تاریخ : پنج شنبه, 8 آبان , 1399 13 ربيع أول 1442 Thursday, 29 October , 2020
0

محمد علی وکیلی با قشون کشی طایفه ای به جلسه دانشجویان آمد/حضور کارمندان با ماشین های اداری در این متینگ سیاسی

  • کد خبر : 28132
  • 15 دسامبر 2019 - 2:13
محمد علی وکیلی با قشون کشی طایفه ای به جلسه دانشجویان آمد/حضور کارمندان با ماشین های اداری در این متینگ سیاسی

سیستم‌های قضایی ونظارتی استان آیا فقط در شعار اقدام می‌کنند. ما مهمان و برنامه دانشگاه را پاس می‌داریم و ولی قشون کشی به دانشگاه بی حرمتی به دانشگاه ودانشجوست حق دانشجو کجاست؟

به گزارش دنانیوز، محمد علی وکیلی؛ نماینده تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به دعوت تشکل انجمن اسلامی پیرو خط امام در یاسوج سخنرانی کرد.

جلسه ای که با حواشی زیادی به همراه بود از قشون کشی طایفه ای وکیلی گرفته تا حضور کارمندان با ماشین های دولتی ،نکته جالب تر اینکه نقد جدی تشکل های دانشجویی به وکیلی بود.

(معنوی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال یادداشت کوتاهی نسبت به سخنرانی محمد علی وکیلی نماینده تهران در این دانشگاه واکنش نشان داد.
حضور افراد همراه مهمانان سیاسی به جلسات دانشجویی برخلاف مصوبه شورای تأمین دانشجویی است. نقض کنندگان این مصوبه در دانشگاه علوم پزشکی باید پاسخگو باشند این مصوبه دیگر از اعتبار افتاده و این حق برای سایر افراد محفوظ هست. مسولین دانشگاه گفته‌اند خود شورای تأمین استان اجازه داده است، تبعات آن را باید بپذیرند و این کار ضمن قانون شکنی توسط مجریان قانون، کمسیون دانشجوی شورای تأمین را از جایگاه خودش تنزل داده است.حضورکارمندان با ماشین‌های اداری در این متینگ سیاسی چه معنایی دارد؟ سیستم‌های قضایی ونظارتی استان آیا فقط در شعار اقدام می‌کنند. ما مهمان و برنامه دانشگاه را پاس می‌داریم و ولی قشون کشی به دانشگاه بی حرمتی به دانشگاه ودانشجوست حق دانشجو کجاست؟)

وکیلی در این جلسه آمادگی خود برای حضور در حوزه بویراحمد و دنا را بصورت ضمنی اعلام کرد : اگر می‌توانم برای مردم کار، کارستان کنم، بنده حاضرم تهران را برای زیلایی عوض کنم، اما شرطش اجماع نخبگان است. من از شکست نمی‌ترسم. من اگر می‌ترسیدم عمرم را صرف سیاست نمی‌کردم.

نماینده لیست امید در جمع قبیله سیاسی و قومی خود، تیتراژ پایانی اعتدال را چون اصلاحات خواند و مجلس دهم را در حالی با اعتراف مثال زدنی خنثی خواند که برآمده از خاستگاه فکری امثال وی در جایگاه رئیس ستاد روحانی بود.

وی با استیصال از لیست امید و صبح برجامش در ابتکار در حالی با ایجاد عملیات روانی از سیاهی لشکر سیاسی اش قصد کوچ ناباورانه به بویراحمد و دنا نموده و همچون گذشته گفتار درمانی می کند که ویرانه های بجا مانده از لیست امید با شاهکارهای عکس سلفی موگرینی چون آوارها غم بر روح و جسم مردم سنگینی می کند.

انجمن اسلامی بر خلاف مقررات دانشگاه و خطوط قرمز اعلامی استاندار اقدام به همایش سیاسی به نام دانشجو و به کام سیاسیون خاص نموده که به یقین توسط سرپرست دانشگاه مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.

