• امروز : دوشنبه - 25 بهمن - 1400
  • برابر با : Monday - 14 February - 2022
1

مسولین به ولی نعمتان انقلاب پاسخگو باشند…

  • کد خبر : 8483
  • 17 شهریور 1394 - 11:28
مسولین به ولی نعمتان انقلاب پاسخگو باشند…

کلاس‌های درس کودکان به همه چیز شبیه است الا کلاس درس، آب خوردن ندارند؛ جاده ارتباطی ندارند، اما ایمانشان به خدایشان راستین و پیوند و ارادت به انقلابشان ناگسستنی است. با چنین مردمی باید در عمل به زبان تکریم حرف زد نه با دولت های غربی خون خوار ملت ها؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز به نقل از  خبرگزاری فارس از دیشموک، با توجه به اینکه راه مهم‌ترین نیاز اولیه هر منطقه است اما به دلیل سهل‌انگاری مسئولان نسبت به راه‌های مناطق دیشموک مردم این مناطق با مشکلات زیادی دست و پنچه نرم می‌کنند.

نبود راه ارتباطی مناسب باعث می‌شود که روستائیان در منطقه دیشموک برای حتی خرید یک کیسه آرد دو کیلومتر راه را با هزاران مشقت بپیمایند.

حجت‌الاسلام سید هدایت محمودی‌اصل امام جمعه دیشموک در همین خصوص به منظور سرکشی از وضعیت روستائیان به این مناطق سفر و با مردم دیدار کرد.

وی در این بازدید از مدرسه در حال ساخت روستای سرگچ توسط بسیجیان جهادگر بازدید و از آنها تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه دیشموک ضمن تقدیر و تشکر از خدمات گروه جهادی، خدمات‌رسانی آنان به محرومین را یک عبادت دانست و از حضور گروه جهادی به خصوص دانشجویان جهادی در منطقه محروم دیشموک تقدیر کرد.

وی تلاش بسیجیان گروهای جهادی را تحسین‌برانگیز و ستودنی خواند و اظهار داشت: استکبار جهانی در چهار جبهه علیه کشور ما فعالیت دارد که جبهه فرهنگی یا جنگ‌ نرم و جبهه اقتصادی از مهمترین برنامه‌های دشمنان علیه کشور است.

مردم روستا با ارائه برخی از مشکلات روستای خود از امام جمعه دیشموک خواستند تا مشکلاتشان را به گوش مسئولان برسانند و گره از معضلات آنها باز شود.

اهالی روستا نبود راه ‌ارتباطی را مهمترین مشکل خود عنوان کردند و گفتند: به دلیل نداشتن راه ارتباطی مناسب و وضعیت بسیار نامطلوب در این زمینه، مجبوریم به شهرهای همجوار از جمله شهرهای استان خوزستان عزیمت کنیم.

مردم این روستا در دیدار با امام جمعه از مشکلاتی گفتند که به زبان آوردن آن‌ها چندان زیبنده نیست چرا که بچه‌های آن‌ها مجبورند در مکانی درس بخوانند که اصولا شایسته بیان نیست.

مردم این روستا از نداشتن امکاناتی همچون لوله‌کشی آب و محروم بودن از نعمت برق را از اهم مشکلات خود بیان کرده و از مسئولان خواستند تا در رفع مشکلات آنها کمک کنند.

در این روستاها خبری از آب و برق نیست و کام تشنه آن‌ها با هزاران مشقت تر می‌شود.

زنان روستایی برای شست‌وشو و سایر کارهای دیگر مجبورند هزاران مشقت را به جان خریده و در سال‌هایی که بحران بی‌آبی وجود دارد از چشمه، آب شرب را تأمین کنند.

محرومیت روستای نسه‌طاویس از آب شرب لوله‌کشی

سفر  امام جمعه دیشموک به منظور دیدار با روستائیان محروم، بارقه‌ای از امید در دل این مردم محروم زنده کرد.

مردم از امام جمعه درخواست زیادی نداشتند و فقط از وی می‌خواستند تا مشکلات و نیازهای اولیه آن‌ها را به گوش مسئولان برسانند.

در این سفر و در مسیرهای ارتباطی و راه‌هایی که جز دردسر چیزی به همراه نداشت همه‌ اعضای حاضر را به فکر وا داشت که دلیل عدم رسیدگی به این مردم چیست و چرا مسئولان فکری به حال این همه مشکلات و کمبودها نمی‌کنند.

جاده ارتباطی روستاهای لیراب، تنگ‌تی، تنگ‌سوخته و دشتک به دیشموک

در روستاهایی که کودکان آن از جنس محرومیت هستند، نونهالانی با قلبی شفاف‌تر از نور و نوجوانانی صاف و صادق و محروم از تفریحات به سر می‌برند و چنین موضوعی این ذهنیت را ایجاد می‌کند که اینها چه تفاوتی با شهرنشینان خوش‌نشین دارند.

