا منتخب شورای دوره پنجم بارها با اظهارات غیر مسؤولانه سعی در تشویش اذهان عمومی داشته و بر اساس حب و بغض‌های شخصی اقدام به ترور شخصیت و اشاعه مطالب کذب در فضای مجازی می‌کند و به دنبال تخریب عملکرد شهرداری در طول 4 سال گذشته شده‌اند.

روشن افزود: شهرداری را سیبل حملات بی‌رحمانه خود قرار داده‌اند و اینجانب به حرمت شهروندان عزیز وجهت پرهیز از ایجاد هرگونه تنش در مسیر اجرای انتخابات از پاسخ خودداری کردم اما کار را به جایی رساند که نیاز دیدم جهت روشنگری اذهان عمومی مواردی را خدمت شهروندان عزیز عرض کنم.

وی گفت: جناب آقای بینا در اظهار نظر تازه‌ای بدون اطلاع از قوانین به انجام پروژه آسفالت بد موقع شهرداری در آستانه اجرای پروژه گاز اشاره کرده‌اند که باید خدمت شما عرض کنم که اولاً اعتبارات عمرانی سال 95 شهرداری می‌بایست حداکثر تا پایان تیرماه 1396 هزینه گردد و در غیر این صورت این اعتبارات برگشت داده می‌شود.

وی افزود: اینجانب با پیگیری‌های فراوان علاوه بر اعتبارات مصوب با رایزنی از طریق نماینده محترم شهرستان گچساران و باشت و همچنین پیگیری‌های نماینده بویراحمد و دنا و همکاری استاندار محترم -معاونت عمرانی استاندار و مدیرکل امور شهری و مدیرکل دفتر فنی و مجموعه همکارانشان بیش از 500 کیوم قیر رایگان از سازمان شهرداری‌ها که 200 کیوم آن را دریافت کرده‌ام و با ارائه مستندات لازم از محل بند «و» تبصره 6 قانون بودجه کل کشور مبلغ 197 میلیون تومان و مبلغ 431 میلیون تومان از تبصره 36 که کد بورسی آن انجام شده اعتبار برای انجام پروژه آسفالت گرفته‌ام.

روشن افزود: این اعتبار طبق قانون می‌بایست تا پایان تیر ماه هزینه گردد و از طرفی قرارداد منعقده با پیمانکار در اردیبهشت ماه سال جاری منعقد گردید و دو طرف متعهد به انجام مفاد قرارداد می‌باشند حال سوال من این است که اگر شهرداری این اعتبار را هزینه کند و برگشت بخورد آیا این منتخب عزیز حاضر به جبران خسارت شهرداری و پرداخت خسارت پیمانکار طرف قرارداد هست؟.

وی گفت: جناب آقای بینا اظهار داشته‌اند شما که تاکنون خواب بوده‌اید این چند روز دیگر را هم استراحت کنید و کار نکنید حال در جواب این دوست عزیز باید بگویم که خدمت بی‌منت روز و ساعت ندارد و بنده تا آخر لحظه مسئولیتم با تمام توان کار خواهم کرد و جنابعالی که منتخب مردم برای شورا و مدعی قانونمندی می‌باشی کمی در اظهارات خود دقت کن و اولا” طوری صحبت نکن که مردم خیال کنند جنابعالی نماینده تام الاختیار شورای منتخب هستی و سایرین گوش به دهان شما هستند تا هر حرفی که دلت بخواهد بر زبان بیاوری و ثانیا” تعیین کننده روز و ساعت کار جنابعالی نیستی و چه بسا آنچه در سر داری بر وفق مرادت پیش نرود.

روشن افزود: جناب آقای بینا من تاکنون خواب نبودم اما جنابعالی چشم بینا نداشتی وگرنه کارهای شهرداری را می‌دیدی؟ می‌دیدی که شهرداری در کوی خلیج فارس یا همان پاقلعه چه خدماتی انجام داد؟ چشمهایت را باز کن و ده بنیس یا کوی حسین آباد را ببین؟ بیدار شو و خیابان ساحلی را ببین؟ از همشهریان سوال کن که چند کوچه و خیابان معضل‌دار در این دوره بازگشایی شده است، کوچه‌هایی باز شده که امثال شما یکصد سال دیگر هم توان بازگشایی آنها را نداشته‌اند؟ جدول‌گذاری که در این دوره با بهترین کیفیت ممکن انجام شده برابر کل دوره‌های قبل شهرداری بوده، پس ما خواب نبودیم و چشم بینا نداری، جنابعالی خواب بوده‌ای و حقایق را ندیده‌ای؟.