حضور وکیلی و پارادوکس های وی تیتراژ پایانی قبیله سبز و بنفش است که خود به نمایش گذاشته است. البته لیست امیدی ها این روزها با واگرایی آشکار از خاتمی و موسوی که روزی نجابت آن یکی و شکستن حصر این یکی را در مجلس فریاد می زدند، به دنبال تطهیر سیاسی خود هستند که دگر بار نفسی تازه کنند اما بنظر می رسد که این داستان به بانک بی موقع خروس شبیه است…

وی باید صادقانه اعتراف کند که با وجود این قبیله سیاسی، تقسیم غنائم هیچگاه به زیلایی نخواهد رسید و زیلایی و زیلایی ها فقط مصرف جناحی و سیاسی ویلا نشینان و خوش نشینان است   محمدعلی وکیلی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: دانشجو تاثیر می پذیرد به جای پیشروی، پسروی می کند و امروز در روزنامه نوشتم از ۱۶اذر بیش از بیست دانشگاه از من دعوت کرد هیچکدام جز این دانشکاه جریانات اصلاحطلب نبودند.

همه یا بسیج دانشجویی بودند این بشارت خوبی نیست که جریان اصلاحات امروز اینچنین در دانشگاه غیبت دارد بسیار هشدار دهنده و دلهره آمیز است آیا در دولت آقای روحانی دانشگاه ها برای حرکت های اصلاح طلبانه این چنین پر هزینه شده که من فقط باید به میز بانی جریان اصولگرا در دانشگاه ها حضور پیدا کنم اگر این است باید بگویم وا مصیبتا.

وکیلی ادامه داد: کسانی از بیرون دانشگاه در جلسه هستند برخی اصرار داشتند جلسه در بیرون از دانشگاه باشد گفتم اگر اینگونه شود تعبیر به لشکر کشی سیاسی می گویند؛ خواستگاه من دانشگاه است و از این تریبون با مردم سخن می گویم، حکمرانی خوب در یک جامعه مردم سالار از رهگذر مجلس کارآمد میسر است مجلس مظهر جمهوریت بر اساس یک اراده نانوشته مورد هجمه بی سابقه است ، قبول دارم به عنوان احدی از نمایندگان، مجلس در راس امور نیست گرفتار ضد کارکرد شده است، صدای ملت پژواک صدای اصلی مجلس نیست این قبول اما این هجمه بی سابقه به مجلس به نظر من توطئه است اصولگرا و اصلاح‌طلب مسابقه گذاشته انتخاب مجلس را از چشم ملت بیندزاند و مردم رابه رای دادن بی تفاوت کند.

وی افزود: گویا اراده ای وجود دارد جمهوریت نظام را بیش از پیش تضعیف کنند این مجلس است که مظهر دموکراسی و انتخاب ملت و حق ملت است ملت اگر مجلس را نداشته باشد تریبونی برای صدایش ندارد.

وکیلی ادامه داد: برای دوم اسفند دو جریان مقابل هم آرایش گرفتند یک جریان که پیروزی خود را غیاب ملت می داند و جریان دیگری که تمام اعتبارش را در گرو حضور ملت می داند دو جریان غیر مردمی که امروز زود هنگام جشن پیروزی می گیرند جریانی که پیروزی خودش را در نیامدن مردم می داند آیا می تواند فریاد گر حقوق ملت باشد و جریانی که خودش را در بودن مردم می داند.

وی تاکید کرد : وضع کشور بد است مردم هم بدی را با وجود لمس می کنند جوانی که طمع بیکاری را می چشد با وجود بد بودن را حس می کند آن پدری که زحمتش را امروز نمی تواند بیند با تمام وجود می گوید بد است کارگر دهقان تاجر همه می گوییم وضع بد است؛ در این که چقدر بد است و چرا بد است با هم اختلاف داریم؛ فرق من با اصولگرایان در این است چون در چرایی با هم توافق نداریم در میزان بدی هم توافق نداریم و چون توافق نداریم در راه کارها هم توافق نداریم برخی فکر می کنند با استیضاح روحانی میزان می شود ما می‌گوییم میزان به حدی بد است اینقدر بد است هر دولتی که باشد شرایط بد خواهد بود عزم جدی باید رخ دهد.

وکیلی ادامه داد: در هر نقطه ای از زاگرس که حضور پیدا می کنم گزارش حضور این دوره نمایندگی ام را تقدیم کنیم اگرچه نماینده تهران هستم اما دین دارم گزارشی را تقدیم کنم، افتخارم این است ریشه آن بلوط است من از نسل بلوط هستم، افتخار می کنم لرزاده هستم، از لرزادگی نه تنها خجالت نمی کشم که افتخار من است، در مجلس شورای اسلامی برای خدمت به این خطه تلاش کردم دو کار انجام دهم یکی اینکه نقطه ضعفی که استان دارد این بود که سالها توازن منطقه ای به هم خورد، از این جهت عدالت مخدوش شد توازن باید در تمام خطه ایران برقرار باشد.