کودکانی که از داشتن کمترین امکانات رفاهی محروم بوده و روز و شب خود را باید با محرومیت سپری کنند.

و کودکی که نشسته بر کنار راهی ناهموار با نگاهی متفکرانه به این می‌اندیشد که تا کی باید منتظر ماند تا مسئولان این منطقه را دریابند و آیا چنین چیزی را فقط در رویایی کودکانه خود تصور خواهد کرد.

جاده‌هایی که آن‌ها ار برای کار و تلاش مأیوس کرده چرا که به قول مسئولان، راه محور توسعه است اما تا هنگامی که چنین جاده‌هایی وجود داشته باشد کشاورز و دامدار به فکر تولید و عرضه محصول با چنین وضعی به شهرها نیست.

پیرمرد رنج دیده و سرد و گرم چشیده روستای سرگچی در دیدار با امام جمعه دیشموک اظهار کرد: سال‌ها از عمرم می‌گذرد ولی همچنان در حسرت عبور از یک متر جاده مناسب و آسفالته مانده‌ام.

وی معتقد است که اگر جاده‌های روستایی این منطقه از وضعیت کنونی خارج شود این مردم می‌توانند برای کار و تلاش در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و دامداری با امیدواری بیشتری در میدان عمل حضور داشته باشند.

وی، اضافه کرد: یکی از دردسرهای بزرگ مردم روستایی دیشموک، محرومیت از راه ‌ارتباطی مناسب است و تنها مسئولان می‌توانند ما را از این چاه عمیق محرومیت نجات دهند.

یکی دیگر از اهالی روستا با بیان اینکه بعد از چند سال از پیروزی انقلاب، اما همچنان از نعمت، آب، برق و راه ارتباطی مناسب  بی‌بهره هستیم، عنوان کرد: یک متر جاده زیرسازی شده و یا آسفالته چیزی است که متاسفانه در این منطقه دیده نمی‌شود.

دانش‌آموزانی که حتی از یک مدرسه یک کلاسه مناسب نیز برخوردار نیستند در این مانده‌اند زمستان خود را با چکه کردن سقف مدرسه و نوازش سرما چگونه به پایان برسانند.

کلاس‌هایی که به همه چیز شبیه است الا کلاس درس، و همزمان با فرا رسیدن مهرماه و فصل تعلیم و تربیت همچنان کودکان روستایی دیشموکی چشم انتظار یاری مسئولان هستند.

حجت‌الاسلام سید هدایت محمودی‌اصل در صحبت‌های خود با اهالی روستا ابراز امیدواری کرد که خواسته‌های آنان را به مسئولان انتقال دهد.

امام جمعه دیشموک با بیان اینکه محرومان و روستانشینان چشم و چراغ جلامعه اسلامی هستند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی همچنان که امام راحل فرمودند متعلق به مردم محروم است.

 

 

در پایان نماز جماعت به امامت امام‌جمعه دیشموک در جوار مزار تنها شهید روستا با صفا و صمیمیت خاص خود به امید رفع مشکلات اقامه شد.

باشد که مسئولان گوشه چشمی به این مردم محروم و باصفا داشته باشند که برای کمک به نظام اسلامی و حضور در صحنه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس کم نگذاشته‌اند.

**********************

گزارش و عکس از آرش آهنگ

*************************************************************

۱۳ درصد روستاها در کهگیلویه و بویراحمد فاقد تأسیسات آب‌رسانی هستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز؛ فیض الله پاسره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: در حال حاضر ۸۷ درصد از روستاها در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای شبکه توزیع آب‌رسانی هستند.

وی با اشاره به تعداد روستاهایی که در کهگیلویه و بویراحمد به صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند، افزود: در حال حاضر ۸۵ روستا در این روستا به صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر کار آب‌رسانی به این تعداد روستا در سطح استان به صورت سیار مدیریت می‌شود.

پاسره خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰۶ روستا در کهگیلویه و بویراحمد فاقد تأسیسات آب‌رسانی بوده که تعداد ۶ روستا از ۲۰۶ روستای فاقد تأسیسات آب‌رسانی دارای بیش از ۲۰ خانوار هستند.

وی عنوان کرد: اکنون ۵۴ هزار مشترک آب روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اکنون ۵۰ درصد شبکه‌های توزیع آب در روستاهای این استان فرسوده بوده که بازسازی آن نیازمند ۹۰ میلیارد تومان اعتبار است.