وی گفت: بنده به حفظ حرمت دیگر منتخبین شورای محترم دوره پنجم که تاکنون اگر ابهاماتی داشته‌اند از طریق گفت‌وگوی منطقی به دنبال راه حل بوده‌اند و بنده نیز به احترام ایشان تاکنون ساکت ماندم به این عزیزان توصیه می‌کنم که منتخب همراه خود را نصیحت کرده و نسبت به وظایف خود آشنا سازند.

روشن افزود: اگر پیگیری مصرانه شورای دوره چهارم و سایر اعضای شورای اداری و بخشدار محترم و نمایندگان محترم دوره قبل و کنونی مجلس و البته توجه دولت نبود تحقق گاز دیشموک نیز شکل نمی‌گرفت اما امروز برخی افراد طوری صحبت می‌کنند که انگار گاز دیشموک را او به سرانجام رسانده است.

وی گفت: جناب بینا در ایام تبلیغات انتخابات شورای اسلامی اظهار داشته که 6000 متر مربع زمین را برای کمک به شهرداری کنار گذاشته‌ام اما امروز در محافل گروکشی کرده و گفته اگر شهردار دیشموک نشوم از شورا استعفا داده و خبری از اهدا زمین نیست.

روشن افزود: جناب آقای بینا بنده هم با افتخار دو دوره با اقتدار منتخب شورای همین مردم بوده‌ام اما مگر مثل شما گرو کشی کرده‌ام، بنده بیش از دو سال زباله شهر را در زمین شخصی خود و در جوار منازل برادرانم ریخته‌ام اما مگر بر سر شهروندانم منتی داشته‌ام، شما اظهار داشته‌اید که من در مقابل نماینده ایستاده‌ام مگر جنابعالی وکیل مدافع نماینده هستی؟. نماینده خود وکیل مردم در مجلس است حال نیاز به وکالت شما ندارد و از طرفی سابقه دوستی من با نماینده فعلی به سالها پیش بر می‌گردد پس به شما توصیه می‌کنم که زبان تملق را کنار بگذار و اگر توانی داری در عمل به اثبات رسان. نماینده متعلق به قشر خاصی نیست و نماینده همه مردم است و سعی نکنیم با اظهارات متملقانه عقیده افراد را به نفع خودتان مصادره کنید.

وی گفت: جناب آقای بینا مگر بنده شهرداری را در سال 92 با بیش از 800 میلیون بدهی تحویل نگرفته‌ام چرا یکبار صدایتان درنیامده که روشن شهرداری بدهکار را تحویل گرفته اما امروز که بدون ریالی بدهی به پایان دوره مسئولیتم رسیدم حرف از بدهکاری شهرداری برای دوره آینده می‌زنید؟ سعی کنید توقعات همشهریان را بالا نبرید فردا می‌مانید و جوابی ندارید؟.

روشن افزود: امروزه خوشبختم که تمامی معابر معضل‌دار بازگشایی شده‌اند،کوی خلیج فارس که سالها به ده کهنه‌ای تبدیل شده بود در دوره اینجانب به بهترین نحو ممکن خدمات رسانی شد کوی حسین‌آباد هم اکنون به بهترین نقطه شهر تبدیل شده است، آنکه باید قضاوت کنند مردم شریف شهر دیشموک می باشند.

وی گفت: در مورد گاز دیشموک باید بگویم طبق اظهار نظر مسئولان گاز استانی تا ورودی شهر دیشموک بازگشایی و تعیین حریم نگردد اجرای خط لوله گاز دیشموک متوقف می‌گردد شما که وعده 4 بانده کردن ورودی را داده‌اید اقدام کنید من حداقل در دوره خود توانستم ورودی خوزستان و سد بالیاب را بازگشایی کنم.

روشن گفت: در خصوص توقیف عملیات آسفالت نیز باید عرض کنم اینجانب به تعهدات خود به پیمانکار طرف قرارداد پایبند بوده و بنده تابع دستور استاندار محترم بوده و چنانچه ایشان دستور به توقیف عملیات آسفالت دهند اجرای دستور خواهم کرد اما هرگز در مقابل افرادی که نه براساس خیرخواهی که تنها بر اساس حب و بغض‌های شخصی سنگ‌اندازی می‌کنند کوتاه نخواهم آمد.

وی گفت: در آخر لازم به توضیح است که تخریب‌های بدون سند و مدرک نه تنها تاثیری نخواهد داشت بلکه باعث رسوایی افرادی خواهد شد که به علت حب و بغض های شخصی و در خطر افتادن منافع شخصی سعی در اشاعه اخبار کذب و نادرست دارند و بنده تنها شهرداری بودم که طی درخواست رسمی از سازمان بازرسی استان خواهان مراجعه به شهرداری و بررسی کلیه اسناد و اقدامات شهرداری بوده و آماده پاسخگویی به همه مراجع رسمی در خصوص عملکرد خود هستم.

منبع: فارس

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=24392

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.