وی افزود: چون توازن در منابع انسانی بهم خورد توازن در سرمایه ها به هم خورد فکر کردم باید کاری انجام داد؛ تعدادی از فرزندان زاگرس که در معلومات غیر قابل خدشه هستند حمایت کردم تا در جایگاه های مهم قرار بگیرند و از این رهگذر بود که امروز شرکت ها و ستاد وزارت خانه ها به شعبه ای از این استان یا نقطه ای از زاگرس تبدیل شده است این در حالی بود که چهار سال قبل غربت به دلیل نبود فرزندی از این استان برای هر فرزندی از این استان مشهود بود و گلایه وجود داشت؛ وارد این شرکت ها که می شویم کسی حرفمان را متوجه نمی شود و گاه می‌گفتند باید در نقشه استان را به آنها نشان دهیم.

وکیلی گفت: امروز برخی به من شوخی می کنند شجره نامه ای پیدا کنند و اثبات کنند آشنایی با لر هستند؛ این خدمت بود از عهده من برآمد از رهگذر این حمایت هست فرزندان این استان رفتند و در در شرکتها کار کردند، از آقای غریب پور تشکر می کنم چون جسارت داشت دستش نلرزید، امروز سرم بالاست، به من خرده می گیرند چرا روی زاگرس اینقدر حساسیت دارید می گویم انسجام و اتحاد زاگرس یعنی اتحاد و انسجام ایران؛ اگر زاگرس تقویت شودایران را تقویت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه احترام گذاشتم که استان خود نماینده دارد و نباید مستقیم در کارها دخالت کنم اما تلاشم این بود در سطح ملی آنچه می شود برای استان به ویژه برای بویراحمد و دنا انجام دهم، اگر سرمایه گذاری در این استان انجام می شود می توان به اشتغال پایدار رسید، امروز شرمم می آید یک مادر موسفید از من می خواهد برای فرزندش یک شغل نگهبانی پیدا کنم، والله برای ثبت نام با اشک رفتم ما مردم را به کجا رساندیم برای چنین مطالبه ای جلوی هر کسی سرخم کنیم.

وکیلی ادامه داد: بویراحمد دنا به لحاظ آب و هوایی و انرژی بسیار خوب است دسترسی آن به بنادر چند ساعت است اگر بنا باشد یک کارگر نفت به شمال برود سخت است به زنگنه گفتم در استان ما سرمایه گذاری در مقیاس شمال انجام دهد تا راه گردشگری در استان فراهم شود و دستور داد و طرح مصوب شد برآورد آن انجام شد اما در استان امکان آنکه زودتر کلنگ بخورد انجام نشد که به اشتغال سه چهار هزار نفری برسیم امیدوارم مقدماتش فراهم شود.

وی افزود: در دفاع از زاگرسیان از کسی اجازه نگرفتم و نمی کنیم، نماینده استیجاری هیچ‌جا نبودم، از جایی فرمان نگرفتم آنچه انجام دادم تا کنون فهم شخصی من بوده است به هیچ وجه سفارش پذیر در ارتباط بایدها و نبایدها از هیچکس نیستم،ساختار قانون گذار ما محلی گزینی است آدم هایی که می توانند فاتحه بیشتری بروند شانس رای پیدا می کنند این ظلم به ملت و ظلم به مجلس است.

وکیلی تصریح کرد: مجلس فعلی رنگ سیاسی خاصی ندارد از نظر من مجلس دهم مجلس خنثی است، مسئولیت این مجلس بر عهده هیچکس نیست چون اکثریت قاطع در ان نیست مردم را دعوت کنیم که انتخابات پررنگ داشته باشند آدم خنثی و مستقل انتخاب نکنید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تشکر می کنم از همه آنهایی که در این مدت من را مورد لطف قرار دادند و می گفتند باید به استان برگردم و برای من چه افتخاری بالاتر از این است اما مهمتر از نتیجه انتخابات که چه کسی نماینده بویراحمد و دنا شود، سامان دادن به نابسامانی سیاسی در بویراحمد و دناست.