 

**************************************************

 

امام خامنه ای: بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است// کودکی که برای ساخت مدرسه به کلنگ مسولین امید ندارد+ تصاویر

کلاس‌های درس کودکان به همه چیز شبیه است الا کلاس درس، کودکان برای کلاس درس خود دست به کلنگ شده اند یعنی به کلنگ مسولین امید ندارند…

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانیوز به نقل از خبرگزاری فارس از دیشموک، روستاهای سربیشه سفلی و کوشک‌تلخ به ترتیب در فواصل ۱۵ و ۲۰ کیلومتری شهر دیشموک قرار دارند.

در روستای کوشک تلخ سال‌هاست به دلیل نامناسب بودن فضای آموزشی، دانش‌آموزان رنج‌ها می‌برند و مشقت‌های بسیار می‌بینند طوری‌که در سال‌های اخیر در خانه‌های مردم به تحصیل می‌پرداختند و یا فضایی فرسوده و نامناسب را یدک می‌کشیدند.

تا اینکه کربلایی نامدار نوریان خیر نیک‌اندیش دیشموکی، ساکن روستای کوشک‌تلخ با اهداء ۳۰۰ متر زمین، زمینه نصب یک کانکس را فراهم آورد و دانش‌آموزان را صاحب فضای مناسب آموزشی برای تحصیل کرد.

این پیرمرد ۷۹ ساله اظهار کرد: بزرگترین کار خیر را در فراهم کردن زمینه تحصیل بچه‌ها می‌دانم.

وی از آن روزها گفت، از سختی‌های تحصیل کودکانی که خودش در زمان‌های گوناگون می‌دید.

نوریان بیان داشت: شرایط مانند امروز برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم نبود، گاهی اوقات بچه‌ها مجبور بودند برای رفتن به مدرسه مسافتی طولانی طی کنند، وقتی می‌دیدم دانش‌آموزان هر روز برای رفتن به مدرسه ناچار هستند تا چند کیلومتر پیاده‌روی کنند، به ویژه سختی روزهای زمستان را که مشاهده می‌کردم، بسیار آزرده می‌شدم و تصمیم گرفتم از زمینی که در کنار دهیاری داشتم، ۳۰۰ متر که در آن محدوده وجود داشت را برای فضای آموزشی و نصب کانکس جهت بهبود وضعیت آموزشی بچه‌های روستا اهداء کنم.

این خیر نیک اندیش گفت: نه فقط زمینم را اهداء می‌کنم، بلکه تمام تلاش خویش را به کار خواهم گرفت تا آرامش بچه‌های دانش‌آموز را نظاره‌گر شوم، باشد که این کار من سبب خوشحالی و پیشرفت دانش‌آموزان این منطقه شود.

دانش‌آموزان روستای کوشک‌تلخ، درغک دیشموک قبل از این در یک فضای بسیار نامناسب تحصیل می‌کردند که با توجه به وضعیت نامطلوب فضای تحصیل آنها، بیشتر اوقات را در ساختمان مسکونی یکی از اهالی به فراگیری درس می‌پرداختند.

بالاخره بعد از سال‌ها با تلاش و پیگیری‌های اداره آموزش‌ و پرورش دیشموک و مرکز استان کهگیلویه‌و بویراحمد، کانکسی مهیا شد تا یکی دیگر از روستاهای دورافتاده و محروم دیشموک صاحب فضای مناسب آموزشی شود.

روستایی که کودکان خردسال آن وقتی می‌بینند سال‌ها از نعمت فضای آموزشی مناسب محروم هستند، خودشان دست به کار شده و کلنگ برمی‌دارند تا برای حداقل امکانات آموزشی شرایط را مهیا کنند.

 

 

 

کنار دانش‌آموزان نشسته بودیم و همه کودکان سؤال‌شان این بود که مدرسه ما کی می‌آید؟ آنها بی‌صبرانه منتظر دیدن فضای فیزیکی آموزشی مناسب برای تحصیل خود بودند، گویا بهترین هدیه عمرشان در راه بود. و هنگامی‌ که کانکس و یا به قول بچه‌های روستا “مدرسه‌شان” رسید، شادی‌کنان به استقبال آن رفته و ابراز خوشحالی می‌کردند.

 

 

 

و این‌چنین بود که بچه‌های روستا از تلاش مسئولان در جهت رفع مشکلات‌شان خوشحال و از آنها تقدیر و تشکر کردند.

****************

گزارش از آرش آهنگ

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=8483

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 2
  1. افسوس…

  2. به خاطر همین بی توجهی هاست که مردم خانه و کاشانه ی خود را به امید زندگی بهتر رها میکنند و به شهر ها مهاجرت میکنند و ان وقت مسوولین دستشان برای ارایه ی امار مهاجرت باز است!!!!

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.