وی در ادامه گفت: این فرزند کشی و نخبه کشی در بویراحمد و دنا چه در بین اصولگرایان و چه در میان اصلاحطلبان خطرناک است، اگر فرزندی از بویراحمد فرار کند این سم مهلک و تنگ نظری است، این استان در تعداد رسانه پیش قراول است و پرچمش بالاست و به عنوان یک رسانه ای افتخار می کنم این اندازه رسانه دیجیتال و مکتوب وجود داد اما گاهی رسانه های شبه بولتن برای بیان نسبت دروغ و تخریب فرزندان این استان ایجاد می کنند.

وکیلی گفت: وضعیتی که امروز در بویراحمد و دنا حاکم است با آوردن یک نفر به عنوان قهرمان قابل جبران نیست بلکه نیازمند اتحاد و اجماع است، مشکل مردم این است بر ثروت نشسته اند اما گونه هایشان خشک است، مردم ما دارند تحقیر می شوند و هر گاه تحقیر شوند دست به کارهای خطرناک می زنند امروز مردم دارند تحقیر می شوند فقط اصولگرایان تحقیر نمی شوند اصلاح طلبان هم تحقیر می شوند.

وی افزود: به یک جنبش نیاز داریم نسل ها دارند سرکش می شوند یک روز هرکس فکر کرد می‌تواند یک کی لهراسب شود اگر این مردم ناامید شوند دیگر رتبه های تک رقمی را در کنکور بدست نمی آورند.

وکیلی ادامه داد: همیشه گفتم اگر روزی اجماعی شکل بگیرد که باید کار کارستان بر مردم انجام دهد حاضر هستم تهران را با زیلایی عوض کنم اما شرطش اجماع است شرطش این نیست مبارز بطلبم هیچگاه نمی‌ترسم اگر می ترسیدم خودم را در تهران هزینه نمی کردم از شکست نمی ترسم اما از چیزی می ترسم که من هم بیایم و با این رسم موجود یعنی دامن زدن به مسائل طایفه ای تخریب شوم اگر نخبگان ما روزی جمع بندی کردند که من می‌توانم گرهی از مشکلات مردم باز کنم افتخارم این است این چند صباح برگردم در خدمت مردم زادگاهم باشم.

وی در ادامه نشست گفت: آقایانی که بالا آمدند و بیانیه خواندند تنها بیانیه نامزد هایی است که احساس خطر کردند ،متاسفانه از چند روز قبل که ۱۶دانشگاه را رفتم و با سران اصولگرا مناظره کردم حاشیه نداشت اما چه اتفاق افتاده است، آیا این استان سال ها به دلیل نبود یار و در نبود رقیب به این روز نیفتاده که امروز تشکل های ما به جای اینکه زبان بیان مشکلات مردم باشند آنقدر تنزل پیدا کرده که دبیران تشکل ها بیانیه نامزدها را اینجا قرائت کنند؛ این فاجعه است، نیم ساعت بیانیه های پر از عقده را گوش دادم و یک به یک پاسخ می دهم.

وکیلی خطاب به یکی از دانشجویان گفت: برادری در کمال تعجب دچار تزلزل در جریان است یا اصلاح طلب نیستی یا حتی یک تشکل اصلاح طلبی را غصب کرده ای؛ آقای به ظاهر اصلاح طلب منشوری علیه روحانی خواندی با جسارت می گویم روحانی پر اشتباه است، تصمیم بنزینی یک اشتباه استراتژیک بود تنها نماینده ای که توییت زد و اعلام کرد با یک طرح سه فوریتی جلوی مصوبه را می گیریم من بودم همان شب توییت طرح سه فوریتی را ثبت کردم اگر پیام رهبر نبود در روز یکشنبه با طرح سه فوریتی مصوبه را لغو می کردیم حتی اگر امضای حسن روحانی پای آن باشد بنا نیست چون به روحانی رای دادیم پای اشتباهاتش را هم امضا کنیم اگر ما حق انتخاب دیگری داشتیم به روحانی رای نمی دادیم.

وی افزود: برای اولین بار سوال از رییس جمهور مطرح شد با افتخار در موافقت سه سوال چهار انگشت بالا بردم، هر کجا اشتباه ببینیم سرمان بالاست چون به کسی بدهکار نیستیم.

لینک کوتاه : http://denanews.ir/?p=28132

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.